Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem z ostroscia w C-720

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Częstochowa
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Problem z ostroscia w C-720

    Witam!

    Jestem posiadaczem C-720 - do tej pory nie mialem problemow. Ostatnio jednak zaczelo mi sie robic cos stanowczo niemilego - na max. oddaleniu aparat czesto nie moze zlapac ostrosci. Nie wiem czy ma to cos do rzeczy, ale przy niskiej temp. otoczenia udaje mu sie czasem te ostrosc zlapac. Przy zblizeniu - ostrosc ustawiana jest dobrze.
    Nie wiecie moze co za qq mi sie przydazylo?
    Pozdrawiam
    ----
    EuGene

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Re: Problem z ostroscia w C-720

    Cytat Zamieszczone przez EuGene
    Witam!

    Jestem posiadaczem C-720 - do tej pory nie mialem problemow. Ostatnio jednak zaczelo mi sie robic cos stanowczo niemilego - na max. oddaleniu aparat czesto nie moze zlapac ostrosci. Nie wiem czy ma to cos do rzeczy, ale przy niskiej temp. otoczenia udaje mu sie czasem te ostrosc zlapac. Przy zblizeniu - ostrosc ustawiana jest dobrze.
    Nie wiecie moze co za qq mi sie przydazylo?
    a może z powodu śniegu, brak ciemnych przedmiotów w tle powoduje że nei może wyostrzyć

    podobnie jak gdy jest zbyt ciemnio
    ##############
    RAku

  3. #3
    Awatar marcin1323
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    30
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Re: Problem z ostroscia w C-720

    ja mam bardzo podobny problem. zajmuję się fotografią lotniczą i przez ten złomiasty autofokus, jak byłem ostatnio na krzesinach "uciekł mi" an-26, a stałęm w osi pasa , w biały dzień !!!
    olki maja fatalny AF i nie wiem, dlaczego wszyscy tak się zachwycają c-720?! mnie ten aparat wkurzył oi z chęcią bym się wymienił na C-700, tam jest przynajmniej ręczna ostrość i długie czasy. moim zdaniem olympus wypuścił ten model jako "przejściówkę" z góry obliczoną na wykopanie z rynku przez "730". jeden z atutów "720" to niezaprzeczalnie 3 mpx, ale na tym atucie isę kończy. sprawdzałem wczoraj, to co ktoś tu pisał o tym , że matryce rejestrują podczerwień, u mnie nie! stałem z pilotem i zrobiłem samowyzwalaczem fotki i nic.... pewnie "ten" model tego też nie robi...

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Arras
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    311
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Re: Problem z ostroscia w C-720

    Cytat Zamieszczone przez marcin1323
    ja mam bardzo podobny problem. zajmuję się fotografią lotniczą i przez ten złomiasty autofokus, jak byłem ostatnio na krzesinach "uciekł mi" an-26, a stałęm w osi pasa , w biały dzień !!!
    olki maja fatalny AF i nie wiem, dlaczego wszyscy tak się zachwycają c-720?! mnie ten aparat wkurzył oi z chęcią bym się wymienił na C-700, tam jest przynajmniej ręczna ostrość i długie czasy. moim zdaniem olympus wypuścił ten model jako "przejściówkę" z góry obliczoną na wykopanie z rynku przez "730". jeden z atutów "720" to niezaprzeczalnie 3 mpx, ale na tym atucie isę kończy. sprawdzałem wczoraj, to co ktoś tu pisał o tym , że matryce rejestrują podczerwień, u mnie nie! stałem z pilotem i zrobiłem samowyzwalaczem fotki i nic.... pewnie "ten" model tego też nie robi...
    łoł... co za rozczarowanie... ale rozumiem jak najbardziej. Też się mi przytrafiło trzaskanie zdjęć samolotów na airshow w radomiu... i jakoś tak nie miałem problemów z uciekającymi samolotami. Owszem, na 200 zdjęć z 20 było takich, że samolot mi zwiał z kadru... ale jakoś dało radę to zrobić. I śmiem twierdzić że stanie na osi pasa i trzaskanie samolotu - to 100 % sytuacja na zdrobienie prawidłowego zdjęcia... chyba że macie jakieś rzeczywiście zmasakrowane aparaty... bo widzę co piszecie (i to spora grupa ludzi) i dochodzę do wniosków że coś dziwnego się wam w tych 720 dzieje... no ale cóż- to tylko moje skromne zdanie. pozdrawiam.
    C750&C720 + cla4/UV/sva-20/sm128/xD256 + wyzwalacz do C720/C725 + zasilacz

  5. #5
    Awatar marcin1323
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    30
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Re: Problem z ostroscia w C-720

    tak mi się wydaje, że wina jednak leży po stronie producenta. aparat był w serwisie i powiedziano, "że tak musi być, a na kontrastowych obiektach ostrość musi się dłużej ustawiać" nie wiem, czy "musi", ale skoro tak fachowcy powiedzieli?
    co do pasa, to byłem na krzesinach na osławionej już (w niektórych kręgach ) bramie przy ożarowskiej. rzeczywiście warunki idealne, również te pogodowe, poprostu bydle nie chciało działać. z tego co czytałem na forum ostrość - a właściwie jej brak - to "standardowy" mankament c-720. w normalnej fotografii nie jest to uciążliwe, ale w sporcie i lotnictwie to jest NIE DO PRZYJĘCIA i dlatego chcę go jak najszybciej sprzedać. mam jeszcze jedno pytanko jako początkujący nie wiem, czy za ogłoszenia na forum, w dziale ogłoszeń pobierane są jakieś opłaty...?
    w razie jak palnąłem głupstwo, przepraszam...

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Arras
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    311
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    w dziale ogłoszenia nie są pobierane opłaty. Po drugie zamiast szukać c-700 z 2megową matrycą lepiej już dołożyć do c-740 albo 750.
    C750&C720 + cla4/UV/sva-20/sm128/xD256 + wyzwalacz do C720/C725 + zasilacz

  7. #7
    Awatar marcin1323
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    30
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    tak, ale na to trezeba mieć poprostu kasę...., może na 730coś by sie załatwiło, ale o wyższych modelach nie myślę

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Arras
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    311
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    to polecam narazie mimo wszystko doskładać kasę. Lepiej kupić później a lepszą maszynę.
    C750&C720 + cla4/UV/sva-20/sm128/xD256 + wyzwalacz do C720/C725 + zasilacz

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Częstochowa
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Hmmm... niestety to nie kwestia jasnych kolorow dookola. Problem najczesciej wystepuje w pomieszczeniach - a na zewnatrz - tak jak mowilem - kiedy jest zimno - wszystko jest ok.
    Pozdrawiam
    ----
    EuGene

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Arras
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    311
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    aż sprawdziłem - i u mnie ta hipoteza się nie sprawdza. Ostrzy zawsze. I na zewnątrz i w ciemniejszym poieszczeniu. Tak jak mówiłem - jakoś u mnie ten problem (na szczęście) nie występuje.
    C750&C720 + cla4/UV/sva-20/sm128/xD256 + wyzwalacz do C720/C725 + zasilacz

Podobne wątki

  1. Problem z ostrościa fotek
    By kristof1979 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 12.10.10, 20:30
  2. FE-280 Problem z ostrością
    By Lio in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.09.09, 16:12
  3. Problem z ostrością SP-560UZ
    By Witek.73 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26.12.08, 11:14
  4. Problem z ostrością
    By lupo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4.11.07, 21:21
  5. Problem z ostrością
    By Aureus in forum E-System
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 16.04.07, 23:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.