Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Z reporterską wizytą w jedym z centrów handlowych...

  1. #1
    | OlyJedi Awatar WUJEK MARO
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    485
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Z reporterską wizytą w jedym z centrów handlowych...

    Dworzec Świebodzki we Wrocławiu. Każdej niedzieli. Apogeum kiczu...
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	swiebodzki1_203.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	196,3 KB
ID:	891   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	swiebodzki2_510.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	199,2 KB
ID:	892   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	swiebodzki3_171.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	198,9 KB
ID:	893  
    Full speed ahead!

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    191
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    na 2 ciekawie skomponowany kadr
    pozdrawiam

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Karol K.
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    254
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Mi podoba się 3, 2 może być. Całą serię oceniam na 4-

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.584
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    Wujek Maro,
    Dwójka - bardzo, bardzo trafiona fotka. Bałagan w tle został wchloniety przez tiule i zamieniony na wzorzystą abstrakcję, klientka jest mniej wiecej w mocnym punkcie i jest przestrzeń przed nią - tam gdzie ma zwróconą twarz, co daje estetyczne wytchnienie i prowadzi wzrok do miejsca, które wytwarza nastrój - badanie, oglądanie, macanie towaru, który ma przed sobą. Krateczka pokrywająca kadr jest bardzo fikuśna, dodaje kolorytu lokalnego i dieli kadr na takie przypadkowe, ale mile dla oka komórki.
    Pzdr, TJ

  5. #5
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Na 2 "widać" wiatr. Podoba mi się tylko na mój gust przeostrzone za bardzo.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.584
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    sławekB,
    Nie zauważyłem. Na fotce widać wiatr, masz czujne oko.
    Pzdr, TJ

  7. #7
    | OlyJedi Awatar WUJEK MARO
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    485
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sławekb
    Na 2 "widać" wiatr. Podoba mi się tylko na mój gust przeostrzone za bardzo.
    Dzięki. Warto kliknąć na zdjęcie i ocenić w powiększeniu.
    Full speed ahead!

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    swiebodzki1.jpg - podoba mi się - te dwie dziewczyny są przedzielone tą halką czy czymś w tym stylu-fajny efekt. Majteczki nad głowami dziewczyn też ok . Tą klatę naświetliłbym jednak troszkę ciemniej. Fajne też to, że u jednej z dziewczyn widać serduszko WOŚP - taki bonus dla wnikliwego obserwatora... Lubię takie szczegóły...
    swiebodzki2.jpg - za poprzednikami - też się podoba. Za firanką jest lokomotywa?
    swiebodzki3.jpg - chyba najmniej mi pasuje, przede wszystkim dlatego, że nie za bardzo widać związek z tematyką reportażu - rozumiem, że to jakaś ścieżka, którą można dojść do owego "centrum handlowego"? Jestem za tym, żeby reportaże opatrzyć kilkoma zdaniami komentarza...
    Szkoda, że tylko 3 fotki...
    Pozdr...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  9. #9
    | OlyJedi Awatar WUJEK MARO
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    485
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Generalnie masz rację Ktotek. reportaż to kiepski, bo ostatnie ze zdjęć nie przystaje do poprzednich.
    Jeśli zdjęcia Cię zainteresowały, to napiszę do nich kilka słów komentarza...

    Otóż:

    Dworzec Świebodzki we Wrocławiu to prawdziwy dworzec kolejowy zamknięty na początku lat '90 dla ruchu pociągów. Był on ślepym torem dla składów przyjeżdzających z zachodu (np. Legnicy), a jego funkcje całkowicie przejął Dworzec Główny, mieszczący się ok. 2,5-3 km dalej.

    Na moje nieszczęście niedługo po zamknięciu ktoś wpadł na pomysł, aby na peronach i rozebranych torowiskach urządzać co niedzielę coś w stylu wiejskiego jarmarku i warszawskiego stadionu dziesięciolecia w jednym. Ścisk, brud, tony śmieci i możliwość kupienia wszystkiego za małe pieniądze, nowego i używanego, legalnego i nielegalnego etc. Handel szybko przeniósł sie na pobliskie ulice, co skutecznie hamuje dojazd do jednego z największych wrocławskich osiedli. Stąd to "moje nieszczęście".

    Nie chodzę tam na zakupy, choć owszem, niegdyś biegałem po filmy fuji reala na pobliską giełdę elektroniczną. Targowisko przyciąga mnie za to jako obiekt obserwacji i obiekt do zdjęć.

    Na pierwszej fotce typowy widok jednego ze straganów. Spodobało mi się wyłożenie kolorowego towaru i gorączka zakupów na twarzy dziewcząt.

    W tle drugiego zdjecia istotnie stoi lokomotywa, same perony i dworzec są w nienajgorszym stanie, po remoncie sprzed kilku lat. W holu dworca działa fajny klub "Columbus", zdaje się, że to filia firmy ze Szczecina. Widziałem taki lokal na Wałach Chrobrego. A wiatr owszem, był przedni...

    Trzecie zdjęcie zrobiłem nieopodal, torowisko łączy 2 dawne magazyny. Walają sie śmieci. Nie wiem dokąd szli Ci ludzie, wyglądało, jakby podążali do domu, mimo że prawdziwych budynków mieszkalnych tam nie ma...
    Full speed ahead!

Podobne wątki

  1. Z wizytą w młynie
    By krzysiekz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.02.07, 12:58
  2. Krótka wizyta na warszawskiej Starówce
    By Smerf Maruda in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17.01.07, 00:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.