Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Filtry z allegro

  1. #1
    | OlyJedi Awatar majeczek78
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Oława
    Posty
    944
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Filtry z allegro

    Przeglądałem oferty na allegro i zatrzymałem się na dłużej przy filtrach.
    Zastanawiam się co są warte takie filtry które kosztują w okolicy 40PLN. Jeśli nie bardzo mam teraz kasę na zakup droższych polecanych filtrów to czy te z allegro są dla mnie jakimś wyjściem? Czy mój E-520 nie będzie miał problemów np. z ostrzeniem jeśli założę jeden z takich filtrów?

  2. #2
    kowalikster
    Gość
    Kijowy filtr zepsuje Ci światło a nic od siebie nie doda. Lepiej zainwestować w droży ale lepszy jakościowo filtr. Ja kupiłem kiedyś filterek za 30 pln, to jest polar. Niestety jakoś nie spełnia swoich założeń. Lepiej odłożyć kaskę i kupić coś konkretnego.

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Nie kupuj badziewia.

    Lepiej nie miec filtra, niż mieć kiepski.

    Zresztą po co tu mówić o filtrach? Wystarczy jeden. Kup dobrego polara i działaj.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar tkud
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    157
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Nie kupuj badziewia.

    Lepiej nie miec filtra, niż mieć kiepski.

    Zresztą po co tu mówić o filtrach? Wystarczy jeden. Kup dobrego polara i działaj.
    Tyle, że polar zabiera światło i niekiedy przy kiepskiej pogodzie można to poczuć. Oczywiście można go wtedy odkręcić ale przeważnie własnie wtedy jest potrzebna osłona.
    Co do ceny filtra. Ja również miałem dylematy czy tani bedzie w sam raz i tak zaczynałem od Selco w granicach 30 zł ale osłaniałem gorsze obiektyw w kompakcie i to chyba po to aby mi muchy nie wpadały do tulei redukcyjnej zakupionej na potrzeby polara. Kiedy kupiłem lustrzankę to do kitowych nie używałem ochrony a jedynie polaryzacyjny. Kupując lepsze obiektywy skończyłem jednak na filtrach powyżej 100zł zarówno UV jak i polar.
    Ostatnio edytowane przez tkud ; 6.12.09 o 20:20

  5. #5
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Ja przed zakupem kierowałem się takimi testami
    http://www.optyczne.pl/5.1-Inne_test...C3%B3w_UV.html
    pomogło to w wyborze filtra i jestem zadowolony. Wydaje mi się że za 40,- filtr może miec niepewną jakośc. Pozdrawiam
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  6. #6
    | OlyJedi Awatar dudzio
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    78
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ja przejechałem się na tanim polarze z Allegro. Efekt jest taki że na obiektywach o dużych ogniskowych psuje ostrość i więcej w coś takiego nie zainwestuje. Warto czasem wydać te 100 zł więcej by zaoszczędzić sobie nerwów.
    Olympus[*] 2006-2010 http://www.gabisia.com

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Na Allegro warto polować na używane filtry. Ja kupiłem chyba 3 w sanie jak nowe za 30-60% ceny nowych. Dużo osób zmienia obiektywy a więc i średnice filtrów więc jak się komuś nie pali to warto obserwować daną kategorię i czekać na okazję.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  8. #8
    | OlyJedi Awatar tkud
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    157
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dudzio Zobacz posta
    Ja przejechałem się na tanim polarze z Allegro. Efekt jest taki że na obiektywach o dużych ogniskowych psuje ostrość i więcej w coś takiego nie zainwestuje. Warto czasem wydać te 100 zł więcej by zaoszczędzić sobie nerwów.
    Ale co wy tak o tym allegro. To za jakim pośrednictwem kupujesz nie ma chyba żadnego znaczenia. Badziew można kupić wszedzie.
    Przyznam, że do teleobiektywów nie używam żadnych filtrów ochronnych a i z polarem zauważyłem, że mają problemy z AF. W tele jak założysz tuleję przeciwsłoneczną to żeby zabrudzić szkło trzeba chyba tego chcieć

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zgadzam się z całą resztą, że lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić lepszy filtr. Taki byle jaki jak już ktoś wyżej wspomniał zepsuje Ci światło i możesz mieć problemy z ostrzeniem. Wydasz niepotrzebnie pieniądze po czym na pewno stwierdzisz, że i tak trzeba będzie wymienić go na nowy i wyrzucisz pieniądze w błoto. Chociaż powiem Ci szczerze, że ostatnio kupiłam sobie w sklepie Foto-Tip filtry Samyang za podobną cenę właśnie (nie miałam jak odłożyć w tym momencie więcej kasy a potrzebowałam filtr uv) i narazie nie narzekam, wręcz przeciwnie; zobacz sobie u nich: www.foto-tip.pl/sklep/index.php?manufacturers_id=26&osCsid=9b7d5781ba%0A b475e76cdfec02cd570abe

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Tanie filtry są do bani.
    Zakładanie filtra za 200 PLN na kita to jakieś nieporozumienie. Czyli kity mogą obejśc się bez kita. Chyba że ktoś dużo fotografuje w warunkach ryzykownych, bądź wymagającyhc częstego wycierania soczewki . Wtedy lepije mieć filtr.


    Na inne obiektywy- jako filtr ochronny niezmiennie polecam Marumi Protection DHG.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.