Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 190

Wątek: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

  1. #21
    pat.p
    Gość
    Napiszcie, proszę, co zrobiłem źle... Kwestia wywołania, czy naświetlenia...

    Pozdrawiam
    Pat
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.small.jpg
Wyświetleń:	402
Rozmiar:	374,8 KB
ID:	25316   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	___NO_DX_3.small.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	593,4 KB
ID:	25317   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.small.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	434,8 KB
ID:	25318  

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Ale ossochozi?



    Jak na pierwszy raz to bardzo dobrze. Naświetlanie/wywołanie ok, może można by próbować bardziej drobnoziarnisto (bo ziarno jak kartofel). Skany też znośne, trochę ostrości i dynamiki w cieniach brakuje. I zdaje się że masz pypcia (na skanerze ?). Zwróć też uwagę na kropelki w LD drugiego.
    Ostatnio edytowane przez Ceat ; 3.11.09 o 18:11

  3. #23
    pat.p
    Gość
    Dzięki
    Skanowane w labie (Poznań, plac Ratajskiego).
    Ziarno też mi trochę nie podchodzi (aż takie...) - jak to zredukować, czy na etapie wywoływania, czy utrwalania?
    Brudów trochę (zacieków) - może od krótkiego płukania...

    Pozdrawiam
    Pat
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19.small.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	415,0 KB
ID:	25319  

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Zacieki/brudy powstają z wysychających kropelek wody. W moich czasach stosowało się Fotonal, teraz pewnie też są takie środki. Alternatywnie do ostatniego płukania można dodać kilka kropli płynu do mycia (podłego, klasy Ludwik, żadne tam SuperDuperOchronaRąkPrzedNiewiadomoczym). Nadmiar wody z negatywu delikatnie ściągnąć szczypcami z gąbki.

    Na duże ziarno są różne metody, od stosowania niskoczułych filmów do wołania w mocno rozcieńczonym wywoływaczu - opisane w podręcznikach, nie będę tu cytował. Utrwalanie nie ma nic do jakości zdjęcia (a za to wszystko do trwałości).

    Ze skanów (szczególnie z labu) trudno jest coś konkretnego na temat ziarna powiedzieć, nie wiemy jak mocno ostrzyli.

  5. #25
    piotrek204
    Gość
    Zrob odbitki, skanowanie cz-b kliszy nie oddaje klimatu.
    Na zacieki sa specjalne srodki. Ja po powieszeniu kliszy sciagam wode palcami, wiem ze to nie jest zgodne ze sztuka ale zaciekow nie ma.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar brooneq
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Gdansk, Poland, Poland
    Posty
    58
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    ja wolalem hp5 w d76 1+1 i bylem z efektu zadowolony. Ziarno bylo [w koncu to 400tka!], ale cienie mial wyrobione negatyw jak marzenie. Ale potem i tak w tmaxy kodaka poszedlem. W ogole polecam mariaz tmax+d76. Na przyszlosc
    PS - nie trac wiary!

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez brooneq Zobacz posta
    ja wolalem hp5 w d76 1+1 i bylem z efektu zadowolony. Ziarno bylo [w koncu to 400tka!], ale cienie mial wyrobione negatyw jak marzenie. Ale potem i tak w tmaxy kodaka poszedlem. W ogole polecam mariaz tmax+d76. Na przyszlosc
    PS - nie trac wiary!
    Do Tmax'a to polecam wywoływacz Ultrafin plus. Lepszy od wywoływaczy kodakowskich. Dedykowany do ziaren typu T.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  8. #28
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pat.p Zobacz posta
    Dzięki
    Skanowane w labie (Poznań, plac Ratajskiego). ciach!
    Zainwestuj pat w skaner. Do BW taki epson v200 jak znalazł, a wydatek prawie żaden (jakieś 200zł to nie majątek w tym przypadku). HP5+ po prostu "sam się skanuje"! Polecam zerknąć na forum pentaxa i przyjrzeć się metodzie alkosa - prosta i skuteczna: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=5316


    Efekt:
    http://fc09.deviantart.com/fs50/f/20...y_heyahero.jpg

    Pozdrawiam

    EDIT: W sumie, jak nie masz u siebie skanera, możesz poprosić lab, żeby ci zeskanowali klatki jako pozytyw (tj. radzi alkos). Potem sam sobie z nimi powalczysz
    Ostatnio edytowane przez heyahero ; 6.11.09 o 22:47
    "There's no such thing as free titties"

  9. #29
    | OlyJedi Awatar technik219
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    103
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Jakością skanów labowych za bardzo bym się nie przejmował - żeby klient był zadowolony nieraz za bardzo wyostrzają i stąd ziarno. Jak zrobisz powiększenie o takim samym rozmiarze jak skan (podziel sobie długość i szerokość skanu w pikselach przez 300 to wyjdzie rozmiar powiększenia w calach) na pewno nie da tak ziarnistej odbitki.

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Gratuluje kroku, ktory przybliza do prawdziwej, rdzennej fotografii. Moze obecnie to nie jest idealny sposob na odzwierciedlenie rzeczywistości, ale napewno najbardziej magiczny.

    Ograniczenie 36 klatek, ceny filmu, chemii i pracy powoduje, ze kazdy kadr jest bardziej przemyslany. Nie chodzi sie z aparatem celem nawalenia 500 zdjec na karte i wybrania 2 dobrych.

    Ja troche teraz zaluje, ze sprzedalem canonierke A-1 z zestawem obiektywow.
    Rolleicord, Canon
    flickr

Podobne wątki

  1. BGF Negatyw
    By Maestro1984 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.11.10, 15:51
  2. E-620 - wrażenia po przejściu z E-510
    By pajkert in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 28.01.10, 12:44
  3. E-510 + 12-60 SWD wrażenia
    By imacandi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 25.08.09, 16:37
  4. Pierwszy wywołany negatyw
    By Smerf Maruda in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 26.07.08, 22:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.