Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wyjątkowo Dziwny Problem z E-400

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    29
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Wyjątkowo Dziwny Problem z E-400

    Temat taki a nie inny, bo nie potrafię nazwać tego inaczej niż dziwne...

    Otóż mam swojego E-400 już prawie 2 lata, nigdy nie było z nim problemów, podłączałem go do statywu korzystałem z niego w niskich temperaturach i przy na prawdę wysokich. Nic.

    Dzisiaj chciałem porobić trochę zdjęć z malowaniem światłem i po miesięcznej przerwie, podłączyłem go do statywu. No i tu zaczynają się cuda...

    Aparat po zrobieniu zdjęcia, nie zapisuje go, nie obrabia i resetuje się z poprzednimi ustawieniami...

    Wygląda to mniej więcej tak: uruchamiam go z ustawieniami iso 400 i innymi o konkretnej wartości, zmieniam iso na 100 inne wartości też. Robię zdjęcie. Przez chwilę miga czerwona dioda, potem świeci ciągle, przestaje i znowu świeci, ale bardzo słabo i krótko. Po czym aparat się resetuje, i powraca do ustawień startowych, a zdjęcia nie ma. Przy robieniu zdjęć seryjnych, przy 2 zdjęciu lustro zatrzymuje się w górze, dioda robi swoje, po czym lustro z dziwnym, przerywanym (jakby stopniowo) dźwiękiem opada i aparat się resetuje. Dzije się tak wewszystkich trybach ze wszystkimi obiektywami, ustawieniami czasu, przesłony i balansu.

    Wystarczy jednak że odkręcę go od statywu, i aparat działa idealnie. No może nie do końca... Dokładnie to samo dzieje się kiedy naciskam go od spodu. Wystarczy że ścisnę go palcem (dosyć mocno) i dzieje się to samo, ale tylko w konkretnych miejscach.

    Jak naciskam, nalepkę z numerem seryjnym, nic się nie dzieje, ale jeśli nacisnę w okolicach gwintu lub klapki od baterii, aparat znowu świruje...

    Moment nacisku też jest ważny, jeśli naciskam od początku do końca, aparat sie resetuje, ale jeśli nacisnę kiedy lustro już opada, zdjęcie wychodzi normalnie.

    Przy długich czasach naświetlania aparat zachowuje się podobnie, podnosi lustro, naświetla, opada, i się resetuje...

    Domyślam się że chodzi o problem "fizyczny" z częścią która, odpowiada za to co dzieje się ze zdjęciem, zaraz po ściągnięciu informacji z matrycy (buffor?) lub obróbką (procesor?).

    Ale nie mam pojęcia jak naisk na szkielet w miejscu przystosowanym do tego, może wpływać na elektronikę, wewnątrz...


    Jeśli ktoś wie o co tu chodzi, i wie jak to naprawić, proszę o pomoc. Bo bez używania statywu, mogę zapomnieć o HDR i długich czasach...

  2. #2
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Taki jeden Zobacz posta
    Temat taki a nie inny, bo nie potrafię nazwać tego inaczej niż dziwne...

    Otóż mam swojego E-400 już prawie 2 lata, nigdy nie było z nim problemów, podłączałem go do statywu korzystałem z niego w niskich temperaturach i przy na prawdę wysokich. Nic.
    Pozostaje zasugerować serwis. Szybko by zdążyć przed końcem gwarancji.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    29
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Do końca gwarancji zostało 2 miesiące, a jeśli oddam go teraz, to przez całą zimę i święta będę bez aparatu... W tamtym roku nie zrobiłem prawie żadnego dobrego zdjęcia zimy, na tą czekałem już od wiosny Szukam na razie jakiegoś tymczasowego rozwiązanie, tak by przetrwało do przynajmniej do stycznia.

    Aha sprawdzałem w menu serwisowym, poza 26000 zdjęć, w liczniku błędów mam 0, czyli aparat nie wykrywa tego jako błąd.
    Ostatnio edytowane przez Taki jeden ; 17.12.09 o 17:57

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Wez umiesc pomiedzy plytka w statywie a aparatem podklatke(tektura 1-3 mm)i zobacz jak sie aparat zachowuje.Mam cicha nadzieje,ze sruba w twoim statywie jest za dluga.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar rzezniol
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Radzionków
    Posty
    57
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    jak dla nie to zimne luty >> szybki serwis wskazany ...

    Lepiej przegapic ta zime/swieta ewentualnie popstrykac jakims aparatem zastepczym niz po wygasnieciu gwarancji zbierac kase na nowy sprzet.

    A tak masz pełen serwis z czyszczeniem, przegladem i naprawa na 2 miesiace przed koncem gwarancji... po czynnościach serwisowych aparat prawie jak nowy

    Pozdro
    E500; 4 słoiki ...

  6. #6
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Wez umiesc pomiedzy plytka w statywie a aparatem podklatke(tektura 1-3 mm)i zobacz jak sie aparat zachowuje.Mam cicha nadzieje,ze sruba w twoim statywie jest za dluga.

    Myślę że to dobra rada - warto zrobić doświadczenie.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Taki jeden Zobacz posta
    Do końca gwarancji zostało 2 miesiące, a jeśli oddam go teraz, to przez całą zimę i święta będę bez aparatu... W tamtym roku nie zrobiłem prawie żadnego dobrego zdjęcia zimy, na tą czekałem już od wiosny Szukam na razie jakiegoś tymczasowego rozwiązanie, tak by przetrwało do przynajmniej do stycznia.

    Aha sprawdzałem w menu serwisowym, poza 26000 zdjęć, w liczniku błędów mam 0, czyli aparat nie wykrywa tego jako błąd.
    Poproś o aparat zastępczy. Jak wysłałem swój na serwis w poniedzialek to w środę mialem zastępczy w domu.

Podobne wątki

  1. Dziwny problem z Olympusem E-510
    By sirmike1 in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 8.11.10, 19:27
  2. Problem z E-510 + 14-42 - dziwny odgłos
    By psemo in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18.11.08, 21:33
  3. dziwny problem z c-450
    By teofil154 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25.09.06, 07:19
  4. Pytanie odnosnie CX6200 i dziwny problem
    By Sznaps in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 9.09.04, 20:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.