Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 107

Wątek: te szumy w e-systemie

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    1. Tych "całkiem wysokich szumów" to w swoim E30 nie zauważam.
    2. Jako rzecze Hades- jak nie ma światła to nie ma i zdjęcia.
    Fl-36 albo Metz rozwiąże 95% problemów z fotografowaniem w domu i na wakacjach. Masz stabilizację która spokojnie wyciąga ci 2 EV.
    3. Nie wiem kiedy i dokąd jeździsz na wakacje- ale tam gdzie jest słońce to i kompakt spisuje się świetnie.
    4. Koncerty- weź korki u kolegi Dżemskiego -popatrz jak on to robi ( w teatrze zwykle światłą jest jeszcze mniej)

    5. ISO 800 w E410 nie nadawało się do plakatów, ale do netu i małych formatów- jak najbardziej.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  2. #12
    | OlyJedi Awatar damnian
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    na Twoim miejscu bym nie kombinował. Jeśli zmieniać system, to dla czegoś konkretnego. 5D MkII, D700, A900, A850, a z APS-C IMO tylko D300s i K7. W innym wypadku lepiej wziąć lekko nawilżoną ściereczkę i z czułością wyczyścić swoje klamoty e-systemu.
    Bez jaj.. wcale nie trzeba sięgać tak wysoko żeby wyższe iso stało się użytkowe- chyba że ktoś tutaj jest szumofobem i powiększa piksele 100x na ekranie monitora doszukując się ziarenek. Też miałem niegdyś E-510 i zmieniłem z nieco innego powodu na znacznie starszą puche i odziwo ISO 800 stało się strawne. Bynajmniej jakby nie było można tylko na tym stracić, pomimo że E system ma ziarno to jest one bardzo ładne i pięknie się rozkłada szczególnie na B&W i obiektywy, crop x2 ma wiele zalet..
    D70s/N50 1.8/N18-55G/Sigma 70-300/Carl Zeiss Biometar 120 F2.8/SB-600 http://damnian.blog.com

  3. #13
    EuroLiberty
    Gość
    Wcześniej napisałeś...
    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    [...]obiektywy zapewne w cenie zuiko będą ciemniejsze od 3,5 i zaczyna się problem bo będziesz musiał używać wyższego ISO (bardziej zaszumionego) by uzyskać podobne czasy naświetlania . [...]
    Przecież, to jest nie prawda. Zatem dlaczego się denerwujesz czytając mój zarzut, że piszesz o czymś na temat czego nie wiesz widać wystarczająco dużo?

    Nie moim celem jest się z Tobą sprzeczać, ale przyznaję, teraz również jako user e-systemu, że te w kółko powtarzane banialuki trąca już troszkę myszką.

    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    [...]czy lepiej korzystać z niższego zaszumionego ISO w olku z jasnymi obiektywami zuiko o wyrobionej renomie , czy fotografować obiektywami konkurencji (które i tak najlepiej przymknąć by uzyskać optymalne obrazowanie)[...]
    Chcąc uzystkać optymalną jakość każdy obiektyw należy przymknąć. ZUIKO nie są w tym wypadku wyjątkiem. Zarówno 14-54 jak i "boski" 14-35.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez EuroLiberty ; 8.01.10 o 13:56

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    bosski jest 35-100 i 150/f2
    14-35 już co najwyżej ćwierćbosski
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  5. #15
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    bosski jest 35-100 i 150/f2
    Widzisz wszystko zależy pod jakim względem. Pod pewnymi względami 35-100 jest rupieciowaty. Chociażby przy 14-35

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    14-35 już co najwyżej ćwierćbosski
    Piszesz, to jako użytkownik czy czytelnik?

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    piszę ponieważ niedawno byłem na etapie dokupienia innego systemu. Wgryzłem się w temat i wyszło że właśnie alternatywą dla Zuiko są Tamrony. Obiektywy tej klasy która by mnie satysfakcjonowała były za drogie jako uzupełnienie E systemu.

    Wcześniejsza moja wypowiedź nie miała na celu dyskredytowanie innych systemów tylko chęć uświadomienia że każdy kij ma dwa końce i tyle.

    e system
    -wysokie szumy i kiepski DR (kiedyś było duuużo więcej niedociągnięć jednak z jakością matrycy z żalem muszę przyznać że świat nam odjechał)
    - skuteczna system redukujący wstrząsy
    - doskonałe obiektywy półprofesjonalne

    C; N
    - niskie szumy
    - doskonałe szkła za które trzeba zapłacić znacznie więcej

    Każdy indywidualnie powinien sobie odpowiedzieć gdzie jest złoty środek.

