Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Małe domowe studio-jak to zrobić

  1. #1
    mini21
    Gość

    Małe domowe studio-jak to zrobić

    Witam.

    Przyszło mi do głowy, żeby wywalić pare mebli z pokoju i zrobić małe studio fotograficzne.

    Będzie to małe studio do robienia portretów itp.

    Mam ścianę (szczęściarz ze mnie, wy pewnie nie macie ) o wym. ok 3m (wys) na 2 m (szer)-wiem, wiem malutko....

    I mam pytanie, czego używacie do wieszania teł?

    Czy jakiś statywów, czy czegoś TAKIEGO , czy gwoździ i sznurka na którym spinaczami wieszacie tło

    A w czym tkwi główny problem-oczywiście w cenie.

    Chciałbym nie wydać na to majątku, bo nie wiem czy będe tego często używał, a nie chciałbym też, żeby zajmowało dużo miejsca, bo mój pokój jest skromnej wielkości.

    Zastanawiałem się nad czymś takim, jak używa się do mocowania rolet, czy wertikali, ale nie wiem czy to się nadaje.

    Doradźcie czego wy byście użyli i jak to waszym zdaniem powinno wyglądać.

    Pozdr.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    jak chcesz cos bardzo taniego to proponuje halogeny (ok. 60zl) lub zarowki byskowe (80zl lub zestaw ze statywem za ok. 200zl na allegro)... a do mocowania tla wystarczy kijek banbusowy (3zl) i cos na czym mozna go polozyc (ja uzywam takiego tla do slajdow na statywie - bo takie mialem)

    zreszta zobacz ten watek male i tanie oswietlenie (szczegolnie strone 3 co tam napisalem)

    co do samego mocowania tla to wlasnie sie zastanawiam nad kupnem dwoch tanich statywow do lamp studyjnych i wymyslenia jakis "haczykow" zeby na nich polozyc belke/bambus/rurke... narazie intensywnie o tym mysle Moze Irek jakis patent podrzuci o tyle pomysl jest dobry bo jest jest to system przenosny i nie kosztuje jak oryginalny pewnie z 400zl).

    pozdrawiam
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    polska
    Posty
    116
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Jak chcesz tanio to zajrzyj do ikea, obi i innych. Tam można znaleźć sporo ciekawych tematów.
    Mocowanie rolet w/g mnie jest ok. Można wieszać tło np za pomocą klamer z obi (foto). Klamry przydają się też do podtrzymania mniejszych arkuszy papierów, blend itd



    W przypadku oświetlenia osobiście polecam światło błyskowe z pilotami - żarówki błyskowe uważam za dobry pomysł na początek. Halogeny męczą wzrok i grzeją się bardzo.
    pozdr.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    mam wiadro takich klamer 01 wielkie dzieki!!!!!!!!!!!
    ciekawe czy to utrzyma ciężki material... no no chyba niedlugo to sprawdze
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  5. #5
    mini21
    Gość
    Takie "klamry" kupowałem w sklepie modelarskim

    A co myślicie o takim czymś: LINK

    Wygląda to jak do mocowania wertikali, ale z tego co piszą jest grubsze i bardziej wytrzymałe.

    Zastanawiam się jednak czy takie coś się sprawdzi.

    Co o tym sądzicie?

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    mini21 a czy Ty masz juz jakies tlo? albo lampy... jak dla mnie kupujesz jakos od zlej strony... najpierw kupilbym jakas szamatke i zobaczyl jak to przepuszcza swiatlo a pozniej dopiero jakies porzadne mocowanie (na stałe).... IMHO

    co do linka to to cos do wieszanie mi sie nie podoba... mam takie cos na oknie. Cos pisza o masywniejszym wykonaniu... ale jak patrze na ta malutkie koraliki za ktore sie ciagnie to nie jestem przekonany
    [center:7503a32cdf] [/center:7503a32cdf]
    niedawno moja siostrzenica bawila sie tymi kuleczkami i polowa wypadla...
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  7. #7
    mini21
    Gość
    Tło mam (dziadowskie, ale mam), 1 halogena też, ale przy moim ogromnym pokoju ciężko się z tym pomieścić.

    To co jeszcze mi potrzeba? Czy 1 halogen wystarczy?

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    moje pierwsze studio to byl taki wypas (patrz zlacznik) a fotki np. 1 2 3 4 5 + troche PS'a
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	studio_statyw_oswietleniowy_171.jpg
Wyświetleń:	3623
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	744  
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  9. #9
    mini21
    Gość
    No to ja bym musiał wyrzucić biurko z kompem i łóżko

    Ale nie powiem, fotki fajne.

    Powracając do sprawy, z mocowaniem jakoś to załatwie.

    Teraz druga sprawa (poruszona przez ciebie Jeronimo)-mianowicie, chodzi o tło.

    Jakie polecicie?

    Jeronimo, jakie wybrałeś w końcu tło?

    Czy wystarczy takie za 30 zł czy za 130, czy gnieciuch czy poly....

    No i trzecia sprawa-oświetlenie,

    Mam 1 halogena i lampe błyskową (zewnętrzną). Czy to wystarczy?

    Oczywiście wszystko JAK NAJTANIEJ (nikogo to pewnie nie dziwi).

    Co radzicie

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    czemu piszesz wers i ENTER?

    przy malym pomieszczeniu to blyskanie moze byc ciezkie wiec nie wiem czy to sie nada
    halogen moze Ci zrobic mala saune... dobre do aktow :P

    Jako tlo mam ten 'statyw do slajdow' (to co widzisz na zdjeciu) lub material ktory kupilem gdzies na miescie...
    Co to polipopylenu to niedawno kupilem bialy za 30zl i narazie go nie rozwijalem. Wstepnie moge powiedziec ze to piekna siatka Niedlugo zrobie maly test i wrzuce go odpowiedniego watku czyli tu -> tlo do amatorskiego studia

    pozdro
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 11.07.19, 19:51
  2. Studio domowe
    By maximal1 in forum Studio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 6.07.10, 15:38
  3. Domowe studio - blenda za grosze
    By pajkert in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 6.10.09, 12:39
  4. małe studio prosze o rade
    By taxman in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 7.07.08, 11:37
  5. Domowe studio fotograficzne - zdjęcia
    By GieKa in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.05.05, 22:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.