Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98

Wątek: E-30 czy zmiana systemu?

  1. #1
    Awatar rojs1
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Dortmund
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-30 czy zmiana systemu?

    Witam serdecznie forumowiczów.
    Jestem w posiadaniu E-520. Zdecydowałem sie na coś poważniejszego i mam dylemat. Czy zakupic E-30 czy zmienic system. Naczytałem się najróżniejszych opinii i sam już nie wiem jaka podjąć decyzję!

  2. #2
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    jak nie wiesz czy zmienic, to najwyrazniej nie masz potrzeby. najzwyklej w swiecie nie wiesz czego chcesz, wiec nie mieszaj.
    pzdr
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar geo
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    widzę Morze
    Posty
    737
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    nigdzie indziej nie dostaniesz takiej stabilizacji za takie pieniądze, af jest bardzo sprawny do tego zd 50 12-60 i 50-200 i zestaw cud mute. Jakość obrazu jest nie gorsza od konkurencji mówię tu ogólnie, słabość matrycy możne wyjść przy niedoświetlonych zdjęciach jak i przy obróbce obrazu. Wyższe czułości iso sa mniej zaszumuione jak w matrycach 10 Mpx. Na optycznych napisali ze ten aparat ma problemy z ostrością na iso 100 co jest bzdura, pamietaj że E-30 ma migawkę 1/8000 i natywne iso 100 bardzo dobre IS i błyskawiczny af u konkurencji albo za to wszystko musisz dać sporo więcej albo czegoś nie mają.
    A7II słoiki
    jerzykulesza.zenfolio.com

  4. #4
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rojs1 Zobacz posta
    Witam serdecznie forumowiczów.
    Jestem w posiadaniu E-520. Zdecydowałem sie na coś poważniejszego i mam dylemat. Czy zakupic E-30 czy zmienic system. Naczytałem się najróżniejszych opinii i sam już nie wiem jaka podjąć decyzję!
    Zmień System najlepiej (jeśli masz tylko ''przeczucie'' ze gdzie indziej będzie Ci lepiej to się nawet nie zastanawiaj tylko ZMIEŃ). A jak nie to kup sobie to E-30 bo cenę ma teraz naprawdę dobrą...
    Ostatnio edytowane przez MicSzu ; 31.10.09 o 09:41
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Misiaczek51
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    172
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rojs1 Zobacz posta
    Witam serdecznie forumowiczów.
    Jestem w posiadaniu E-520. Zdecydowałem sie na coś poważniejszego i mam dylemat. Czy zakupic E-30 czy zmienic system. Naczytałem się najróżniejszych opinii i sam już nie wiem jaka podjąć decyzję!
    Powinieneś sprecyzować dlaczego E-520 przestał odpowiadać
    - jeżeli chcesz mieć szybszy AF, lepszy wizjer, "powazmiejszy wygląd" i warto Ci za to zapłacić (a pamiętaj o optyce) to warto zmienić na E-30
    - jeżeli doszedłeś do wniosku że przeszkadzają Ci systemowe niedogodności w postaci małego DR, podwyższonych szumów na wysokim ISO (dla mnie szumy nie były szczególnym utrapieniem), wtedy zmień system.
    Druh Smiena Zenit Zorkij Practica Canon Oly 5050 8080, Nikon D90 + 18-105 + 70-300 VR +50/1.4

  6. #6
    | OlyJedi Awatar format
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    215
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rojs1 Zobacz posta
    Witam serdecznie forumowiczów.
    Jestem w posiadaniu E-520. Zdecydowałem sie na coś poważniejszego i mam dylemat. Czy zakupic E-30 czy zmienic system. Naczytałem się najróżniejszych opinii i sam już nie wiem jaka podjąć decyzję!
    Skoro jesteś w posiadaniu E520 to pewnie już wiesz, że Olympus nie da Ci możliwości robienia dobrych zdjęć, musisz jak najszybciej zmienić system! Ponadto muszę się zwierzyć, że na wielu forach internetowych piszą, że to właśnie Canon da Ci te najlepsze ujęcia, podobno MKIV jest niezrównany w kadrowaniu i tym co wszyscy szumnie nazywają "plastyką" oraz "muzyką". Musisz go mieć, a wówczas twoje zdjęcia będą najpoważniejsze. Pamiętaj też o internetowych testach - one są najważniejsze.

