Strona 20 z 21 PierwszyPierwszy ... 1018192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 207

Wątek: Samyang 8mm fish-eye oraz 85mm f/1.4 z bagnetem 4/3

  1. #191

    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    35
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    tak jestem jedynym fotografem wmanewrowanym w to "rodzinnie", a sprzętowo kompletnie nie jestem przygotowana, bo mam do dyzpozycji albo kita 14-45 3.5-5.6 albo ZD 70-300 :P no ewentualnie raynoxa makro :P
    i szukam czegoś na szybko do kupienia .... niestety zakup sigmy 50 za 2000 nie wchodzi w gre :/

  2. #192
    | OlyJedi Awatar Raven_Design
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Zawiercie
    Posty
    207
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez moolash Zobacz posta
    kurcze pogubiłam sie juz w tym wątku...

    Mam Lumixa g1 z adapterem MMf1 do 4/3. Czy falcon 85 będzie się nadawał na "Zrobienie" ślubu?
    Ja bym nie ryzykował. Za przedmówcą - zbyt ciasno będzie. Do tego dochodzi brak AF. O ile to nie jest większy problem przy dużej wprawie... ale już ogniskowa owszem, stanowi przeszkodę.
    Na ślubie potrzebujesz, czegoś o wiele krótszego.
    No chyba, że podpinasz tego falcona pod drugie body i wykorzystujesz, jako tele.
    .

  3. #193

    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    35
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    nie chce zasmiecac tego wątku, rozumiem przesłanie i dziękuje . jesli ktos jednak ma jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu (co kupic do ok. 1000) zeby "dało rady" to BARDZO prosze na priv

  4. #194
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez moolash Zobacz posta
    nie chce zasmiecac tego wątku, rozumiem przesłanie i dziękuje . jesli ktos jednak ma jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu (co kupic do ok. 1000) zeby "dało rady" to BARDZO prosze na priv

    A ja nie na priv, coby ktos inny kiedys tez skorzystal, 14-54 bedzie git w granicach 1k, zas co do manuali... w sumie mozesz sprobowac, ja heliosem, a wiec 58@116mm, majac e400- ktory ma maciupenki wizjer, w ciemnej sali teatralnej dawalem rade.
    Niestety irytacja, kiedy widzisz co drugie zdjecie nie ostre, jest nie unikniona. Dlatego przy MF i malym wizjerze stawiaj na ilosc
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  5. #195
    | OlyJedi Awatar sn00p
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    482
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    ...] ja heliosem, a wiec 58@116mm, majac e400- ktory ma maciupenki wizjer, w ciemnej sali teatralnej dawalem rade.
    Niestety irytacja, kiedy widzisz co drugie zdjecie nie ostre, jest nie unikniona. Dlatego przy MF i malym wizjerze stawiaj na ilosc
    Co innego próbować sobie dla fun'u, a co innego być jedynym fotografem na ślubie ...
    Rozumiem, że autor wątku jakąś FL-50 ma ?
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...

  6. #196
    | OlyJedi Awatar jerryg3
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Jaworzno
    Posty
    639
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    jak wygrzebię to Wam jutro pokażę różnicę kąta widzenia pomiędzy 9mm na 9-18 i 8mm z Samyaga. Zapewniam, że jest i to wcale nie taka znów mała.
    Jestem trochę uparty jeżeli biega o jakiekolwiek testy i potwierdzenia w praktyce. Masz już może tą różnicę kątów widzenia ?

    Kupiłem i zaczynam żałować, choć jeszcze nie potwierdziłem w praktyce rybkę. Przy pierwszym rozpoznaniu nie widzę żadnej różnicy między 9-18 a "rybką " w kącie i wogóle w polu widzenia. Ale to dopiero na zdjęciach na kompie, bo przy podpięciu "rybki " do body i patrzeniu przez wizier nic nie widzę. Nie wiem, macie tak z obiektywem, że obraz przez wizjer jest strasznie ciemny, nie można wogóle określić kadrowania ?
    Z puszką w dłoni świat staje się piękniejszy
    Zapraszam na stronę, bloga, wątek.

  7. #197
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jerryg3 Zobacz posta
    ... bo przy podpięciu "rybki " do body i patrzeniu przez wizier nic nie widzę. Nie wiem, macie tak z obiektywem, że obraz przez wizjer jest strasznie ciemny, nie można wogóle określić kadrowania ?
    Mam tego Falcona. Używam z E-30. Nie mam takich efektów (ciemności w wizjerze).
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

  8. #198
    | OlyJedi Awatar jerryg3
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Jaworzno
    Posty
    639
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Amigo! Zobacz posta
    Mam tego Falcona. Używam z E-30. Nie mam takich efektów (ciemności w wizjerze).

    No właśnie, nawet jak wyceluję w tv (jasny punkt ) to i tak miernie widzę przez wizjer. Nie próbowałem jeszcze przez lv, myśl.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Patrzyłem na lv, ciemno, podpiołem inny obiektyw, przez wizjer i lv normajnie. Jako że posiadam jeszcze E-1, nie omieszkałem sparawdzić Samyang-ga, ale bez zmian. Nic przez wizjer nie widzę, wszystko na pałę. Proszę, pomóżcie mi zanim napiszę o zwrot z aukcji. Może faktycznie coś źle robię ?
    Ostatnio edytowane przez jerryg3 ; 22.02.11 o 21:14 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Z puszką w dłoni świat staje się piękniejszy
    Zapraszam na stronę, bloga, wątek.

  9. #199
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Może przysłona się zacięła i nie otwiera się do końca

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  10. #200
    | OlyJedi Awatar jerryg3
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Jaworzno
    Posty
    639
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Może przysłona się zacięła i nie otwiera się do końca

    Pozdrówka!
    Nie wiem, nie jestem w temacie. Jak to sprawdzić, odblokować ?
    Z puszką w dłoni świat staje się piękniejszy
    Zapraszam na stronę, bloga, wątek.

Podobne wątki

  1. Samyang 8 mm F/3.5 Fish-eye
    By feelthevibe7 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15.04.11, 10:51
  2. Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT
    By Iwo in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.03.11, 00:30
  3. Samyang 85mm dla Olympusa
    By darkelf in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 4.06.10, 00:37
  4. Olympus E-P1 + MMF-1/MMF-1 + Samyang 8mm fish-eye
    By andrut in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17.04.10, 09:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.