Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: obiektyw do E500 do fotografii kotów ;-)

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    obiektyw do E500 do fotografii kotów ;-)

    Witam wszytkich, jestem absolutnym amatorem i obcokrajowcem, to znaczy ze moj jezyk polski jest slaby, to przepraszam. Mam Olympusa e500 i potrzebuje robic zdjecia kotom. Jaki objektyw sobie kupic i jak ustawic aparat, zeby zdjecia robione w mieszkaniu byli piekne? Nie jest to moja pasja - robienie zdjec, ale musze to robic ...
    Dzieki za wszystkie odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 1.11.09 o 21:32 Powód: mały błąd - objektyw>obiektyw

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez chantiff1 Zobacz posta
    Witam wszytkich, jestem absolutnym amatorem i obcokrajowcem, to znaczy ze moj jezyk polski jest slaby, to przepraszam. Mam Olympusa e500 i potrzebuje robic zdjecia kotom. Jaki objektyw sobie kupic i jak ustawic aparat, zeby zdjecia robione w mieszkaniu byli piekne? Nie jest to moja pasja - robienie zdjec, ale musze to robic ...
    Dzieki za wszystkie odpowiedzi
    Witaj na Forum
    Twój język jest OK, nigdy bym nie pomyślał, że polski nie jest Twoim rodowitym językiem.
    Pewnie koledzy coś doradzą w sprawie optyki, wstępnie zapraszam do wątku "kocie fotki", chyba, że już go znasz?
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Wystarczy Ci najtańszy - zd 14-42mm lub 14-45mm, jeśli masz pieniądze na droższy - ZD 14-54mm.
    Co do technik... proponuję przeczytać uważnie instrukcje do aparatu i albo samemu próbując różnych ustawień się nauczyć, albo kupić książkę do fotografii.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  4. #4
    Alleg_pl
    Gość
    Jesli pieniadze nie sa problemem, to Leica 25'ka moze?
    albo Zuiko 14-54

    witamy na forum!

  5. #5
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    E tam, jasna stałka to kot będzie miał ostry nos i nic więcej.

    Najlepiej 14-54 + lampa zewnętrzna, będzie miodzio Ale i kit pewnie da radę [szczeniaki w ruchu kitem i FLką wychodzą bardzo fajnie ] Tylko nie błyskaj na wprost, światło odbite nie męczy tak kocich oczu i daje ładny efekt.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Skoro pada takie pytanie autor nie zna podstaw fotografowania, sam zresztą o tym pisze. Obawiam się, że w tej sytuacji niuanse typu trochę szybszy AF czy obiektyw jaśniejszy o działkę czy półtorej niewiele wniosą. Niestety - to nie tak, że kupimy lepsze szkło i zdjęcia będą robić się same. Przed wydawaniem pieniędzy na sprzęt sugerowałbym raczej doszkolenie się, trochę praktyki. Najtańszym systemowym szkłem (kitem) w sprzyjających warunkach i odrobinie wprawy można zrobić świetne zdjęcia kotom.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    dziekuje wszystkim za odpowiedz . Chyba zaczne od manualu do aparatu i tak mi sie niechcialo....

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.10.09, 21:26
  2. Obiektyw do E500
    By KubaKolo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 1.09.09, 07:56
  3. Trzy portrety kotów
    By Tadeusz Jankowski in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25.06.07, 19:59
  4. Jaki obiektyw do E500 - zdjęcia w kościele?
    By Grzassman in forum E-System
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 8.04.06, 00:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.