Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Dyktafon dla młodego dziennikarza

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Dyktafon dla młodego dziennikarza

    Witam serdecznie.
    Jestem początkującym dziennikarzem i szukam dla siebie dyktafonu. Potrzebny jest mi on do nagrywania w plenerze - np. rozmowy z jakąś osobą na ulicy. Chciałbym, aby taki plik mógł być później odtwarzany w audycji. Dysponuje mikrofonem shure 606 oraz programem cool edit pro w wersji 2.1.

    Przeznaczyć mogę na to 400 złotych.
    Czy taka kwota jest abstrakcją w tym wypadku?

    Myślałem o dyktafonie Olympus ds-30/ds-40.

    Czy może mi ktoś podpowiedzieć/rozwiać wątpliwości?

    Z góry dziękuje za każdą pomoc!

  2. #2
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Czy jesteś przekonany, że Shure 606 sprawdzi się na ulicy? Żaden dyktafon Olympusa nie posiada złącza XLR. Ptrzelotka na minijacka to chyba nie jest jazzy...
    Ja eksperymentowałem z dyktafonami DM-550 i LS10. Dźwięk z DM-550 bardzo mi się podoba, mimo ceny niższej od LSa. Używałem mikrofonów zewnętrznych i tych wbudowanych. Zewnętrzne cięły mi pasmo po obu stronach więc odpuściłem sobie dalsze eksperymenty z zewnętrznymi. Fakt, że zewnętrzne mikrofony mam "trzeciego sortu" z najbardziej popularnym zdaniem świata. Dźwięk z wbudowanych mikrofonów mnie satysfakcjonował. Był pełny, może trochę kiepsko spisywały się wszelkie automaty do cięcia szumów otoczenia. No, ale po dobrej poradzie mojego guru wsadzam teraz mikrofon prawie w usta osoby z którą rozmawiam i szum otoczenia jest jakby mniejszy.
    Problemem przy mikrofonie wbudowanym jest wyskalowanie ręczne głośności nagrywania. Po prostu nie widać wyświetlacza kiedy skierować mikrofony w swoim kierunku.
    Sądzę, że DM 450 jest podobny. Przy cenie nieco powyżej 500 zł prawie się mieści w twoich widełkach cenowych.
    Gdyby nie to, że chcę zdalnego sterowania, celował bym z zakupem w DM-550. Tak, kupię pewnie przed świętami LS-11.
    A i tak nic nie pobije jakości dźwięku z mojej kamery z podpiętym zewnętrznym mikrofonem. Bez sensu jednak śmigać do pacjenta z 2 kilogramowa kamerą by nagrać audio .

    ps. DS-30 i DS-40 nie znajdują się już w ofercie Olka? Widze tylko DS-65 i DS-75.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RadioErewan ; 6.12.09 o 15:58
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cenowo to nie na moje gabaryty, chyba, że warto zbierac i poczekac jeszcze z zakupem troche czasu. Ogolem teraz jestem na zakupie sprzetu i mikrofonu do nagrywania przy pc, ewentualnie kupno dyktafonu jestem w stanie odwlec w czasie.

    Czy te nizsze DS (30/40) nie spełnią moich wymagan?

    Mozesz wytlumaczyc, kim jest Olek?


    Dopiska: Chyba, że warto kupic tego dm 450.

  4. #4
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mano Zobacz posta
    Cenowo to nie na moje gabaryty, chyba, że warto zbierac i poczekac jeszcze z zakupem troche czasu. Ogolem teraz jestem na zakupie sprzetu i mikrofonu do nagrywania przy pc, ewentualnie kupno dyktafonu jestem w stanie odwlec w czasie.

    Czy te nizsze DS (30/40) nie spełnią moich wymagan?

    Mozesz wytlumaczyc, kim jest Olek?