    Aha, daj znać jak będziesz się wyprzedawał, zlituję się nad Twoją sytuacją i nabędę jakiś bezwartościowy grat ze stajni O.

    Ok, żeby nie było, że sam trolling uprawiam. Dlaczego chcesz zmienić puszkę? Co Ci przeszkadza w e520?
    C5D 1740L 50/1.4 70200/2.8 Nissin Di866
    formaciany fotoblog .:. fotoziutek
    "TruePic V+ (..) redukuje (..) efekt mory, które niekorzystnie wpływają na jakość obrazu w gorszych systemach"

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ja mam E-400 który nie ma stabilizacji, ma słabe wysokie ISO.
    Ale za to mam: ZD 14-54, ZD 9-18, ZD 70-300, Sigmę 30, Sigmę 150, EC-20
    I nie zmieniam systemu, na razie nie kupuję E-30
    Jestem zadowolony
    Acha - mam pieniądze
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    28
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    nie ma sensu zmieniac 520 na e-30 jesli nie potrzebujejsz szybszego i pewnego af

    jakos obrazu jest gorsza na e30 bo szumy sa wieksze
    dynamika jest taka sama co w 520 (w raw)

    lepiej kup sobie fajny obiektyw, np 14-54 2.8 3.5

    i pojedz na fajna wycieczke

    lub tylko pojedz na wycieczke i kup 2 duze karty na fotki i dodatkowy akumulator

    jesli kupisz tylko e30, to zobaczysz ze nic w twoich zdjeciach sie nie zmieni i stwierdzisz ze nie bylo warto

    jesli zastosujesz sie do mojej rady zrobisz na pewno kilka fajnych fotek i bedziesz mial wieksza satysfakcje

    jesli chcesz naprawde zmiany i chcesz zostac w olku, to czekaj na nowe modele, moze wtedy sie cos zmieni bardziej na plus, na razie nie warto kupowac obecnych, bo to nie bedzie mialo wplywu na twoje fotki

    wszstko co oferuja nowe modele zrobisz sam operujac na rawie i odpowiednio poslugujac sie swoim e520, 12 mega i tak nie da ci wiecej szczegolow niz to co masz w 520
    Ostatnio edytowane przez MaxMartini ; 31.10.09 o 11:19

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Misiaczek51
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    172
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ja mam E-400 który nie ma stabilizacji, ma słabe wysokie ISO.
    Ale za to mam: ZD 14-54, ZD 9-18, ZD 70-300, Sigmę 30, Sigmę 150, EC-20
    I nie zmieniam systemu, na razie nie kupuję E-30
    Jestem zadowolony
    Acha - mam pieniądze
    Jezeli tak głęboko zabrnąłeś w e-system to rzeczywiśce zmiana byłaby zabiegiem karkołomnym. Ale pytający ogranicza się jak sadzę do kitów a to zupełnie inny punkt wyjścia.
    Druh Smiena Zenit Zorkij Practica Canon Oly 5050 8080, Nikon D90 + 18-105 + 70-300 VR +50/1.4

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MaxMartini Zobacz posta
    jakos obrazu jest gorsza na e30 bo szumy sa wieksze
    dynamika jest taka sama co w 520 (w raw)
    Nie pitol farmazonów.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Zmiana systemu jakie obiektywy.?
    By malyd77 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16.02.11, 13:02
  2. Zmiana systemu. Czy warto???
    By M.U. in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24.11.08, 00:13
  3. Stałki do E-systemu
    By Archob in forum E-System
    Odpowiedzi: 131
    Ostatni post / autor: 17.02.06, 20:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.