Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: KONWERTER 1,35x DO E-620

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    woj.Łódzkie
    Posty
    109
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Trzecia służy do zablokowania soczewki konwertera.Można ją wykręcać.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    A może ktoś wie jak taki konweter na wizjer (a właściwie ten konkretny) nada się dla okularnika -2,5D
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Skora
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Świnoujście
    Posty
    308
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    banc czy to ocieranie o wizjer w E-620 przy otwieraniu ekranu (ale się zrymowało ) jest bardzo dokuczliwe ? To znaczy czy jest wielki problem z zamknięciem ekranu ?

  4. #14
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Skora Zobacz posta
    banc czy to ocieranie o wizjer w E-620 przy otwieraniu ekranu (ale się zrymowało ) jest bardzo dokuczliwe ? To znaczy czy jest wielki problem z zamknięciem ekranu ?
    Ocieranie (przepychanie) jest bardzo niemiłe. Bez przeróbek przwiduje szybkie problemy z zawiasem ekranu.
    Potrzebna przeróbka jest podobna do tego: https://forum.olympusclub.pl/showpos...0&postcount=18
    Pewnym plusem jest to, że masz dwa podejścia (dwie muszle).

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Skora
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Świnoujście
    Posty
    308
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Kurcze to teraz już nie wiem czy wywalać prawie 200zł i przerabiać (bez pewności że się uda) czy zaczekać aż Olympus coś wypuśći
    E-30 + E-3 + trochę różności, co by pasowały do całości.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar furmun
    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    opolszczyzna
    Posty
    182
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Szukałem tu i tam na ten temat (jak dla mnie zbyt droga zabawka aby experymentować),a opis jest ok https://forum.olympusclub.pl/showpos...ount=18,...ale tylko po czasie gwarancyjnym wszelka ingerencja wiadomo grozi utratą gwarancji, wypada więc czekać
    pozdrawiam
    "f.n" E-620 ...

  7. #17
    | OlyJedi Awatar szamotl
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    121
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Moim zdaniem naprawdę dobrze się sprawdza ja mam go zainstalowanego do E-520 i faktycznie obraz w wizjerze widocznie większy. Można zastosować z mniejszą nakładką (ale możliwe że przy ostrym słońcu będą promienie się dostawać) i wtedy nie powinien przeszkadzać przy otwieraniu ekranu w E-620 (nie sprawdzone praktycznie bo nie mam tej puszki). Dla okularników też się nada bo korekcja nadal działa i można dostroić. Jak dla mnie warto zainwestować te prawie 190 zł (a powiększenie tego nieoryginalnego jest większe o 0,15 w stosunku do orginału) a jakość w porządku.
    Musisz przyznać Panie Boże, że Ci pokoju nijak nie zakłócam i proszę tylko, byś mi tą samą miarką odpłacił." Colas Breugnon

  8. #18

    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    pierwsze doświadczenia z konwerterem 1,35x U-13C z e-500

    Witam
    Kupiłem ten konwerter (Seculine 1,35x U-13C), założyłem do e500 i jestem zadowolony.
    Czytałem gdzieś że mogą być problemy z zaciemnianiem kadru na brzegach (a przynajmniej obszaru gdzie wyświetlane są informacje aparatu) - nic takiego się nie dzieje. Obraz jest wyraźnie większy. Łatwiej ostrzy się ręcznie i przyjemniej się kadruje, efekt tunelu został bardzo zredukowany.
    Kupowałem ten konwerter głównie po to aby móc precyzyjnie ostrzyć ręcznie. W dobrych warunkach robi się to teraz dużo wygodniej i pewniej. Jednak miałem nadzieję, że konwerter pozwoli dobrze ostrzyć ręcznie również w trudnych warunkach oświetleniowych kiedy AF sobie nie radzi. Pierwsze doświadczenia z MF w trudnych warunkach są gorsze niż myślałem, nadal miałem problemy z zobaczeniem i precyzyjnym ustawieniem ostrości. Warunki jednak były skrajne: słabe światło żarowe w starym kościele, obiektyw f 1,4 i niewielka odległość od sceny więc głębia minimalna.
    Generalnie konwerter w pełni pasuje do e-500, daje większą frajdę kadrowania i znacznie polepsza możliwość ostrzenia ręcznego. Nie sprawia jednak, że będzie to ostrzenie pewne w każdych warunkach. Za ok. 200zł nie może się zmienić zbyt wiele.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria

    muszla ME-1 do e-620

    witam
    tak jak pisałem przerobienie do 620 jest banalnie proste
    uzywam od dłuzszego czasu i jest ok,
    prawda jest ze trzeba sie nauczyc patrzenia na belke wyswietlacza ( dolną ), patrzac na wprost jej nie widac , po pewnym czasie mozna wypracowac odpowiednią technikę
    jest jeszcze inny problem - ME-1 słabo trzyma sie w uchwycie , łatwo można ja zgubić , patent na to podał chyba Irek ?
    przy przeróbce warto jeszcze chwilę podłubac
    w skrócie - można wykonac zazwleczkę która blokuje ME-1 od dołu
    tzreba w muszli wywiercić 2 otworki i w nie wsunąć sprytnie wygiętą zawleczkę z drutu
    pozdrawiam
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Konwerter ec-20
    By sawek_m in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20.08.13, 18:47
  2. konwerter szerokokątny
    By chmiel75 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19.06.08, 23:45
  3. OM konwerter
    By cellarium in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 6.08.07, 10:00
  4. konwerter do E10
    By wujektrzysiek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27.07.05, 15:49
  5. Konwerter makro
    By Wiedźma in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29.08.04, 23:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.