Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jaka kamera dla amatora?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar elminho
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    bochnia
    Posty
    106
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Jaka kamera dla amatora?

    Witam,
    brat poprosił mnie, żebym poszukał kamery dla jego żony, która złapała bakcyla filmowania. Budżet zamyka się w 2500zł (choć brat niekoniecznie chce wyczerpać limit).
    Ważne żeby było hd, prosta edycja, jakiś rozsądny sposób zapisu (karty, ewentualnie hdd), poręczność, kilkukrotny zoom (ale bez przesady). Jakość oczywiście też ważna, używalne wyższe iso.
    Poczytałem na forach RTV i wstępnie ograniczyłem się do Canona HF100, ale może ktoś z Was ma doświadczenia z czymś innym ciekawym. Może namawiać ich na lustrzankę z możliwością nagrywania, ewentualnie e-p1?
    Z góry dzięki za pomoc.
    Smaku życia nie poczuje ten kto kuchnię bojkotuje

  2. #2
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez elminho Zobacz posta
    Witam,
    brat poprosił mnie, żebym poszukał kamery dla jego żony, która złapała bakcyla filmowania. Budżet zamyka się w 2500zł (choć brat niekoniecznie chce wyczerpać limit).
    Ważne żeby było hd, prosta edycja, jakiś rozsądny sposób zapisu (karty, ewentualnie hdd), poręczność, kilkukrotny zoom (ale bez przesady). Jakość oczywiście też ważna, używalne wyższe iso.
    Poczytałem na forach RTV i wstępnie ograniczyłem się do Canona HF100, ale może ktoś z Was ma doświadczenia z czymś innym ciekawym. Może namawiać ich na lustrzankę z możliwością nagrywania, ewentualnie e-p1?
    Z góry dzięki za pomoc.
    Nie wiem czym się różni HF100 od Legrii HF200, ale ta druga za 2400 jest do kupienia w e-cyfrowe. Mam taką kamerkę i jestem z niej bardzo zadowolony.
    Do 2400 trzeba doliczyć ~200 zł na 16 GB kartę klasy 4.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Aha - wady Canona - gniazdko mikrofonowe jest, jakość zapisywanego dźwięku z zewnętrznego mikrofonu (nie dedykowanego do kamery) tragiczna. Można zapomnieć o tym ficzerze. Nieoryginalne baterie wymagają potwierdzenia po włączeniu - niepotrzebna złośliwość producenta.
    Nagrywanie wideo w E-P1 - zalety optyki i dużej klatki - kontrola GO niedostepna w kamerach. Bardzo słaby cAF -> nerwowe dociąganie ostrości dyskwalifikuje go do popularnych zastosowań. Słaba kompresja obrazu -> wielgachne pliki. 720p, choć to nie jest tragedia, to jednak chciało by się z tych 12 megapikseli wycisnąć 1080, choćby jako opcja.
    E-P2 tyle ile go mogłem potestować podczas premiery z cAF radzi sobie o wiele lepiej. Kwestia kompresji materiału wideo nie jest mi znana/nic nie mogę powiedzieć bo nie wolno było nagrywać obrazu na własne karty.
    Z E-P2 wiążę duże nadzieje filmowe.
    Ostatnio edytowane przez RadioErewan ; 9.12.09 o 17:34 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Ząbki (Mazowsze)
    Posty
    44
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Proponuję, abyś poszukał lub zapytał się na tym forum. Dużo życzliwych ludzi z dużą wiedzą. Szczególnie polecam porady kolegi o nicku "tej". Sam korzystałem z tego forum kupując kamerę i z kamery jestem zadowolony.

  4. #4
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Z czystym sumieniem mogę Tobie polecic do amatorskich zastosowań i cenowo chyba odpowiednia Sony HDR-TG3, mam ją od ponad roku, sprawuje się bardzo dobrze, ma bardzo dobrą optykę Carl Zeiss Vario-Sonnar T, może niestety ale zoom optyczny tylko 10x dla mnie wystarczający, bardzo dobra jakośc obrazu i dzwięku i co najważniejsze bardzo mała i poręczna, polecam i pozdrawiam.
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Witaj !

    Polecam kamere Canon HG-20.
    Rejestruje material na HDD 60 Gb i kartach SD.
    Ma opcjonalny aparat 3 Mpix.

    http://www.optyczne.pl/1186-nowo%C5%...uropejski.html

    Naprawde swietna maszyna i material jest
    odtwarzalny na innych urzadzeniach typu... POPCORN A110
    oraz telewizorach Samsung

    Rewelacyjnie dziala AF, pieknie pracuje WB
    oraz ostrosc obrazu i szczegolowosc porazajaca.

    Kamera jest dosc mala gabarytowo, ma jasny obiektyw i
    generuje male szumy.

    Opcjonalnie mozna dokupic oswietlenie halogenowe lub
    dodatkowy kierunkowy mikrofon.



    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Darekw1967 ; 10.12.09 o 00:07
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

Podobne wątki

  1. Kamera Easypix DVC 5212
    By wujek1946 in forum Porady audio/video
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.10.10, 10:13
  2. Kamera w standardzie m4/3
    By Rafał Czarny in forum Ocena audio/video
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21.09.10, 18:36
  3. UZ-765 jako kamera
    By moonwalker37 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14.09.10, 23:46
  4. kamera video - co polecacie?
    By pawel-5 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 9.04.10, 11:08
  5. C-750 jako kamera internetowa?
    By grzegorzK in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 5.05.04, 08:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.