Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Mój pierwszy krok na tym forum :)

  1. #1
    | OlyJedi Awatar buzka
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    89
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Mój pierwszy krok na tym forum :)

    Witam wszystkich serdecznie.
    Na początek może parę słów o mnie - jestem z pięknego miasta Wrocław, fotografia była od kiedy pamiętam jednym z wielu moich hobby (zaczynałem jakieś 20 lat temu od starej dobrej smieny ) Ostatnio trochę pstrykanie zaniedbałem i postanowiłem znów rozpocząć polowanie na "ten jeden jedyny" kadr nowo zakupionym Olkiem E520. A że po drodze natknąłem się na klub Olka w sieci, pomyślałem - czemu nie... i TADAAM - jestem!
    A oto pierwsza fotka do dyskusji, świeżo wczoraj zrobiona w okolicach Złotoryi. Co sądzicie? Ja na razie nie będę się wypowiadał żeby nie było sugrstii :P (mam nadzieję że nie dam plamy z wstawieniem fotki)

  2. #2
    | OlyJedi Awatar brooneq
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Gdansk, Poland, Poland
    Posty
    58
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Dzem dobry

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Kaleb_82
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    212
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cześć. Fota debiutancka więc będę owijał w bawełnę ;p.

    Napisz co cię skłoniło do wykonania tego pstryka, coś musiało - nam jest jednak trudno powiedzieć co. Za dużo się tu dzieje - chodzi o źdźbła traw, las? Może boczne oświetlenie.

    Zasada dla początkującego: keep it simple.

    Pozdr,
    K_82
    sprzęt: mózg + obskur(n)a kamera

  4. #4
    | OlyJedi Awatar buzka
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    89
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Wcześniej zrobiłem fotę tylko pola z rzędami zborza, z drzewami polewej. Ale brakowało mi czegoś w tamtej focie, może jakiegoś jeszcze 1 planu... Poza tym przez te drzewa środek ciężkości jakby był po lewej stronie. Stąd wpadłem bna pomysł z trawą. Ale właśnie też nie jestem zadowolony, ale problem polega na tym że nie wiem za bardzo dlaczego...
    Poniżej ta fotka o której mówiłem...

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    W tej za to masz nieostry pierwszy plan.Czyli jak nie kijem to pala

  6. #6
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Witaj

    Zaproponowałam przesunięcie do tego działu, gdyż tu więcej osób powinno doradzić i pomóc
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    witaj na forum
    każdy tu kiedyś zaczynał, nawet te stare zgredy które teraz się wymądrzają, hehe

    Brawa za odwagę z fotkami. Nie porywają, ale trzeba trochę czasu żeby wszystko zagrało. Ja do teraz popełniam same gnioty, ale jednego mnie tu nauczyli: zwracania uwagi na szczegóły, oj czepiają się , czepiają.

    No ale sam popatrz: druga fotka a w centrum kadru widać wierzchołek jakiegoś słupa (nie, nie zabytkowego). Strasznie wszystko psuje.
    Poza tym tematyka też dość pospolita.

    Ale na pewno będzie lepiej, warunek: focić, focić, focić, rozważać krytykę i nie przejmować się SKRAJNYMI opiniami.

    Powodzenia
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  8. #8
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez buzka Zobacz posta
    Witam wszystkich serdecznie.
    Na początek może parę słów o mnie - jestem z pięknego miasta Wrocław, fotografia była od kiedy pamiętam jednym z wielu moich hobby (zaczynałem jakieś 20 lat temu od starej dobrej smieny ) Ostatnio trochę pstrykanie zaniedbałem i postanowiłem znów rozpocząć polowanie na "ten jeden jedyny" kadr nowo zakupionym Olkiem E520. A że po drodze natknąłem się na klub Olka w sieci, pomyślałem - czemu nie... i TADAAM - jestem!
    A oto pierwsza fotka do dyskusji, świeżo wczoraj zrobiona w okolicach Złotoryi. Co sądzicie? Ja na razie nie będę się wypowiadał żeby nie było sugrstii :P (mam nadzieję że nie dam plamy z wstawieniem fotki)
    Ostrosc zostala w plenerze...Poszukaj jakies kontrastowe obiekty do fotografowania i swiatla, to da Ci obraz...! Bedziesz wiedzial wtedy co i jak i zbytnio sie nie przejmuj pierwszymi krokami Probowac jeszcze raz probowac...!
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  9. #9
    | OlyJedi Awatar buzka
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    89
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    WŁAŚNIE CHODZI MI O "POCZEPIANIE SIĘ" - bo sam widzę że coś nie jest tak jak trzeba... Specjalnie wybrałem fotkę która mi się nie podoba za bardzo bo właśnie chciałem czegoś się nauczyć
    Co do słupa:
    - Wiem, miał być usunięty w PS - okolica była po prostu POORANA wręcz liniami energetecznymi

    Jeśli chodzi o nieostrość 1planu:
    - Ok, można by użyć większej przysłony przy foceniu, ale spróbowałem też skadrować tę fotę ucinając nieostry dół i część nieba - Troszkę lepiej, ale dalej cuś nie to jak dla mnie...

  10. #10
    | OlyJedi Awatar VonGregorius
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    275
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez buzka Zobacz posta
    Ale właśnie też nie jestem zadowolony, ale problem polega na tym że nie wiem za bardzo dlaczego...
    Może podpowiem .... ponieważ fotki nic konkretnego nie wnoszą?
    Chciałeś ładny kadr, pomysł miałeś ale wyszło, jak wyszło.
    Nie zawsze to co Ci się wydaje fajnym kadrem, jest dla Ciebie "fajnym kadrem (zdjęciem etc.)" jest nim dla innych.
    W moim odczuciu: pstryk a karawana idzie dalej.
    Pozdrawiam
    vG
    Jak zrobię najlepsze zdjęcie w swoim życiu to zmienię hobby. (-M)
    www.grzegorzkorab.pl

Podobne wątki

  1. pierwszy raz na tym forum.
    By gonci in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19.05.09, 19:50
  2. HDR opis jak zrobić krok po kroku
    By markopolo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.03.09, 23:48
  3. AF w E-410 vs AF w E-1- krok w tył?
    By historikus in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 5.08.08, 20:04
  4. Moj pierwszy raz:) na forum
    By kuba1984 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12.09.07, 20:03
  5. Do zakochania jeden krok
    By Sylwek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.05.07, 11:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.