Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Ile body na ślub?

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jeronimo
    rece opadaja
    tysiac body...
    tysiac GB..
    pare lamp...
    ...
    bo inaczej sie nie da robic zdjec
    Da się. Chodzi o to, że ja bałbym się mieć jeden aparat. E-1 np. ma tendencję do sporadycznego zwisu. A niech się nie podniesie? Wolę wybierać na spokojnie w domu, niż tracić czas na przeglądanie zdjęć na LCD i kombinować które usunąć, bo mi jeszcze 2 zdjęcia zostały do końca karty. Więc lepiej mieć zapas GB niż brak.
    Parę lamp? No miło by było mieć lampy wyzwalane radiowo na sali i robić zdjęcia na dwóch fotografów. Każdy orze jednak jak moze.
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    Da się... ale osobiście nie wziąłbym fotografa, który maiałby przyjść tylko z jedną puszką - to jest zbyt ważny dzień, żeby dopuścić możliwość zepsucia czegoś.
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    Ja nie wybrałbym fotografa, który przyszwedłby tylko z jednym body
    czemu sie powtarzasz...

    Tu jest raczej mowa o slubie z punktu widzenia fotografa a nie pary mlodej. Olo2 nie sluchaj innych tylko idz focic... sa pary ktorych nie stac na platne focenie. Nawet jak skopiesz czesc zdjec to i tak beda zadowoleni, a ty bedziesz wiedzial z czym to sie je
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  3. #23
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    powtarzam, żeby się utrwaliło.

    Fajnie luźno do tego podchodzisz... Z pkt widzenia fotografa - najwyżej straci się kasę, i ma się to gdzieś, że młodzi tracą coś więcej.

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Chyba mnie zle zrozumiales - sa pary ktorych nie stac na fotografa... robisz im wtedy slub za darmoche i patrzysz z tym to sie je. Nawet w najwiekszych zakladach fotograficznych w ktorych mozesz pracowac jako tzw. zawodowiec na poczatku dostaniesz taka wlasnie "pare" ( darmowy slub). Zaden powazny zaklad nie pozwoli sobie na psucie wizerunku no a jakos trzeba mlodego fotografa sprawdzic.

    EOT (ja koncze bo z tego tematu mozna zrobic podobny temat jak 'gdybanie'... kazdy bedzie pisal swoje wlasne odczucia dot. swojego slubu :P)

    pozdrawiam
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  5. #25

    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Podkarpacie
    Posty
    82
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    No nie spodziewałem się, że tak się temat rozwinie. Chciałem nieco może naświetlić fakty. Otarłem się już, że tak powiem o zarobkowanie na zdjęciach. Nie była to jednak reporterka. Ślub to dość odpowiedzialne zadanie i zdaję sobie sprawę, że, trzeba się jakoś zabezpieczać. Drugie body to jednak chyba duży wydatek i ile tych ślubów trzeba zrobić żeby się zwróciło. Widzę jednak, że są tacy, którzy mają jeden aparat i dają sobie radę a to jest dla mnie w tym przypadku najważniejsze. Dziękuję za wszystkie rady. Oczywiście zabezpieczyłem się w dodatkowe karty i baterie. Jestem też właśnie na etapie kupna lampy. Gary, jeśli chodzi o pojemność karty to pamiętaj, że NEF waży 5MB a ORF z E-1 10 MB, więc trzeba trochę więcej miejsca.
    Pozdrawiam Marek.

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Weź ze sobą jakiegoś analoga (na pewno masz) na wszelki wypadek i ze trzy filmy. Jeśli Ci padnie E1 (co mało prawdopodobne, ale jak śpiewała pewna wokalistka "wszystko się może zważyć") to uratujesz sytuację właśnie analogiem. Postaw się w sytuacji młodego małżeństwa - gdyby zostali bez fot ze ślubu to chyba by Cię rozszarpali
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #27
    robin102
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Olo2
    Robin102 robisz wesela? Sorki za wścibstwo, ale jakim cudem w takim razie Twoje body mają przebieg po 1500 klapnięć?
    "Tak" robiłem jeden ślub olkiem C5050 i 15 lat temu ZENITEM TTL.
    Teraz przede mna dwie imprezy w grudniu. Strach bierze ciemno do okoła i sniegu dużo, zwłaszcza ,że to za granicą będzie tam zawsze dużo śniegu i mrozu.

    Na te dwa śluby wezmę 3 body cyfrowe, kompakt C5050 + jeden analog i 4 ręce oraz 2 pary oczu .
    Może mi się udać w takim ustawieniu ???.

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robin102
    Na te dwa śluby wezmę 3 body cyfrowe, kompakt C5050 + jeden analog i 4 ręce oraz 2 pary oczu .
    Może mi się udać w takim ustawieniu ???.
    Rozumiem, że wschod niebezpieczny - albo zdjecia, albo głowa fotografa? hihihihi.... Zabezpieczenie jak sie patrzy - to misie podoba. Pochwal sie później fotami - wielce ciekaw jestem efektów. Patent z 2 fotografami naprawdę jest niezły. Nie wszedzie mozna byc a co 2 pary oczu, to nie jedna.
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    gary:

    taa, tylko że Twoje pliki ważą po 6 MB, moje po 10 a z nowych Olków po 15 i więcej. tak więc bez 6GB bałbym się robić E-330.
    ciekawa karta 3,5 GB - gdzie sprzedałeś skrawek że tyle zostało z czwórki?

    jak to z żółtymi aparatami jest? zwisają często czy rzadko? andytown pisał kiedyś że D70 ciągle mu odmawiał aż w końcu padł.


    blady:

    mnie właśnie niepokoją te zwisy. wydaje mi się jednak że to jakaś wada softu.
    mój wisi raz na 2000 fotek, Magus też kiedyś pisał że co tyle Mu się zamraża.
    może zawisnąć dwa razy z rzędu a potem przez 4000 zdjęć nic - serio. jak dotąd zwisł jakieś 7-8 razy.


    Jeronimo:

    "Nawet jak skopiesz czesc zdjec to i tak beda zadowoleni, a ty bedziesz wiedzial z czym to sie je." - z tym to pojechałeś, na CF by Cię za to zjedli na surowo.

    a te fotki z linka którego podałeś to moim zdaniem żadna rewelka, zwłaszcza że cenią się jakby helikopterem latali na robotę... nie powiem, jest trochę perełek, ale reszta obniża poziom ogólny.
    - przeostrzone sample zdjęć nie rokują dobrze
    - przy takich stawkach, gość ma chałupniczo robioną stronkę w html'u...
    - ludzie jednak płacą grubo i potem nie dadzą sobie powiedzieć, że przepłacili przynajmniej dwukrotnie...

  10. #30
    robin102
    Gość
    Za te ciągle blurowanie szopem to bym te ceny zjechał o 300 % . Na głowę sie ludziom rzuca.

    Blady 2 pary rąk i 2 głowy to też na wypadek jak by jedną ucieli za spieprzenie roboty , albo jak jedna zapije i nie będzie komu prowadzić auta.

Podobne wątki

  1. na ślub z E-500
    By kika in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 27.07.09, 18:23
  2. Ślub by rafrog
    By rafrog in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15.08.07, 19:16
  3. Ślub
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 5.08.07, 00:51
  4. E-500 body, ja chcę samo body!
    By Smerf Maruda in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6.12.05, 12:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.