  7. #17
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    4. Koncerty- weź korki u kolegi Dżemskiego -popatrz jak on to robi ( w teatrze zwykle światłą jest jeszcze mniej)
    Ja bym się "bał" tych "korków". Dżemski ostatnio robił E-3 + 35-100 i na wydechu jak snajper, bo jak relacjonował na ircu: "...mało światła było, oj mało". Jego doświadczenia można zaliczyć do ekstremalnych.

    Pawel-5, nie ma się co załamywać. Zmiana pozioma (z puszki amatorskiej na amatorską) nie wiele daje. Jak już zmieniać to rzeczywiście, ja pisze Q, na coś z wysokiej półki. Przy dzisiejszej ofercie producentów aparatów w segmencie amatorskim, 90% problemów rozwiązuje się poprzez pogłębianie wiedzy. Im lepsze efekty pragnie się uzyskać, tym co raz więcej trzeba pracować doświadczalnie przy jednoczesnym śledzeniu poradników na forum lub innych serwisach. Nowe zabawki zaczynają się przydawać dopiero wówczas gdy google pokaże komunikat "Nie znaleziono rozwiązania twojego problemu", a pomysły na kombinowanie już się skończyły.

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    Widzisz wszystko zależy pod jakim względem. Pod pewnymi względami 35-100 jest rupieciowaty. Chociażby przy 14-35



    Piszesz, to jako użytkownik czy czytelnik?
    Miałem okazję przetestować na którymś spotkaniu. 14-35 mnie nie ujął. Na 35-100 zachorowałem.
    Na ten 35-100 z Allegro też się namierzałem ) Drugi był wypisz wymaluj "spadł z tira"- bez papierów, kartonu, oryginalnego pokrowca i stopki do statywu.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #19
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Czemu nie...

    Jesli czujesz potrzebe zmiany systemu bo zdjęcia ładniejsze lepsze mniej szumią
    przekalkuluj sobie wszystko i jeśli dolożysz do interesu tyle że jestes w stanie to zaakceptować zmieniaj system aż tak dużo sprzętu nie masz.

    jesli masz mozliwość umów się ze znajomymi z innego systemu ma plener. zrób sobie zdjęcia na wysokim ISO zgraj od nich rawy czy jpgi - co tam dla Ciebie jest istotne.

    Może umów się też z kimś z późniejszym Olkiem jakimś E-X20 E30 E3 nie wiem co tam uważasz za godne

    przeanalizuj sobie wyniki i podejmij decyzję.

    Mnie w większości testowych zdjęć drażni to że nie wiem jak w takich samych warunkach zachował by się inny aparat. są strony gdzie testowe zdjęcia sa wykonywane w sposób bardzo zbliżony przy podobnm świetle itp itd ale uważam że co samemu to samemu.

    Zawsze można w jakimś fotojokerze czy Saturnie też sobie potestować

    generalnie jeśli po zmianie systemu poczujesz się lepiej cos zyskasz itp iid

    to zmieniaj


    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Drugi był wypisz wymaluj "spadł z tira"- bez papierów, kartonu, oryginalnego pokrowca i stopki do statywu.
    Oj nie kupowałbym takiego oj nieee

  10. #20
    | OlyJedi Awatar herbie_mp
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mysłowice, woj.Śląskie
    Posty
    665
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    A ja się szumami nie przejmuję... Mam E-510 z dwoma kitami (nowszymi niestety), mam 70-300 Zuiko i lampę FL-50R. Używam głównie ISo do max 400, ale nie brzydzę się w razie potrzeby włączyć 800 albo i nawet 1600. Wiem, że "szumi", ale ten szum to często w głowie fotografującego lub ogladającego. Przy fotkach wielkości ekranu (typowego, nie 42 cale ) lub odbitek 10x15 to szum to przecież raczej fikcja...
    Ja tam nie "podniecam" się występowaniem szumu. Ot jest bo jest i trza z tym żyć
    "Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył." Robert Bresson

Podobne wątki

  1. Aktualizacje w E-Systemie
    By Legal in forum E-System
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 10.02.19, 16:03
  2. Szeroko w E-systemie
    By jacek2004 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 13.08.09, 14:21
  3. Ostro w E-Systemie
    By dawid_ in forum E-System
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11.01.08, 09:39
  4. Ogniskowe w systemie 4/3
    By KaarooL in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.10.06, 08:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.