Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 83

Wątek: male i tanie oswietlenie

  1. #31
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    no no zapowiada sie ciekawie ladne studio
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  2. #32
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    44
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Portret

    Jeronimo: z uwagi na to ze masz e-system przenioslem i scalilem watek Portret z tym!

    Witam.

    Mam zamiar zająć się fotografią ludzi, konkretnie modelek. Będę robił zdjęcia głównie portretowe i tu pojawiają się moje wątpliwości.

    Jakie tło zastosować ?
    Jaki obiektyw (mam E 500 + 14-45, 40-150) zastosować ?
    I to co najważniejsze (wg. mnie) jakie oświetlenie ?

  3. #33
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    jesli chodzi o focenie studyjne (bo zakladam ze o to pytasz) to zalezy od $ i od potrzeb. Sprecyzuj o co dokladnie Ci chodzi.


    Jako tlo biala sciana, agrowłoknina czy poprostu jakis material albo tez ekran do wyswietlania slajdow.... co niektorzy kupuja "gnieciuchy" na allegro.



    Mozna zaczac od lamp halogenowych budowlanych (takich z Castramy) z biala parasolka.
    Plusy - tanio (juz w promocjach po 60zl byly 2x500W), niektore maja odrazu statyw.
    Minusy to ze wydzielaja duzo ciepla i ciagna caly czas duzo pradu no i trzeba samemu wykombinowac uchwyt do parasolki - ale to malutki minus...



    Mozesz tez kupic tanie zarowki blyskowe. Chyba na allegro cos kolo 200zl na za komplet (zarowka, statyw i parasolka).
    Wada tego rozwiaznia ze nie masz wogle kontroli nad sila blysku...



    Tanie "chinczyki" czyli najtansze lamby blyskowe zarowe. (http://www.abitus.pl/ http://funsports.pl/) z parasolkami lub softobox'ami.
    Plusem tych lamp jest mozliwosc ustawienia sily blysku itp. (w zaleznosci od typu lampy).




    O innych zestawach prof. to nie wspominam... bo najtansze np. elfo to pewnie cos > 2.5tysiaka



    Co do obiektywow to lepszy bedzie ZD40-150mm bo ladniej rysuje i co najwazniejsze robi ladniesza GO. Niestety do warunkow studyjnych to raczej sie nie nadaje (rewelka na plener)

    pozdro
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  4. #34
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    44
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dzięki za wyczerpującą informacje ale dlaczego 40-150 nie nadaje się do studia (pomieszczenia) ?

  5. #35
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Jeronimo, wrzucaj na forum swoj foty studyjne.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  6. #36
    Awatar Marx07
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    106
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    40-150 nadaje się do studia jak najbardziej zależy tylko jak duże to studio jest lub będzie

    Pozdrawiam

  7. #37
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    44
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Studio nie jest zbyt wielkie, to pokój 4x5 m.

  8. #38
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny
    Jeronimo, wrzucaj na forum swoj foty studyjne.
    [center:ddabecda68] druga moja sesja w zyciu, lampy zwykle halogeny, tlo - rzutnik na slajdy
    *

    znowu halogeny, tlo rzutnik, wentylator i PSik
    *
    lampy markoflash i elfo 1200Ws, brudna podloga i moje pierwsze podejscie do prof. studia[/center:ddabecda68]

    Wiekszych i wiecej nie pokazuje bo sa cieniutkie :P niedlugo (przymierzam sie do kupna od roku hehe ) bede mial chinczyki i wtedy planuje porzadne focenie :>


    Cytat Zamieszczone przez olympusart
    Studio nie jest zbyt wielkie, to pokój 4x5 m.
    no na poczatek polecilbym Ci halogeny ale przy tak malym studio to raczej odpada. No chyba ze chcesz robic akty i sam byc nago - lampy te daj bardzo duzo ciepla (w o wiele wiekszym pomieszczeniu myslalem ze sie ugotuje - mialem podwojna lampe 2x500W).
    Widzialem fajne efekty u znajomych z zarowkami blyskowymi i w sumie chyba tak na poczatek dla ciebie to bedzie dobre rozwiazanie. I to nawet nie wiem czy nie zastanawialbym sie nad tymi 'bialymi' slabszymi zarowkami.... no ale w tym temacie musza sie wypowiedziec ludzie ktorzy maja taki sprzet.

    pozdrawiam

    P.S.
    zrobilem malego EDIT'a w swojej pierwszej wypowiedzi
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  9. #39
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    acha... i zapomnialem dodac ze przy halogenach to raczej bedziesz musial uzywac wysokich ISO (duze szumy)... no ale cos za cos (przynajmniej tanio :P)

    pozdro
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  10. #40
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Moje przykłady na wykonanie świateł i rozpraszaczy:
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z1_141.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	114,0 KB
ID:	280  

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 9.03.10, 12:49
  2. Olympus C-2100 a male karty pamieci.
    By Alexxxx in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15.06.08, 11:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.