Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: ...zgodnie z prawem

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    368
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    ...zgodnie z prawem

    Może to się komuś przyda .... http://www.trochetechniki.pl/Jak-fot...em,t,1266.html pozdrawiam hb.

  2. #2
    qbic
    Gość
    Ciekawe czy zasadne jest wykopywanie mnie z katedry na Wawelu gdy nie używam flesza.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Bardzo fajnie opisane, tym bardziej, że jakiś czas temu na forum była pogadanka na ten temat.
    Akurat w tym artykule ciekawie została wyjaśniona sprawa fotografowania i wykorzystania fotografii grafiti.
    Zastanawia mnie natomiast sprawa fotogfafowania "gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną. Bo wychodzi na to, że tych zwierząt nie można fotografować
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    "ale lepiej jest jednak od razu zapłacić.. a kto nie zapłaci ten tylko czas swój traci"
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    368
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Ciekawe czy zasadne jest wykopywanie mnie z katedry na Wawelu gdy nie używam flesza.
    Miałem podobną sytuację, bez flesza a na statywie. Zaczęli się czepiać ale zareagowałem ostro pokazując /może to nie ładnie/ kilkanaście osób błyskających lampami kompaktów. Poza tym użyłem argumentu, że to z moich podatków remontowane i utrzymywane są zabytki, a więc niejako jestem ich współwłaścicielem, nie niszczę niczego itp. itd. W sumie chodziło tylko o to, żeby iść do kancelarii i dać parę złotych. W końcu się odczepili.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    woj.Łódzkie
    Posty
    109
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ja miałem problemy z ochroną w centrum handlowym.
    Twierdzili że jest zakaz fotografowania,potrzebna jest zgoda dyrekcji.
    Dzięki za link,teraz chętnie z nimi podyskutuję .

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Pozwólcie, że odkopię wątek tym oto artykułem:

    "Regulaminowy zakaz fotografowania w muzeach to klauzula abuzywna (sygn. XVII Amc 1145/09)"

    http://prawo.vagla.pl/node/9027

  8. #8
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Daniello Zobacz posta
    Pozwólcie, że odkopię wątek tym oto artykułem:

    "Regulaminowy zakaz fotografowania w muzeach to klauzula abuzywna (sygn. XVII Amc 1145/09)"

    http://prawo.vagla.pl/node/9027
    Bardzo ciekawy artykuł! W jednym z komentarzy do artykułu został poruszony problem fotografowania z użyciem lampy błyskowej. Zastanawia mnie, czy wyrok sądu zezwalający na fotografowanie zbiorów muzealnych zezwala również na użycie flasha (bo nie zakazuje), czy też nie zezwala (bo o nim nie wspomina).

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.