Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: zdjęcia macro

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ząbki
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    zdjęcia macro

    Witam serdecznie, jestem początkującą zarówno na forum jak i w dziedzinie fotografii. Fascynują mnie między innymi zdjęcia kropel rosy na roślinach itp, w których odbija się inny obraz. Mam pytanie czy chcąc robić takie zdjęcia ( wyczytalam ze najlepiej fotografowac krople nie mające wicej niż 1/2mm) obiektywem zuiko macro 50mm f2 nalezalo by dokupić jeszcze pierscienie posrenie lub adapter, ponieważ macro 50 mm ostrzy od 24 cm, wiec nie wiem czy nie jest to za duza odleglosc dla takich zdjec. Byc moze zle rozumuję, ale dopiero sie ucze i bardzo prosze o podpowiedź. Posiadam olympusa e 520. Pozdrawiam.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar jozinzbazin
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki(okolice)
    Posty
    414
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Też chciałem poczytać troszke mądrych rad od doświadczonych kolegów,ale widzę,że chytrusy z nich.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Candela
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Podhale
    Posty
    80
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    http://www.fototv.pl/wideo/wywiady/m...ski-macro.html
    proszę oglądnijcie sobie to co wyżej. ponadto były już posty zd70-300 z raynoksem. Jak znajdę to wam podrzucę link
    EPL-3 z kitami, 6D, 60D i sporo gratów do tego,

  4. #4
    | OlyJedi Awatar jozinzbazin
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki(okolice)
    Posty
    414
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Candela Zobacz posta
    http://www.fototv.pl/wideo/wywiady/m...ski-macro.html
    proszę oglądnijcie sobie to co wyżej. ponadto były już posty zd70-300 z raynoksem. Jak znajdę to wam podrzucę link
    Fajny wykład,ze tak powiem.
    Ileż ja się namęczyłem z tą głębią,ostrością,płaszczyzną,a Gość chwycił kompakcika i srrrru.Są jednak tacy,którzy przecież lustrzanką z pierścieniami,mieszkami,konwerterami cykają super zdjęcia.Jak to zrobić?!
    Próbowałem też odwrotnego mocowania,ale groch z kapustą wychodzi.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Bo do makro "z ręki" to nie ma jak kompakt. Duża GO (bo rzeczywista ogniskowa mała) robi swoje. Za to przy dużym odwzorowaniu z większej odległości kompakt zwykle nie poradzi - ale to raczej z powodu ograniczeń funkcji makro (odsuwania układu optycznego od matrycy) we wbudowanym obiektywie.
    Wyklikane z mobilka

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    368
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jozinzbazin Zobacz posta
    Fajny wykład,ze tak powiem.
    Ileż ja się namęczyłem z tą głębią,ostrością,płaszczyzną,a Gość chwycił kompakcika i srrrru.Są jednak tacy,którzy przecież lustrzanką z pierścieniami,mieszkami,konwerterami cykają super zdjęcia.Jak to zrobić?!
    Próbowałem też odwrotnego mocowania,ale groch z kapustą wychodzi.
    Widać ze stopki, że masz Sigmę 150 macro - zatem nic Ci do szczęścia nie brakuje. Dokup ewentualnie lampę do makro , albo oryginał Olympusa albo zamiennik Tumax DMF 880 dedykowany do Oly. za ok 500 pln. Mam taki zestaw tylko 105 macro i jestem bardzo zadowolony a Twoje 150 macro jest dużo lepsze.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 21:03
  2. 35 mm F3.5 ED MACRO i AF w m4/3
    By endzi in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23.01.11, 21:15
  3. Macro zdjęcia (siaful)
    By siaful in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 28.09.10, 21:39
  4. Macro na M42 lub OM
    By kadm_kg in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11.06.07, 14:21
  5. Macro
    By Snoopy_jb in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.05.07, 08:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.