    Dopiska: Chyba, że warto kupic tego dm 450.
    Moje doświadczenia z rejestracją dźwięku są niewielkie. Nie testowałem wszystkich możliwych dyktafonów. Trudno mi więc porównywać. Starałem się opisać moje przygody i tyle. Dla radia w miarę sprawdzał mi się DM550. DM450 różni się wyposażeniem dodatkowym i ilością pamięci. Wydaje mi się że nie różni się endżinem rejestratora.
    DS30/40 nie widziałem. Kiedyś używałem jednego z tej serii (ale nie wiem co to było - poznałem po obrazkach na stronie Olympusa) ale to był zupełnie dziewiczy kontakt z dyktafonami. Miałem go w kieszeni podczas wykładu, by przekazać komuś scenariusz jakiegoś tam wydarzenia. Nie miałem jednak wtedy zielonego pojęcia o tym, co się w radio z sygnałem audio robi - ot dźwiękowy notes.
    Olek to Olympus.
    Nagrywanie w kanciapie to podobno tylko i wyłącznie http://www.shure.com/ProAudio/Produc...o_SM7B_content i to znów nie moja opinia, tylko pewnego guru. Tylko ta cena... $350

    Pozdrawiam
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Z nieswojego doświadczenia (nie ja obsługuję to pudełeczko) Zoom H4 do radio nadaje się jak pięść do nosa (rozczarowanie).

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RadioErewan ; 6.12.09 o 22:33 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Co do angrywania, mam kumpla, który mi pomaga i tutaj nie ebde mial wielkich problemow. Dysponuje nawet pomieszczeniem do nagrywania, wiec jest obiecujaco.

    Zastanowie sie nad dyktafonem, ktory proponujesz w takim razie. Jestem w stanie dolozyc te 130 zlotych, jezeli poziom nagrania ma byc lepszy.


    Jezeli ktos moglby sie jeszcze wypowiedziec, bylbym wdzieczny.

    Jezeli RadioErewan masz jeszcze jakies doswiadczenia to bede wdzieczny za chociazby najmniejszy szczegolik.

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    20
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Wydaje mi się że nie różni się endżinem rejestratora.
    Oprócz pamięci jest różnica w trybach nagrywania.
    DM-450 nagrywa w WMA i MP3, DM-550 dodatkowo w liniowym PCM (WAV) 44,1 i 48 kHz - z większym zakresem górnych czętotliwości.

    A ciekawe próbki oraz porównanie Olympusów oraz innych urządzeń są tu:
    http://www.audiotranskription.de/ver...r-rekorder.htm

  7. #7
    | OlyJedi Awatar kurokial
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    755
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ja bym na miejscu autora tego wątku uderzył do jakiegoś forum poświęconego nagrywaniu. Napewno takie istnieje!
    OT.
    Znam kilku gości którzy całkiem,całkiem nagrywają ale muzę w domowych studiach microfonami za kilkadziesiąt złotych typu philips, panasonic etc. Ale oni tylko nawijają wsumie (hiphopa śpiewają).
    zZz

  8. #8
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kurokial Zobacz posta
    Ja bym na miejscu autora tego wątku uderzył do jakiegoś forum poświęconego nagrywaniu. Napewno takie istnieje!
    OT.
    Znam kilku gości którzy całkiem,całkiem nagrywają ale muzę w domowych studiach microfonami za kilkadziesiąt złotych typu philips, panasonic etc. Ale oni tylko nawijają wsumie (hiphopa śpiewają).
    Z tym forum dźwiękowym masz rację. Co do mikrofonu za kilkadziesiąt złotych, to już nie do końca. Fajnie jak możesz sobie wywijać w domowym studio, powtórzysz swoje dzieło itp itd. Jak idziesz zrobić wywiad, to nie specjalnie możesz wrócić za kilka godzin by go powtórzyć. Czasem może się nawet uda, nie zawsze. Mnie tak przeszło nagrywanie przez Skype. Jeden raz wioska mi wystarczyła. Pogadałem z "ważną osobistością" i cały wywiad poszedł na drzewo. Obciach.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

Podobne wątki

  1. Dyktafon do 150 zł
    By poi in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.02.11, 10:29
  2. Dyktafon
    By mechnik in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.02.11, 11:42
  3. Dyktafon do 800 zł
    By promator in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19.03.10, 11:33
  4. Strona fotograficzna młodego zapaleńca.
    By KOKO in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26.11.07, 18:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.