Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z e-420, prosze o pomoc - panorama i karta xD

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Problem z e-420, prosze o pomoc - panorama i karta xD

    Witam serdecznie, jestem posiadaczka olympusa e-420 od jakis 2 miesiecy. Chcialabym sie dowiedziec, jak mozna robic tym aparatem zdjecia za pomoca funkci Panorama. Wyczytalam dgzies w internecie ze dziala to z kartami XD, ja takową posiadam, jednakze powiem szczerze, ze lepsza panorame zrobilam moim aparatem telefonicznym niz ta lustrzanka, tzn tam mi ladnie polaczylo obraz w cfalosc, tutaj mam pojedyncze zdjecia, i nie wiem jak to wszystko ogarnac, a moze cos pominelam ?? dziekuje za pomoc

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar MartinP
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    jeśli aparat posiada funkcję robienia zdjęc panoramicznych to pewnie funkcja ta i jej zastosowanie opisane jest w instrukcji obsługi. Tak więc polecam zerknąc do niej ew użyc funkcji szukaj na naszym forum. Pozdrawiam
    E-520 i inne foto szpeje

  3. #3
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Z tego co pamiętam jeszcze z kompaktu to taka funkcja działała tylko z kartą xD ale Olympusa. Poza tym j.w. polecam instrukcję.
    mente et malleo

  4. #4
    | OlyJedi Awatar tkud
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    157
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Pliki łączy dopiero Olimpus Master rozpoznając je jako zdjęcia do panoramy. Powiem Ci szczerze, że najlepiej dac sobie spokój z komórką i OM i zrobić to w PSie. PS nawet w trybie automatycznym robi to o niebo lepiej. Własnie jestem w trakcie wykonywania panoramki
    Ostatnio edytowane przez tkud ; 6.11.09 o 19:18

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    70
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Małpy olympusa mają takie funkcje. Lustrzanka to zaawansowany aparat który ma robić zdjecia a nie je edytować czy sklejac. Wiec dla ciebie lepsza byłaby małpa która ma taką funkcje i nie tylko.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    680
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Daruj sobie panorame z xd. Ostatnio do panoram uzywam tylko opisywanego na forum ICE (http://research.microsoft.com/en-us/...roups/ivm/ice/). Dziala bez problemu z wiekszoscia obiektywow (z fishem zglupial, na 300mm zle rozpoznal sposob panoramowania). Poza tym sklada praktycznie bezblednie panoramki z jpg.
    4/3: E510, E410; m4/3: E-PM1

  7. #7
    Awatar ljuk11
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Zagłębie
    Posty
    43
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Olimpus Master rozwiąże problem i oryginalna karta XD Olympusa
    Ostatnio edytowane przez ljuk11 ; 5.12.09 o 22:16

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    680
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    panorama 180' z ICE (zd14-54). Klatki poziome, wolane z raw ze stala ekspozycja. http://kzgutka.webserwer.pl/fotograf...019_stitch.jpg

    XD jest potwornie wolne, ma mala pojemnosc i trzeba przelaczac tryby. Tu wystarczy stanac i powoli sie obracajac robic zdjecia
    4/3: E510, E410; m4/3: E-PM1

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 8.06.06, 22:28
  2. Problem z C-720 UZ - proszę o pomoc.
    By krzysztofo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.02.05, 22:41
  3. proszę o pomoc-problem w C4000
    By Nikel in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.11.04, 14:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.