Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: System mikro4/3 - wprowadzenie

  1. #21
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: System mikro4/3 - wprowadzenie

    Thom Hogan zaoferował pomoc (dostępną w języku angielskim) dla osób chcących wejść w system a nie za bardzo orientujących się w bogatej ofercie korpusów i szkieł systemu M43. stan na początek września 2012 roku.

    http://www.sansmirror.com/articles/s...de-to-m43.html
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  2. #22
    Awatar janekwoj
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: System mikro4/3 - wprowadzenie

    Witam.Podbiję temat pytaniem w drugą stronę : czy jest pełna kompatybilność szkieł m4/3 Panasonica,innych producentów z puszkami Olympusa od Penów począwszy na OMD M E-5 kończąc ?? Cz y najnowsze adaptery 4/3 na m4/3 również powodują spowolnienie AF szkieł systemu 4/3 podpietych do np. Olka OMD M E-5?

  3. #23
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: System mikro4/3 - wprowadzenie

    Myślę że wszystkie szkła m4/3 współpracują bezproblemowo z korpusami m4/3, owszem zdążają się jakieś potknięcia (czytałem o drobnych problemie OM-D z 20/1.7 Panasonica)ale sam używam z 25/1.4 i nie ma różnicy w stosunku do działania z szkłami od Olka. Chyba nawet soft Olympusa rozpoznaje szkła Panasonica i umożliwia aktualizacje ich oprogramowania.
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  4. #24
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: System mikro4/3 - wprowadzenie

    Obiektywy Panasonica działają na korpusach Olympusa, jednak bywa problem z stabilizacją w obiektywach.
    Dotyczy to zwłaszcza obiektywów, które nie mają przełącznika trybu działania stabilizacji.
    Co do przejściówek z 4/3 na m4/3 to obiektywy działają wolniej.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  5. #25
    Awatar janekwoj
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: System mikro4/3 - wprowadzenie

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Obiektywy Panasonica działają na korpusach Olympusa, jednak bywa problem z stabilizacją w obiektywach.
    Dotyczy to zwłaszcza obiektywów, które nie mają przełącznika trybu działania stabilizacji.
    Co do przejściówek z 4/3 na m4/3 to obiektywy działają wolniej.
    Czy mówisz o wyłaczniku stabilizacji? "Power O.I.S" ?
    (lewa dolna strona fotki obiektywu)

    http://www.m43.eu/wp-content/uploads...35-100mm_2.jpg
    Zazwyczaj tam gdzie jest sabilizacja w puszce i w obiektywie aktywność obydwu naraz daje marne efekty.Powinno się wyłaczyć jedną ,albo drugą.
    Być może w Olku jest sytuacja podobna ??

  6. #26
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: System mikro4/3 - wprowadzenie

    Cytat Zamieszczone przez janekwoj Zobacz posta
    Czy mówisz o wyłaczniku stabilizacji? "Power O.I.S" ?
    Tak, chodzi właśnie o ten przełącznik.
    Problem w tym, że mimo wyłączenia stabilizacji w body, potrafi coś nie działać. Przynajmniej takie czytałem posty o 45-175 Panasonica na PENach.
    Nigdy nie należy mieć włączonych dwóch różnych stabilizacji, bo nawzajem sobie przeszkadzają.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  7. #27
    Awatar janekwoj
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: System mikro4/3 - wprowadzenie

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Tak, chodzi właśnie o ten przełącznik.
    Problem w tym, że mimo wyłączenia stabilizacji w body, potrafi coś nie działać. Przynajmniej takie czytałem posty o 45-175 Panasonica na PENach.
    Nigdy nie należy mieć włączonych dwóch różnych stabilizacji, bo nawzajem sobie przeszkadzają.
    W takim razie proszę o opinie tych którzy podpięli szkiełka Panasa do Olków.Jak jest z wyłączaną stabilizacją w obiektywie >działającą w Olku ?
    Czy nowe firmware 1,5 cos może zmienić ?
    Jako ciekawostkę dodam że po podpięciu manuala Pentaxa 70-200mm i ustawieniu w puszce wartość stabilizacji na 200 mm > jest bardzo dobrze,ale " zjechanie" długości do np.180 już znaczaco pogarsza jakość stabilizacji,i tak jest do 70 mm.Czyli jeśli manuale to najlepiej stałki.

  8. #28
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: System mikro4/3 - wprowadzenie

    Cytat Zamieszczone przez janekwoj Zobacz posta
    Witam.Podbiję temat pytaniem w drugą stronę : czy jest pełna kompatybilność szkieł m4/3 Panasonica, innych producentów z puszkami Olympusa od Penów począwszy na OMD M E-5 kończąc ?? Czy najnowsze adaptery 4/3 na m4/3 również powodują spowolnienie AF szkieł systemu 4/3 podpietych do np. Olka OMD M E-5?
    Parę pyta w jednym?
    1) Jest pełna kompatybilność szkieł m4/3 - chodzi o bagnet i elektronikę, z tym, że starsze szkla są nieco wolniejsze niż nowsze - dotyczy szkieł kitowych i wcześniejszych stałek np. 20/1,7, 14/2,5 itp
    częśc szkieł m4/3 jest bez AF, tylko do ostrzenia ręcznego.
    2) Adaptery mają tylko wyrównać różnicę odległości od matrycy do tylnej soczewki między systemami. Są też rodzajem przedłużacza ze stykami od obiektywu do mikrobody.
    3) Wolniejsza praca szkieł 4/3 jest spowodowna innym sposobem ostrzenia nie fazowym z użyciem lusterka a po kontraście i większa masą obiektywów i innym rodzajem silników poruszających szkłami. Wo lniejsza praca nie ma nic wspólnego z adapterami.

    4) Co do stabilizacji w obiektywach , gdzieś czytałem , że pracuje ona inaczej na body od Olka - ale niech sie wypowiedzą używający ich.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 6.01.13 o 13:37
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Poradnik G`MIC wprowadzenie (plug-in GIMP-a)
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.03.15, 18:19
  2. Przejściówka z mikro4/3 na pentacon six
    By jurekg in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.03.11, 08:19
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18.06.10, 08:33
  4. IR a E-system
    By Blum in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.05.06, 11:07
  5. E-system KONTRA E-system - subiektywnie
    By robin102 in forum E-System
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 16.05.06, 15:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.