Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 11192021
Pokaż wyniki od 201 do 207 z 207

Wątek: Samyang 8mm fish-eye oraz 85mm f/1.4 z bagnetem 4/3

  1. #201
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    samyangi się zacinają na mrozie, pierścień zmiany przesłony przestaje wtedy działać, może podczas transportu się domknęła i teraz nie chodzi... przypomniałem sobie, że ktoś kiedyś o tym wspominał, że takie coś się dzieje, ja sam ostatnio tak miałem, domknęła się i koniec... przyjechałem do domu i chciałem już do serwisu oddać, sprawdziłem jeszcze raz i wszystko wróciło do normy. U Ciebie mogło się zaciąć na amen... oddaj do serwisu nie ma innej rady.

  2. #202
    | OlyJedi Awatar jerryg3
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Jaworzno
    Posty
    639
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    No trudno. Na pewno serwis nie wchodzi w grę. Jutro jeszcze na spokojnie sprawdzę ( chociaż co ? ) i będę żądał zwrotu pieniędzy.
    Z puszką w dłoni świat staje się piękniejszy
    Zapraszam na stronę, bloga, wątek.

  3. #203
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    191
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Jak co? Odepnij tego fisha, popatrz od przodu i pokręć pierścieniem przysłony. To manual więc będziesz widział czy otwór się powiększa/pomniejsza.

  4. #204
    | OlyJedi Awatar jerryg3
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Jaworzno
    Posty
    639
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Nemo5576 Zobacz posta
    Jak co? Odepnij tego fisha, popatrz od przodu i pokręć pierścieniem przysłony. To manual więc będziesz widział czy otwór się powiększa/pomniejsza.
    Powiem Ci, że robiłem tak. Po tym jak napisałeś jeszcze raz sprawdziłem. Ok. Mam jasno, listki, przysłaniały wizjer. Jest mi niezmiernie głupio, chociaż wypróbowałem wszystko możliwe mi znane. Dziwne, bo na wyświetlaczu ff ma kreski, tak powinno być? Czy tak jest przy tym obiektywie, że na wyświetlaczu nie widać jaką ustawiłem przysłonę ? MZ, za mało testów i porad dotyczących tej rybki.
    Z puszką w dłoni świat staje się piękniejszy
    Zapraszam na stronę, bloga, wątek.

  5. #205
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    191
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Body nie wie jaka jest przysłona bo przecież w tym obiektywie grama elektroniki która by taką informacje przekazała nie ma. Także ogniskowa musisz w body ustawić ręcznie. A o tym obiektywie sporo jest w tym wątku https://forum.olympusclub.pl/showthr...t=16776&page=3

  6. #206
    | OlyJedi Awatar jerryg3
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Jaworzno
    Posty
    639
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Zazwyczaj nie czytam wątków, w który piszemy o prostowaniu w fishu, wstecznych soczewkaw i różnych badziewiach. . W każdym bądź razie wielki dięki.
    Z puszką w dłoni świat staje się piękniejszy
    Zapraszam na stronę, bloga, wątek.

  7. #207
    | OlyJedi Awatar studioart
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kaszuby
    Posty
    109
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Smile 8mm

    Jeszcze ja dodam swoje dwa słowa. Napisano tu już dużo o zaletach i wadach, jak również właściwościach szkiełka FishEye.
    Dodam opis wrażenia jakie zrobiło na mnie to szkło. Moich zabawek używam głównie do zabawy i u "Cioci na imieninach". Od kilku miesięcy chciało mi się nowego szkła i bardzo korciło mnie na zabawę z szerokim szkłem, ponieważ moje 14 mm było mi zbyt wąsko. Z premedytacją zakupiłem manuala Samcośtam (bo ma niezłe recenzje). Mamy "kryzys", więc automatyczny ZD 8mm kosztujący o 1,5 tys więcej byłby nierozsądny. Jakby manual mi się nie spodobał, to używki i tak nie schodzą poniżej 800 pln, więc wiele bym nie stracił.
    Większość fotek to panoramy, fantastyczne załamania architektury i flory. Tu tak szeroki kadr wymaga przemyślenia, żeby był atrakcyjny, więc ustawianie manualne nie są problemem. Poza tym po ustawieniu F na 5.6 (wg.literatury najbardziej optymalnie, czyli ostro dla tego szkła) oraz z uwagi na fakt, że powyżej 3 m. to już nie skończoność to w większości jest ostro. A przecież moje zdjęcia to nie plakaty a odbitki, góra formatu A4. W większości 10x15.
    Znajomi prosili o zdjęcia w stylu, jak wygląda u mnie po remoncie? W końcu mogłem zrobić zdjęcia całego pokoju!

    Na imprezie rodzinnej mało kto mógł uwierzyć, że stojąc tak blisko łapię całą rodzinę. W momencie kiedy ja chciałem być na zdjęciu rodzinnym powierzyłem w artystyczne ręce mój aparat z tym szkłem, to ta osoba nie mogła się oderwać od niego chyba przez 15 minut, strzelając fotki rodzinne jedna za drugą.

    Potężna jest moc szerokiego spojrzenia w tak niekonwencjonalny sposób. Polecam wszystkim, choćby dla rozrywki. No i do pracy na imprezach (bo takowe kiedyś robiłem) również widzę zastosowanie. Zabawka droga nie jest, a ustawienia manualne w tym konkretnym modelu zbyt uciążliwe nie są.
    EM5MII i od Olka: 17F1.8 + 45F2.0 + 60F2.8 + 75F1.8 + 7-14F.2.8 + 40-150F2.8 + Voigtlander 25mm F/0.95 (kiedyś EM5 + Panas20F1.7 + Oly12F2.0 + Sigma30F2.
    E300+E620+ Samyang8Fish-Eye i 85mmF1.4+ZD35mmF3.5+ZD14-54F2.8-3.5+Sigma50F1.4+ZD50-200F2.8-3.5+FL-50R;C5060WZ
    Moje prace fotograficzne można zobaczyć na szwajcaria-kaszubska.pl.

Podobne wątki

  1. Samyang 8 mm F/3.5 Fish-eye
    By feelthevibe7 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15.04.11, 10:51
  2. Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT
    By Iwo in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.03.11, 00:30
  3. Samyang 85mm dla Olympusa
    By darkelf in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 4.06.10, 00:37
  4. Olympus E-P1 + MMF-1/MMF-1 + Samyang 8mm fish-eye
    By andrut in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17.04.10, 09:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.