Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 83

Wątek: male i tanie oswietlenie

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    sam swego czasu przymierzalem sie do kupna czegos... wszyscy mi mowili ze te najtansze zarowe lampy studyjne sa nic nie warte. Malo swiatla daja (porownywali chyba do mojej lampy 2x500W halogen), nie trzymaja balansu bieli itd.
    Moze wkoncu ktos kupi taki zestawic i zrobi test....
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  2. #12
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80073162

    ja kupiłem jeden taki zestaw - przymierzam się do drugiego - ewentualnie kupię lampę do Nikona - SB800 i będę ją traktował jako dodatkowe oświetlenie.

    Oprócz tego mam 1 blendę.

    efekty tu:

    http://www.olympusclub.pl/forum/view...=5129&start=60

  3. #13
    robin102
    Gość
    anwas od człowieka na allegro,lampa jedzie do mnie z USA - już powinna być , wybóliłem 800zł !!!! SHIT !!!

  4. #14

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Tu jest wszystko po przystępnej cenie. Do domowego studio polecam mocniejsze żarówki 50,100LP www.funsports.pl

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    moje stydyjne oswietlenie

    pozwolilem sie podczepic pod ten post z malym opisem mojego mega amatorskiego oswietlenia o ktore mnie proszono

    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny
    Jeronimo. Napisz gdzie kupiłeś i za ile ten zestawik. I co to za statyw?
    no wiec powyzszy zestawik to nic innego jak:
    - parasolka biala
    Jakas najtansza chyba 25-30zl - kupilem w zwyklym sklepie, ale w internecie jest tego pelno.

    - zestaw lamp budowlanych
    Ten statyw zolty z dwoma lampami to calosc! Dwie lampy obok siebie po 500W (sa tez pojedyncze ale cenowo podobnie to wychodzilo wiec kupilem podwojne). Ja kupilem chyba za 69zl w promocji w Makro. Ale co jakis czas sa w Castoramie i Makro w podobnych cenach (ok. 80zl).

    - uchwyt do zamocowania parasolki - bezcenny :P
    No i tu zaczyna sie problem - to co widac na zdjeciu to nic innego jak jakis stary statyw (ktory dostalem od ojca) w ktorym wywiercilem dziure (ciezka sprawa) na metalowy kikut od parasolki.
    Widzialem tez na allegro jakies mocowania za kilkanascie zlotych na czyms w rodzaju sprzezyny - jednak trzeba bym tam (uchwyt) klamre przerobic bo pewnie by nie objela tej grubej zoltej rury statywu.
    Statyw skalda sie z trzech segmentow i ma trzy nogi ktore ladnie sie skladaja.

    Niektorzy uzywaja takich 3 lamp (nie podwojnych) tj. 2 duzych i jednej malej na doswietlenie i fotki maja swietne. Ja jak narazie mam tylko jedna! dlatego tez na moich zdjeciach portetowych widac 'plaskosc' a na calosciowych jest duzy problem z balansem bieli - kolorem skory nog a glowy.

    Jakis czas temu marzyly mi sie najtansze lampy zarowe jednak po wielu dyskusjach wniosek byl jeden = kiepskie lampy, nie trzymaja balansu bieli, szkoda kasy.

    Co do tych tanich "zarowek" na allegro to slyszalem ze sa spox do makro ale nie wyobrazam sobie czegos takiego do oswietlenia modelki.
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Ja myśle o czymś takim

    x 2
    do tego softboxy w dalszej przyszłości i jedna żarówka błyskowa do oświetlania tła.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Jeronimo co do Twojego zestawu, dla mnie halogeny odpadaja z kilku względów:

    - strasznie się grzeją i można usmażyć modelkę
    - biorą masę prądu
    -dają niską temp. światła
    -nie dadzą na pewno tyle światła co lampy błyskowe

    Te lampy które mam zamiar kupić mają ludzie na CF i sobie chwalą, nie jest to zapewne Elfo, ale jak na początek myślę, że wystarczy.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s
    - strasznie się grzeją i można usmażyć modelkę
    dobre jak chcesz robic sesja aktowa ktorej nie bylo w planie

    Cytat Zamieszczone przez luc4s
    - biorą masę prądu
    co prawda to prawda

    Cytat Zamieszczone przez luc4s
    -dają niską temp. światła
    robie tylko w RAWach... wiec balans bieli sobie poprawiam

    Cytat Zamieszczone przez luc4s
    -nie dadzą na pewno tyle światła co lampy błyskowe
    no wlasnie ja slyszalem co innego... ale nie od ludzi z netu tylko od takich co maja swoje zaklady fotograficzne/studia (i pewnie uzywaja tylko elfo).
    No to jak kupisz to czekam na wielkie testy moze bede nastepny w kolejce do kupowania...

    Mysle ze najwiekszym atutem halogenow jest cena!

    A co do lamp Elfo to mialem przyjemnosc kilka razy pare ujac walnac ... eh wogle inna bajka
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Chwilkę jeszcze pewnie z tym zejdzie zanim kupię, mam fundusze na razie na 1,5 takiej lampy , chyba, że trafi mi się jakaś nieplanowana imprezka do focenia wtedy może kupię szybciej
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  10. #20

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Luc4s jeśli tylko do domowego studia to te lampy wystarczą ale jeśli myślisz o SB 90na120 to będą musiały stać blisko. 100 to wciąż mało przy większej kreatywności. Jeśli 100 to taniej wyniesie żarówka elfo 50lub100
    koszt około 140pln.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 9.03.10, 12:49
  2. Olympus C-2100 a male karty pamieci.
    By Alexxxx in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15.06.08, 11:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.