Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Zaawansowany kompakt... kupić, ale jaki?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar 2ev
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    WrocLove
    Posty
    281
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez monstro Zobacz posta
    Myślałam, że ktoś będzie próbował mnie zniechęcić i poda ku temu poważne powody, ale na razie nic...
    Panas LX3 to dobry aparat, dlaczego mielibyśmy Cię zniechęcać.
    Nigdy się nie tłumacz – przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą.
    Mark Twain

  2. #12
    | OlyJedi Awatar monstro
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    lubelskie - Białoruś tuż, tuż...
    Posty
    99
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    A czy ktoś się orientuje co znaczą literki "-S" lub "-K" na końcu nazwy DMC-LX3E"..."? Czy to tylko jakieś oznaczenie koloru, czy różnią się czym więcej te modele?
    "łapię chwile ulotne..."

  3. #13
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Kolorem tylko.

    BlacK i Silver

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    118
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    mogę Ci zamieszać w planach? ;-)

    Cytat Zamieszczone przez monstro Zobacz posta
    Myślałam, że ktoś będzie próbował mnie zniechęcić i poda ku temu poważne powody, ale na razie nic...
    Przyznam szczerze, że zakup kompakta jest dla mnie zdecydowanie trudniejszy niż zakup lustrzanki...
    S90. dlaczego? większy zakres zooma niż LX3 (60 mm w przeliczeniu to nie za wiele), dobra matryca, jasny obiektyw. dlaczego w takim razie nie G11? bo już masz lustrzankę, więc noszenie dwóch dużych aparatów pozbawione jest sensu.
    z innych aparatów podsunąłbym pod rozwagę Fujifilm F70 oraz Ricoh CX2. wady: gorsza jakość zdjęć, zalety: szeroki zakres zooma

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    woj.Łódzkie
    Posty
    109
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Mam G11 i nie wiem skąd opinia o jego rozmiarach?
    Gabarytowo jest wielkości 1/2 korpusu E30.Spokojnie mieści się w kieszeni kurtki czy marynarki którą zaraz zakładam.
    Fakt, jest trochę ciężki,ale przynajmniej będę wiedział że jeszcze jest.

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Polecam Lx3. Mam od niedawna i jestem bardzo zadowolony. Mam też Rikoha GX-100. Panas daje lepsze obrazki, zdecydowanie lepiej sobie radzi z kontrastowymi scenami. Ale fatalnie się go trzyma (zwłaszcza jedną ręką) w porównaniu do Rikosia. Obiektyw Panasa lepiej sobie radzi pod światło niż Rikoh. Co nie znaczy, że ten ostatni jest zły. Wręcz przeciwnie. 2 lata nim streetowałem i uważam, że to znakomity do takiej zabawy sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 31.12.09 o 17:30
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar monstro
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    lubelskie - Białoruś tuż, tuż...
    Posty
    99
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ten wątek powoli zamienia się w wątek o LX3...

    Mam jeszcze pytanie, czy ktoś używa skórzanego pokrowca? Wygląd wyglądem, ale chyba nie jest za bardzo praktyczny, chociażby na złe warunki atmosferyczne... A jeśli inny to jaki? Czeka mnie raczej zakup przez internet, więc ciężko będzie coś dopasować...
    I jak jest z zakupem innych akcesoriów do tego modelu? Czy są łatwo w Polsce dostępne?
    "łapię chwile ulotne..."

  8. #18
    | OlyJedi Awatar monstro
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    lubelskie - Białoruś tuż, tuż...
    Posty
    99
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Mam już w domu swoje LX3 ...

    Jestem zadowolona, myślę, że to odpowiedni dla mnie wybór. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi...
    Jestem jeszcze na etapie zakupu akcesoriów, ale najważniejsze, że mogę już wypróbować swój nowy sprzęt.
    Teraz tylko pozostał największy problem, pewnie z resztą nie tylko mój... Jak wygospodarować więcej czasu na focenie???

    Pozdrawiam wszystkich i życzę jak najwięcej udanych fotek w 2010 roku
    "łapię chwile ulotne..."

  9. #19
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez monstro Zobacz posta
    Mam jeszcze pytanie, czy ktoś używa skórzanego pokrowca? Wygląd wyglądem, ale chyba nie jest za bardzo praktyczny, chociażby na złe warunki atmosferyczne... A jeśli inny to jaki? Czeka mnie raczej zakup przez internet, więc ciężko będzie coś dopasować...
    I jak jest z zakupem innych akcesoriów do tego modelu? Czy są łatwo w Polsce dostępne?
    Odradzam zakup skórzanego pokrowca. Z reguły są bardzo drogie, a do tej wielkości aparatu kompletnie zbędne. Miałem do DP1. Pozbyłem się bez żalu.

    Namawiam do zakupu adaptera, który pozwoli Ci stosować filtry. Oryginalny Panasonica jest dość drogi i może być w Polsce problem z jego dostaniem.

    http://panasonic.pl/oferta.php?prod=4184

  10. #20
    | OlyJedi Awatar monstro
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    lubelskie - Białoruś tuż, tuż...
    Posty
    99
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Skórzany odpadł po zobaczeniu ceny... Zastanawiałam się nad nim, bo kiedyś widziałam na allegro po 100 zł i myślę teraz, że to była jakaś ściema. Tuleję oryginalną mam na oku, zostaje sprawa filtra. Oryginalnego panasonica na pewno nie kupię, raczej coś ze średniej półki, może hoya?

    Zastanawiałam się jeszcze nad czymś takim:
    http://www.allegro.pl/item868247874_..._lx3_lx_3.html

    ale obawiam się o jakość... Chyba lepiej zainwestować w oryginalny DMW-LA4???
    "łapię chwile ulotne..."

Podobne wątki

  1. Który zaawansowany kompakt?
    By Kamol3 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 11.07.11, 20:18
  2. Zaawansowany kompakt. Jaki kupić?
    By Olaaa in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26.05.10, 19:36
  3. Jaki kompakt kupić do 700zł ??
    By Issac in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18.03.10, 12:28
  4. Jaki kompakt kupić
    By bobasek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10.01.10, 17:48
  5. migawaka a zaawansowany kompakt
    By tkud in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 11:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.