Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: Amator na ślub - help

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kilimandzaro Zobacz posta
    To przysługa koleżeńska. Dla mnie ogroma przyjemność i nauka. Mają profesjonalnego fotografa, zatem nie mam co się stresować. Dzisiaj mi zaproponowała, jak zobaczyła zdjęcia z wigilii. Co innego rodzinne a co innego w kościele...
    Nie ma większej głupoty niż "przysługa koleżeńska" w takiej sytuacji. Czy tak ciężko zrozumieć, że im większa liczba ludzików z aparatami/kamerami kręci się w niewielkiej przestrzeni kościoła dookoła młodych, tym gorsze są zdjęcia?
    Efektem twojej przysługi będą spaprane foty wykonywane przez wynajętego zawodowca (bo będziesz właziła mu w kadry, szczególnie w momentach "kluczowych") + twoje słabe zdjęcia (wybacz szczerość, ale wnioskuję to po twoich pytaniach).


  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Popieram Mariusza.Ta impreza to moze byc raz w zyciu,chociaz jest wiele wyjatkow.Boje sie,ze jak znasz te wszystkie formulki co tam sie wypowiada w trakcie i kolezanka sie dowie to zaproponuje Ci zebys slubu udzielila.Kwestia uszycia jakis ciuszkow i jazda Panie Gazda.
    Wykonaj pare kadrow tych nie kluczowych,zrob troche na biesiadzie,nie przeszkadzaj tym co pracuja w tym czasie.

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Płock, Poland, Poland
    Posty
    455
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Uważam że nie wystarczy. Ale od biedy w sprawnych rękach coś z tego wyjdzie.
    niestety uważam że z FL-36 nic nie zdziałasz. Czas ładowania jest zbyt długi. Moc to sprawa dyskusyjna bo każdy kościół jest inny.
    W kościele ISO 1600 to często standard. Nie wiem czy E-30 da radę.

  4. #14
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Kilimandzaro, jak wycofasz się w kluczowych momentach i nie będziesz wchodzić wynajętemu fotografowi w kadr to rób do woli.

    Temat jest wałkowany raz na jakiś czas i powtarzane są w nim te same rzeczy. Warto przeszukać forum.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Aha, przed rozpoczęciem fotografowania warto pójść do księdza z zapytaniem czy można i co mu przeszkadza podczas sprawowania liturgii. Niektórzy duchowni mają obsesje na punkcie błysku lampy lub osób nieuprawnionych (bez stosownej legitymacji) kręcących się po kościele. Nie jest miło usłyszeć w trakcie liturgii, że kapłan przewodniczący mszy wyprasza wszystkich fotografujących z pod ołtarza.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 29.12.09 o 10:29 Powód: Automatyczne scalenie postów

  5. #15
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ksb Zobacz posta
    W kościele ISO 1600 to często standard. Nie wiem czy E-30 da radę.
    Da radę, da radę. Rafrog robi e-3 i wychodzi mu to bardzo dobrze

  6. #16
    | OlyJedi Awatar damnian
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Najwyższa możliwa zjadliwa czułość i najmniej błyskania lampą- bo przecież nikt nie odpala całych megawatów flaszem w kościele
    D70s/N50 1.8/N18-55G/Sigma 70-300/Carl Zeiss Biometar 120 F2.8/SB-600 http://damnian.blog.com

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Jeśli jesteś drugim fotografem - to pstrykaj i ucz się na błędach. Rady praktyczne - staraj się być uzupełnieniem "zawodowca". Np. jak Państwo młodzi rzucają kieliszki, a "zawodowiec" robi zdjęcia z przodu, ty rób z tyłu, ale tak by nie wejść w kadr. Uważaj na składanie życzeń po ceremonii ślubnej. Jest to moim zdaniem najtrudniejsza część ślubu. Co do zasady panuje tam ogromny harmider i ciężko jest uchwycić wszystkich gości (choć jest to możliwe), natomiast prawie niewykonalne jest zrobienie "miśków" na których widać dobrze i pannę i pana młodego, bo fotografujący stoi albo po jej albo po jego stronie. I tu też jest szansa dla Ciebie. Możesz mieć te ujęcia, których ten drugi fotograf nie będzie miał okazji zrobić. Za każdym razem staraj się by Twoja obecność nie została utrwalona na zasadzie "bohatera drugiego planu"! No i co najważniejsze wykorzystaj wszystkie dobre nawyki fotografa - od stosowania tzw. mocnych punktów po nieucinanie członków i unikanie krzywych kadrów. Oczywiście jeśli nie czujesz się na siłach - odpuść.
    Ostatnio edytowane przez wujek.samo.h ; 29.12.09 o 14:31
    MK

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ksb Zobacz posta
    W kościele ISO 1600 to często standard. Nie wiem czy E-30 da radę.
    Skoro E1 dawał radę to E30 też da... Panowie zapominacie czym fociło się śluby jeszcze 3-4 lata temu. I zdjęcia wychodziły...

    Inną sprawą jest, że zdjęcia slubne przeważnie idą do albumu, gdzie rozmiar fotek rzadko przekracza 21x15, a na takich fotkach nawet na zdjęciach robionych na ISO 1600, szumu nie widać.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wujek.samo.h Zobacz posta
    od stosowania tzw. mocnych punktów po nieucinanie członków
    A to nie wiedzialem,ze po weselu tez ma byc focone,moze ja bym podjechal pofocic

  10. #20
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    mariush - ja się z Toba chyba nie zgodzę

    gdzieś się trzeba uczyć. Ważne, wręcz najważniejsze jest to co piszesz, aby nie włazić w kadr, nie paprać roboty innym, ale nie ma innego sposobu na naukę jak próba w praktyce...

    Masz 100 procentową rację że należy zachować rozsądek i czuć się tam jako dodatek, a nie pierwsze skrzypce, ale gdześ tą wiedze należy zdobywać.

    Zadam bezczelne pytanie Tobie i innym, którzy kiedys zaczynali działac w tej branży Jak się uczyłeś ? od razu podzedłeś jako zawodowiec czy sie "przyuczałeś" jako drugi fotograf ?

    Chociaż, pewnie rację masz w tym, że za wcześnie. że idąc na taką imprezkę trzeba miec opanowane podstawy. Tym nie mniej gdzies się trzeba uczyć

    generalnie wychodze z zalożenia że jeśli wszystko robi się z głową i pomyslunkiem da się i nauczyć i nic nikomu nie spie*****ć

Podobne wątki

  1. Początkujący amator
    By oli in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30.08.09, 15:03
  2. artmind86 - amator pod nóż
    By artmind86 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 2.08.09, 00:16
  3. Amator pyta-tulejka do 5060
    By mini21 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.01.05, 21:20
  4. !!!!!olympus 5060 i jego wlasciciel amator!!!!!!!!!!!
    By kumodziak in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10.01.05, 02:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.