Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: ZD 7-14 - fakty i mity...

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    dzięki za odwiedziny chłopaki. też czekam na jakąkolwiek pogodę, bo robienie szarych fotek mnie nie kręci - już lepiej na chacie siedzieć.

    maszyna faktycznie by się przydała: 7,5MPIX byłoby akuratne ale body trochę zabawkowe do tej lufy. naprawdę ciężko się to trzyma...


    gary:

    witam, witam. może faktycznie byłem mało obiektywny... nikkor po cropie ma 18 a to nie 14 ani 15 więc pomijamy. lufy kamunia jak wiadomo nie testowałem. wątpię jednak szczerze w to że przy F4.0 dotrzyma kroku 7-14. inna sprawa to to, że kamuń mniej szumi i obiektyw można (trzeba?) bardziej domknąć.

    p.s. myślałeś o karierze politycznej? ktoś kiedyś zadał Ci to pytanie i miał wiele racji...

  2. #12
    | OlyJedi Awatar gary
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    484
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Kamun mniej szumi i pixli ma wiecej wiec ostrosc tez spadnie, no ale to nie o kamuniu watek.
    Szklo fajne ale drogie. Jeszcze jedna rzecz mi sie w nim nie podoba, jest swietnie skorygowane ale potwornie rozciaga, rozciaga bardziej niz moja sigma, ktora jednak jest gorzej skorygowana. Czyli albo wszystko idealnie proste i porozciagane albo mniej rozciagniete i gorsza korekcja linii rownoleglych, woz albo przewoz.
    Pzdr

  3. #13
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Toz to artukul! Swietna recenzja obiektywu! Ciekawe jest to, ze w wadach wymieniasz tylko wady konstrukcyjne, mechaniczne (jak kapsel, ruchoma przednia soczewka), a nie optyczne, rzutujace na jakosc zdjec. Te sa w zaletach... O czyms to swiadczy
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gary
    Szklo fajne ale drogie. Jeszcze jedna rzecz mi sie w nim nie podoba, jest swietnie skorygowane ale potwornie rozciaga, rozciaga bardziej niz moja sigma, ktora jednak jest gorzej skorygowana. Czyli albo wszystko idealnie proste i porozciagane albo mniej rozciagniete i gorsza korekcja linii rownoleglych, woz albo przewoz.
    Tego nie rozumiem.

    Mógłbyś wyjaśnić?

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    gary:

    coś za coś, portretówki z tego nie będzie. Ty przynajmniej miałeś wybór, ja mogłem atakować tylko 7-14 albo 11-22 ale to nie to a płacić za 3mm różnicy... mało rozsądne...

    zawsze można wydłużyć ogniskową, wtedy fotki normalnieją.

    suchar:

    dzięki, staram się. zajrzyj jeszcze kiedyś: jak pogoda się poprawi to coś dorzucę.

    p.s. optycznie nie mam mu nic do zarzucenia

  6. #16
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Tak szerokie szkło albo jest fiszajem, albo przy perfekcyjnej korekcji rektlinearnej rozciąga po 1/3 boków zdjęcia (zachowując linie proste-proste).
    Gary widocznie ceni to, że jego szkło jest po środku, między skorygowanym, a nieskorygowanym. Fakt, że ZD7-14 jest w tej materii praktycznie perfekcyjne może jak widać stać się dla niektórych wadą.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  7. #17
    | OlyJedi Awatar gary
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    484
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    to tak jak dzialanie korekcji perspektywy w PSie, zaznaczasz linie ktore maja byc rownolegle i obraz pomiedzy nimi jest rozciagany tak aby doprowadzic je do rownoleglosci, tu korekcja jest w szkle i przez to obraz w rogach jest baaardzo rozciagniety. W sigmie jest on mniej rozciagniety, ale rownoleglosc linii nie jest tak dobrze zachowana.
    Popraw mnie jesli sie myle, ale do takim wnioskow doszedlem analizujac swoje zdjecia i 7-14 z netu.
    edit: widze ze mialem racje, dzieki RE
    aha i nie jest dla mnie zaleta ze sigma jest gorzej skorygowana, tak samo jak nie jest zaleta ze zuiko rozciaga niemilosiernie ale nie mozna miec i tego i tego

  8. #18
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Oczywiscie, ze bede zagladal Tak rzetelne testy warto czytac Chetnie bym wlasnie zobaczyl co to szklo robi z niebem. Fajnie "zakreca" Szkoda, ze pogoda jest taka syfiasta, bo sie czlowiekowi nic robic nie chce...

    To szklo to juz najwyzsza polka. Cena (6 patykow) mowi sama za siebie...

    Kaarool: a moglbys wrzucic fotki tego samego obiektu/ow na roznych ogniskowych? Dla porownania znieksztalcen.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Ano dziękuję, panowie.

  10. #20
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    No to ja powtórzę co sam napisałeś:
    Cytat Zamieszczone przez gary
    Jeszcze jedna rzecz mi sie w nim nie podoba, jest swietnie skorygowane ale potwornie rozciaga, rozciaga bardziej niz moja sigma, ktora jednak jest gorzej skorygowana.
    Skutek korekcji to rozciągnięcie. Trudno mieć pretensje o to, że korekcja perspektywy rozciąga. Wyprostuj sobie jakieś zdjęcie z fiszaja ptlensem. Geometria euklidesowa jest jedna i jeden wynik transformacji.
    ZD7-14 można zarzucić kilka różnych rzeczy, ale twierdzenie, że jest fajnie skorygowany, ale rozciąga jest bez sensu. Audi TT jest szybkie, ale strasznie pędzi.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 1.03.10, 02:37
  2. Fakty i mity - Oly E-500
    By juka in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22.12.05, 13:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.