Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 207

Wątek: Samyang 8mm fish-eye oraz 85mm f/1.4 z bagnetem 4/3

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Przecież systemowe rybie oko od boga Zuiko też ma 8 mm, a to ponoć bardzo urokliwe szkło. Więc ponawiam pytanie: dlaczego?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #12
    qbic
    Gość
    http://www.olympusamerica.com/cpg_se...333&page=specs

    ZD 8mm daje na matryczce 4/3 180*

    Samyungangujang daje taki ale tylko na DX, obraz z tych szkieł będzie znacznie od siebie odbiegać.

  3. #13
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Przecież systemowe rybie oko od boga Zuiko też ma 8 mm, a to ponoć bardzo urokliwe szkło. Więc ponawiam pytanie: dlaczego?
    Mają te same ogniskowe, ale kąty obrazowania inne.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    OMG, nie mam pojęcia po co to kupowaliście.



    Ani to fish, bo wąsko, ani normalny szeroki kąt, bo powyginany cholernie.
    No skoro ktoś lubi takie półśrodki to świetnie, udanej zabawy życzę.
    A fanów prostowania pozdrawiam.

    Wiadomo - z gustami się nie dyskutuję - my nie zmuszamy Ciebie do zakupu tego szkiełka, ale nie broń go innym którym się podoba (i wcale nie piszę o prostowaniu-to był sarkazm-giąć coś, by to potem prostować?.
    natomiast prostowanie jest możliwe i proste) .
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 30.12.09 o 14:23 Powód: Automatyczne scalenie postów

  4. #14
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rodzyn Zobacz posta
    Wiadomo - z gustami się nie dyskutuję - my nie zmuszamy Ciebie do zakupu tego szkiełka, ale nie broń go innym którym się podoba (i wcale nie piszę o prostowaniu-to był sarkazm-giąć coś, by to potem prostować?.
    natomiast prostowanie jest możliwe i proste) .
    Gdzie ja komuś zabroniłem kupować tego szkła? Prosiłbym o nie przekręcanie moich wypowiedzi pod własne teorie. Ja najwyżej ostrzegam przed wtopieniem kasy w coś bezsensownego. A co kto z tym zrobi to mnie już kompletnie nie interesuje.

    BTW: mnie nie trzeba było zmuszać do kupna tego szkła - miałem i byłem baardzo zadowolony. Ale używałem na matrycy na której to miało sens.

    A co do prostowania - owszem da się. Pod warunkiem, że utrzymasz aparat "z horyzontem w środku kadru" - czyli nie pochylisz, ani nie podniesiesz obiektywu. Inaczej rezultat z prostowania będzie raczej średnio uzywalny. Nie mówiąc o spadku jakości.
    Ostatnio edytowane przez S4INT ; 30.12.09 o 14:32

  5. #15
    qbic
    Gość

    Myślę ze pouczające jest zwrócenie uwagi iż 8mm Samjangongong to nie to samo co ZD 8mm, Jak mówi staropolskie przysłowie "zawsze dostajesz to za co płacisz".

    Myślę ze to wiadomość/uświadomienie zmienia postać rzeczy i 8mm samyangowe nie wygląda już tak atrakcyjnie z mocowaniem 4/3 jak przed objawieniem gorzkiej prawdy o kącie widzenia.

    Dodatkowo należy zauważyć iż za cenę ZD 8mm (kolo 3 tys) można kupić Samyanga + DX-a.

  6. #16
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Gdzie ja komuś zabroniłem kupować tego szkła? Prosiłbym o nie przekręcanie moich wypowiedzi pod własne teorie. Ja najwyżej ostrzegam przed wtopieniem kasy w coś bezsensownego. A co kto z tym zrobi to mnie już kompletnie nie interesuje.

    BTW: mnie nie trzeba było zmuszać do kupna tego szkła - miałem i byłem baardzo zadowolony. Ale używałem na matrycy na której to miało sens.

    A co do prostowania - owszem da się. Pod warunkiem, że utrzymasz aparat "z horyzontem w środku kadru" - czyli nie pochylisz, ani nie podniesiesz obiektywu. Inaczej rezultat z prostowania będzie raczej średnio uzywalny. Nie mówiąc o spadku jakości.
    rozumiem natomiast , że Twoim zdaniem eksperymentowanie na 4/3 jest bez sensu- jeśli tak to camera obscura też była bez sensu - wynikiem: fotografii nie ma , więc co to? sen pijanego błazna....?
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 30.12.09 o 14:54

  7. #17
    | OlyJedi Awatar sn00p
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    482
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jeżeli jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza.
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...

  8. #18
    | OlyJedi Awatar damnian
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    A kropka nie działa? W sumie już 2 lata nie mam olka, ale wydawało mi się, że się zapala kropka potwierdzająca ostrość...
    Kropka nie działa, przerabiałem już to ale za to ten 85 ze światłem 1.4 po cropie 170 mm będzie świetny obiektyw do fotografowania przyrody
    D70s/N50 1.8/N18-55G/Sigma 70-300/Carl Zeiss Biometar 120 F2.8/SB-600 http://damnian.blog.com

  9. #19
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez damnian Zobacz posta
    Kropka nie działa, przerabiałem już to ale za to ten 85 ze światłem 1.4 po cropie 170 mm będzie świetny obiektyw do fotografowania przyrody
    Do przyrody to chyba nie bardzo bo przy świetle 1,4 "GO" płyciutka, ogniskowa nawet po cropie za krótka jak na zwierzaki. Myśle że do portretu się nadaje no i nie wiem jakie odwzorowanie ale chyba macro to to nie jest.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Tak z ciekawosci zapytam jaki kąt widzenia ma peleng? Gundi posiada może wie...
    Ostatnio edytowane przez czmielek ; 30.12.09 o 16:09 Powód: Automatyczne scalenie postów

  10. #20
    | OlyJedi Awatar sn00p
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    482
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez czmielek Zobacz posta
    Tak z ciekawosci zapytam jaki kąt widzenia ma peleng? Gundi posiada może wie...
    Nie wiem jak z Pelengiem, ale Samyang 8mm z mocowaniem Nikona i przy adapterze na 4/3 dawał jakieś 130-135 stopni.
    Nie pytam ilu malkontentów miało choć raz zamontowany obiektyw w taki sposób i ile sampli widzieli ... Powiem tylko, że miałem, używałem i byłem zadowolony. Pewno jakiś dziwny jestem.
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...

Podobne wątki

  1. Samyang 8 mm F/3.5 Fish-eye
    By feelthevibe7 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15.04.11, 10:51
  2. Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT
    By Iwo in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.03.11, 00:30
  3. Samyang 85mm dla Olympusa
    By darkelf in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 4.06.10, 00:37
  4. Olympus E-P1 + MMF-1/MMF-1 + Samyang 8mm fish-eye
    By andrut in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17.04.10, 09:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.