Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Zuiko 14-54 ver. II

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Zuiko 14-54 ver. II

    Witam
    Czy ktoś się orientuje czy dla tego obiektywu "najostrzejszą" przesłoną jest F 5,6 ?? jak to ma miejsce w modelu starszym ?
    Robiłem zdjęcia przy przesłonie F8 ale wydaje mi sie że przy F 5,6 zdjęcia są lekko ostrzejsze.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Przy f/8 jest już spadek rozdzielczości. Najlepiej powinno być gdzieś w zakresie f/4,5-6,3.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #3
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dokładnie, przy f/8 już podobno dyfrakcja wchodzi w grę. Poza tym, najważniejsze, żebyś Ty widział różnicę
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    krk
    Posty
    197
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Robiłem zdjęcia przy przesłonie F8 ale wydaje mi sie że przy F 5,6 zdjęcia są lekko ostrzejsze.
    ktoś ma sfotografowaną tą samą scene , te same ustawienia

    o ile ostrzejszy jest obrazek prosto z aparatu z kita 14-42 od 14-54

    3648 x 2736

    ktoś robił takie porównanie


  5. #5

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    No włąsnie , kitem 14-45 przy F8 były ładnie ostre fotki ale w tym 14-54 jest chyba naj ostrzej własnie przy F 5,6 nawet ja to zauważyłem

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam!
    Dopiero zaczynam się bawić w fotografowanie. Mam olka e-520 z dwoma kitami. W przyszlosci chcialem miec jasniejszy obiektyw Ostatnio dostałem propozycje zakupu wlasnie ZD 14-54 wersja II, uzywany kilka miesiecy za ok 1750zl. Czy warto do tego korpusu kupowac ten obiektyw? Bedzie duzo lepsza jakosc zdjec? Czy lepiej na razie uczyc sie na kitach? I np kase wydac na lampe blyskowa?
    PS Jeszcze jedno pytanko: jesli chodzi o jasna stalke to co polecacie?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Zacznijmy od tego, że jakość zdjęć w dużej mierze zależy nie od sprzętu a od kogoś kto go trzyma.
    Czy warto zmieniać kita na 14-54 do nauki? Moim zdaniem nie.
    Jeżeli się uczysz to porób zdjęcia na tym co masz i dopiero po jakimś czasie zadaj sobie pytanie czego Ci brakuje.
    Zakup lampy będzie dobrym rozwiązaniem jeżeli masz zamiar fotografować w miejscach gdzie światła jest mało (jeżeli chcesz robić tylko krajobrazy to tak raczej mało potrzebna Ci będzie). O lampach poczytasz sporo na forum (szukaj FL36, FL50 czy też metz 48/5.

    Jeżeli chodzi o jasną stałkę.... to jaka ogniskowa Cie interesuje? Do czego ma być wykorzystywana? Jaki budżet?
    Dobra jest 50 f2, masz 150 f2 i 300 f2.8 ale te dwa ostatnie swoje kosztują.
    Również ze stajni sigmy jest pare szkiełek 30 i 50 ze światłem 1,4; jest też 105 makro. Również poszukaj na forum dowiesz się znacznie więcej o każdym z tych obiektywów. Ale to Ty musisz wiedzieć do czego chcesz go używać i co Ci jest potrzebne.
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NightCrawler Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o jasną stałkę.... to jaka ogniskowa Cie interesuje? Do czego ma być wykorzystywana? Jaki budżet?
    Dobra jest 50 f2, masz 150 f2 i 300 f2.8 ale te dwa ostatnie swoje kosztują.
    Również ze stajni sigmy jest pare szkiełek 30 i 50 ze światłem 1,4; jest też 105 makro. Również poszukaj na forum dowiesz się znacznie więcej o każdym z tych obiektywów. Ale to Ty musisz wiedzieć do czego chcesz go używać i co Ci jest potrzebne.
    Jest jeszcze dobra sigma 150 2,8 i kapitalna Leica 25 1,4, a i jeszcze sigma 24 1,8

    tutaj spis: http://www.olympusclub.pl/olypedia/i...itle=Obiektywy

  9. #9
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Jest jeszcze dobra sigma 150 2,8 i kapitalna Leica 25 1,4, a i jeszcze sigma 24 1,8

    tutaj spis: http://www.olympusclub.pl/olypedia/i...itle=Obiektywy
    Dzięki za uzupełnienie

    No i nie zapomnijmy o wielu szkłach systemu OM czy M42. Ale to już tylko manualne ostrzenie (o ile Ci to nie przeszkadza).
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NightCrawler Zobacz posta
    Zacznijmy od tego, że jakość zdjęć w dużej mierze zależy nie od sprzętu a od kogoś kto go trzyma.
    Czy warto zmieniać kita na 14-54 do nauki? Moim zdaniem nie.
    Jeżeli się uczysz to porób zdjęcia na tym co masz i dopiero po jakimś czasie zadaj sobie pytanie czego Ci brakuje.
    Zakup lampy będzie dobrym rozwiązaniem jeżeli masz zamiar fotografować w miejscach gdzie światła jest mało (jeżeli chcesz robić tylko krajobrazy to tak raczej mało potrzebna Ci będzie). O lampach poczytasz sporo na forum (szukaj FL36, FL50 czy też metz 48/5.

    Jeżeli chodzi o jasną stałkę.... to jaka ogniskowa Cie interesuje? Do czego ma być wykorzystywana? Jaki budżet?
    Dobra jest 50 f2, masz 150 f2 i 300 f2.8 ale te dwa ostatnie swoje kosztują.
    Również ze stajni sigmy jest pare szkiełek 30 i 50 ze światłem 1,4; jest też 105 makro. Również poszukaj na forum dowiesz się znacznie więcej o każdym z tych obiektywów. Ale to Ty musisz wiedzieć do czego chcesz go używać i co Ci jest potrzebne.
    A czy nie lepiej uczyć się od razu na lepszym? Jego większa jasność zapewnia większe pole manewru.
    Budżet jest trochę ograniczony dlatego nie mogę od razu kupić lampy i obiektywu. Chce fotografowac krajobrazy, ludzi i architekture a takze i poprobowac innych tematow.
    Co do stalki to faktycznie nie wpisalem ogniskowej, myslalem o 35-50mm wiec dzieki za podpowiedz.
    Jeszcze kilku znajomych maci mi w glowie bym przesiadl sie na nikona bo wg nich jest to tanszy system z wiekszym wyborem obiektywow. Ale chyba sie im nie poddam. Kiedys mialem malpke olka c-4000 i od tego czasu jestem wierny tej firmie, podobaja mi sie zdjecia robione przez te aparaty.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46
  3. Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16.09.08, 22:20
  4. Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 27.03.08, 11:27
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.11.05, 17:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.