Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: GO-pomocy

  1. #1
    mini21
    Gość

    GO-pomocy

    Witam was serdecznie.

    Wiem, że problem przewijał się przez forum już setki razy, zbyma72age napisał fajny poradnik, ale najwidoczniej mój rozumek jest na tyle mało rozwinięty, że nie może tego pojąć.

    Sprawa jest prosta (tylko nie dla mnie)....

    Co trzeba zrobić, jak ustawić migawkę i przysłone, żeby uzyskać rozmyte tło.

    Co musi być jeszcze spełnione?

    Sora, że zadaje tak "laiczne" pytania, ale siedzę i męczę się przy swoim aparacie i nie mogę nic zdziałać.

    POMOCY

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    robisz maksymalnie zoom i ustawiasz przyslone na najmniejsza liczbe jaka masz w apracie np. f/2.8
    im dalej przedmiot od tla tym bardziej rozmazane tlo...
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  3. #3
    mini21
    Gość
    A czy odległość przedmiotu od tła, albo obiektywu od przedmiotu ma jakiś znaczenie?

  4. #4
    żeby uzyskać dużą głębię obiekt fotografowany powinien być jak najbliżej obiektywu, a jak najdalej od tła

  5. #5
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Pamietaj tez, ze kompakty uzyskuja wieksza glebie ostrosi przy tej samej przyslonie od lustrzanek, co nie sprzyja rozmywaniu tla.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  6. #6
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Pamietaj tez, ze kompakty uzyskuja wieksza glebie ostrosi przy tej samej przyslonie od lustrzanek, co nie sprzyja rozmywaniu tla.
    właśnie... dlaczego tak jest? czyli 2,8 w moim 5060 nie jest równa 2,8 w lustrzance?

    i gdzie bedzie mniejsza GO? przy max zoomie i f/4.8 czy min i f/2.8? na czym lepiej robić portret? chodzi mi o 5060...

  7. #7
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Z tego co wiem wynika to z tego, ze kompakt ma mniejszy obiektyw, co pewnie prowadzi do tego, ze przy tej samej przyslonie co w lustrzance w kompakcie promienie wpadaja do srodka obiektywu (chodzi mi o to swiatlo, ktore da ostry obraz) pod katem do poziomej osi obiektywu mniejszym niz w lustrzance, co powoduje wieksza GO. Takie jest moje wytlumaczenie, nie wiem czy poprawne, wiem na pewno, ze wynika to z mniejszych wymiarow obiektywu. Reszte wywodu wymyslilem sam. Hmm po prostu sprawdz, gdzie wychodzi ci mniejsza GO W kazdym razie im wieksza ogniskowa tym GO mniejsza.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Za mniejszą Go w kompaktach odpowiada mniejsza matryca.

    i gdzie bedzie mniejsza GO? przy max zoomie i f/4.8 czy min i f/2.8? na czym lepiej robić portret? chodzi mi o 5060..
    http://www.dofmaster.com/dofjs.html

    masz tam swój aparat. Wszystko Ci ładnie obliczy.

  9. #9
    mini21
    Gość
    Fajny programik, ale za dużo z niego nie rozumiem

  10. #10
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Grizz, czy to oznacza, ze lustrzanki Olympusa beda uzyskiwac wieksza GO dla tej samej przyslony od np. Canona 400D, bo maja mniejsza matrcye?
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

Podobne wątki

  1. Pomocy FL-50R
    By Marylka in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 2.07.08, 18:41
  2. POMOCY do SP-510 UZ
    By WojtekM in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23.02.07, 23:59
  3. POMOCY
    By maua in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10.09.04, 19:24
  4. POMOCY!!!
    By frycek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22.05.04, 08:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.