Strona 17 z 19 PierwszyPierwszy ... 71516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 190

Wątek: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

  1. #161
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    W obydwu wrzutach, 2 pierwsze super
    3/4- nie czaje totalnie
    3/5-szkoda ze zostala ta luka miedzy filarami, krzesla i pomysl naprawde fajne

    4/4 jest ciekawe ale ja bym je widzial w wiekszym kontrascie i z rana zeby widac bylo kazda krawedz i do tego dlugie cienie

    Reszta- szalu nie ma... Sory za ostra krytyke
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  2. #162
    pat.p
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Czaroz Zobacz posta
    W obydwu wrzutach, 2 pierwsze super
    3/4- nie czaje totalnie
    3/5-szkoda ze zostala ta luka miedzy filarami, krzesla i pomysl naprawde fajne

    4/4 jest ciekawe ale ja bym je widzial w wiekszym kontrascie i z rana zeby widac bylo kazda krawedz i do tego dlugie cienie

    Reszta- szalu nie ma... Sory za ostra krytyke
    Dzięki, że spojrzałeś. Nie bardzo łapię Twoja numerację, ale dzięki serdeczne

    Pozdrawiam
    Pat

  3. #163
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Odkopuję wątek, bo dziś po przeszło 20 latach wywołałam pierwszy film!
    Dziękuję Rafałowi Czarnemu za inspirację i pakiecik przeterminowanych ruskich filmów - bez tego z decyzją zwlekałabym kolejne lata.
    Jestem tym bardziej zadowolona, że zdjęcia robiłam ruskim Fedem, praktycznie wszystko na czuja (łącznie z ostrością bo dalmierz się zacina). Widzę czernie, biele i szarości więc jest ok. Resztę ocenię po zeskanowaniu, to dopiero po weekendzie bo skaner mam w pracy.
    Ależ przeżycie po tylu latach przerwy I dla mego 11-letniego syna też, pierwszy raz miał do czynienia z procesem.

  4. #164
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Gratki. Ja utonąłem w analogach. Robie własne odbitki i porzuciłem cyfraka w kont. Jakość zdjęc mnie zabiła i robienie cyfrakiem nie sprawia mi juz przyjemności. Radość z własnoręcznie zrobionego zdjęcia bezcenna. Cały proces robie sam. Nawet chemie składam sam. Pewnie niedługo zabiorę się za kolor ale na razie b&w mi wystarcza.

  5. #165
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez czmielek Zobacz posta
    Gratki. Ja utonąłem w analogach. Robie własne odbitki i porzuciłem cyfraka w kont. Jakość zdjęc mnie zabiła i robienie cyfrakiem nie sprawia mi juz przyjemności. Radość z własnoręcznie zrobionego zdjęcia bezcenna. Cały proces robie sam. Nawet chemie składam sam. Pewnie niedługo zabiorę się za kolor ale na razie b&w mi wystarcza.
    Jak sam chemie skladasz to pobaw sie nia glebiej.Dojdziesz do tego ,ze nawet z B&W zrobisz kolor.Pobaw sie tez solaryzowaniem-ciekawe efekty.

  6. #166
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Odkopuję wątek, bo dziś po przeszło 20 latach wywołałam pierwszy film!
    W czym wołałaś i jak (czas, temperatura)? Wołanie przeterminowanych filmów to jazda bez trzymanki. Za filmy, które Ci wysłałem jeszcze raz dzięx dla Jacka. To z Jego piwniczki pochodzą.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 20.05.11 o 22:36
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #167
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Wołałam w Atomalu 49 10 min (jakaś normalna temperatura ok. 21 stopni). Następny wywołam dłużej bo mało kontrastowo wyjszło ale i tak jest lepiej niż myślałam.

  8. #168
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Następny wywołam dłużej bo mało kontrastowo wyjszło ale i tak jest lepiej niż myślałam.
    Kontrast zwiekszysz podnoszac temp i czestszym i energiczniejszym kreceniem.

  9. #169
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Za filmy, które Ci wysłałem jeszcze raz dzięx dla Jacka. To z Jego piwniczki pochodzą.
    Kurczę, otóż to, gdyby nie Jacek, to pewnie nie wywoływałbym filmów. Pierwszy koreks - bezcenny!

    bufetowa, jeśli chodzie o kontrast, to Mirek ma rację. Aczkolwiek czasem krótkie przewołanie też tym skutkuje, jednak trzeba uważać.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  10. #170
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: pierwszy negatyw - wrażenia :-)

    Cześć,

    Poszedłem w analogi, mam już zrobione 4 filmy B&W (ilforda HP5+, FP4, dwie Delty 100 i w sumie dwa Rolei RPX w drodze), przyszedł czas na ciemnię o ile w sumie już cały sprzęt mam (no może nie cały, co ten potrzebny na początek) o tyle szukam teraz dobrych praktyk i tutaj mam pytanie, jakie macie patenty na wyjęcie filmu z kasetki? Mam teoretycznie jakąś wyciągarkę, ale użycie tego to jakiś kosmos (próbowałem na jednym filmie - zepsutym), dość że nie wyszło to jeszcze porysowałem, nie chcę ryzykować z właściwymi filmami. Pytań pewnie będzie dużo więcej

    Dzięki
    f.
    było sobie życie

Podobne wątki

  1. BGF Negatyw
    By Maestro1984 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.11.10, 15:51
  2. E-620 - wrażenia po przejściu z E-510
    By pajkert in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 28.01.10, 12:44
  3. E-510 + 12-60 SWD wrażenia
    By imacandi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 25.08.09, 16:37
  4. Pierwszy wywołany negatyw
    By Smerf Maruda in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 26.07.08, 22:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.