Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83

Wątek: male i tanie oswietlenie

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    male i tanie oswietlenie

    [center:2fa8486bb3] [/center:2fa8486bb3]
    Mam zamiar kupić 2 lampy studyjne. Zastanawiam się między CY100MR a CY100MP. CY100MP jest 20 zł droższa ale za to posiada przełącznik Lampa wyzwalana jest pierwszym błyskiem/Lampa wyzwalana jest drugim błyskiem ( pomija przedbłysk pomiarowy )

    Teraz pytanie czy wyzwalając lampy za pomocą fotoceli poprzez FL36 przyda mi się ten przełącznik? Czy fl36 emituje przedbłsk?
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Re: oswietlenie studyjne

    Cytat Zamieszczone przez luc4s
    Mam zamiar kupić 2 lampy studyjne. Zastanawiam się między CY100MR a CY100MP. CY100MP jest 20 zł droższa ale za to posiada przełącznik Lampa wyzwalana jest pierwszym błyskiem/Lampa wyzwalana jest drugim błyskiem ( pomija przedbłysk pomiarowy )

    Teraz pytanie czy wyzwalając lampy za pomocą fotoceli poprzez FL36 przyda mi się ten przełącznik? Czy fl36 emituje przedbłsk?
    Jeśli ustawisz fl36 na manual - będzie strzelała bez przedbłysku.
    W TTL - niestety nie.

    Jeśli różnica cenie jest tak niewielka - bierz CY100MP.

  3. #3
    jacek2004
    Gość
    luc4s w E-1 masz gniazdo synchro do lamp studyjnych więc te lampy możesz wyzwalać przez kabelek, wtedy FL-36 mozesz bez ograniczeń (w każdym trybie) uzywać jako źródła światła.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    A jak podłączyć 2 lampy pod zniazdo synchro? są jakieś rozdzielacze do tego? A gdy podłącze tylko jadną, to ta druga będzie reagować chyba na przedbłysk FL-a, a nie na błysk lampy podpiętej kabelkiem.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  5. #5
    jacek2004
    Gość
    Dwie lampy oczywiście przez rozdzielacz.

  6. #6
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s
    A jak podłączyć 2 lampy pod zniazdo synchro? są jakieś rozdzielacze do tego? A gdy podłącze tylko jadną, to ta druga będzie reagować chyba na przedbłysk FL-a, a nie na błysk lampy podpiętej kabelkiem.
    trochę piszesz zawile i niezrozumiale.

    Co do fotoceli i rozdzielacza, to lampy najlepiej niech będą tego samego typy(te same modele). Gdyż przy róznych napięciach lamp i zastosowaniu rozdzielacza może być nieciekawie.

    Ja bym podłączył jedną lampę do gniazda synchro a druga wyzwalał przez tryb SLAVE. Tak bym zrobił w przypadku tych droższych.

    Sam piszesz że te droższe mają przełącznik reakcji na pierwsz/drugi błysk. To nie widze problemu. JEżeli jedna podłączysz kabelkiem do gniazda synchro to przecież ta drugą mozesz ustawić tak aby reagowała na błysk.
    było sobie życie

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Miałem na myśli te tańsze bez tego przełącznika i dodatkowo jeszcze używanie FL-36 jako dodatkowe oświetlenie. Ale jak kupię te droższe to faktycznie nie będzie problemu.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  8. #8
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Będąc na twoim miejscu nawet bym się nie zastawnawiał, różnicy w cenie prawie nie ma. Do tego masz ogromne możliwości ustawiania(bez zbędnych kabli, co ułatwia pracę i jest dużo przyjemniejsze). Do tego reakcja na 1/2 błysk.
    było sobie życie

  9. #9
    robin102
    Gość
    No dawajcie Panowie rady i spostrzeżenia bo też chce zakupić jakieś graty i zrobic małe studio , tylko zupełnie nie wiem od czego zacząć.
    Na razie idzie do mnie FL36 i co dalej .Lokalik malutki ok 12m kwad.

  10. #10
    jacek2004
    Gość
    Za 700zł można kupić zestawik 2xlżarówka błyskowa CY100, dwie parasoli, dwa statywy, kabelek synchro do lamp, oprawki i futerały na cały ten złom.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 9.03.10, 12:49
  2. Olympus C-2100 a male karty pamieci.
    By Alexxxx in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15.06.08, 11:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.