Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: E-400 w USA...???

  1. #1
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    E-400 w USA...???

    Właśnie - dlaczego Olympus nie oferuje czterysetki w Ameryce (i chyba Azji). Przecież dla nich to "target" bardzo atrakcyjny, chyba atrakcyjniejszy niż Europa. Będzie w późniejszym terminie, nie będzie wogóle a może będzie w wersji uatrakcyjnionej np. o live view? Wiecie coś na ten temat? Swoją drogą chętnie bym "pomacał" e-400 ale będąc w USA nie ma takiej możliwości...
    Olki tu się dobrze sprzedają, mają dobre opinie więc pewnie Oly coś kombinuje...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #2
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Re: E-400 w USA...???

    Cytat Zamieszczone przez ktotek
    Właśnie - dlaczego Olympus nie oferuje czterysetki w Ameryce (i chyba Azji). Przecież dla nich to "target" bardzo atrakcyjny, chyba atrakcyjniejszy niż Europa. Będzie w późniejszym terminie, nie będzie wogóle a może będzie w wersji uatrakcyjnionej np. o live view? Wiecie coś na ten temat? Swoją drogą chętnie bym "pomacał" e-400 ale będąc w USA nie ma takiej możliwości...
    Olki tu się dobrze sprzedają, mają dobre opinie więc pewnie Oly coś kombinuje...
    W USA E400 nie będzie sprzedawany. Zerknij na wypowiedź Phila Askeya, który napisał, że nie oceni tego aparatu właśnie ze względu na brak dystrybucji za wielką wodą. Pewnie na B&H wersje "gray market" się pojawią, ale korporacja zadecydowała, że w Europie i Japonii będzie E330 i E400, a w USA E330 i E500. Kropka.
    Co będzie dalej, kto to wie (pewnie Michael Handa)? Na pierwsze półrocze 2007 zapowiadana jest prezentacja kompletnego "lineupu" Olympusa - czyli trzech półek aparatów, które następnie będą rozwijane (wreszcie).
    Plotka mówi też, że E-400 to ostatni aparat z matrycą od Kodaka i tu dopatrywał bym się rozwiązania krzyżówki. Tak czy inaczej, sprawa rozwiąże się dopiero wczesną wiosną (za 3-4 miesiące).

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Dzięki - nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi, szczególnie o tej porze w Polsce... Sprzedawca w B&H w dziale DSLR na pytanie o E-400 odpowiedział coś w rodzaju - "kto to wie...". W ich komisie też nie widziałem czterysetki...
    Może więc zacznę te aparaty rozprowadzać na własną rękę w USA - dotychczas Olki wędrowały raczej w odwrotnym kierunku
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ktotek
    Dzięki - nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi, szczególnie o tej porze w Polsce... Sprzedawca w B&H w dziale DSLR na pytanie o E-400 odpowiedział coś w rodzaju - "kto to wie...". W ich komisie też nie widziałem czterysetki...
    Może więc zacznę te aparaty rozprowadzać na własną rękę w USA - dotychczas Olki wędrowały raczej w odwrotnym kierunku
    Przyślij $ to Ci wyślemy, przejdziesz przez NY z E-400 i laski będą mdlały


    Mnie zastanawia czy Olympus może prywatnej firmie/sklep zabronić ściągania "zakazanego" sprzętu do USA

    BTW rynek europejski ma największy wzrost sprzedaży więc Europa jest chyba atrakcyjniesza

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Byłem ostatnio na wyspie UK i zwiedzałem sklepy z aparatami, tak w trzech byłem ;) Wszystkie nowe modele dostępne, od A100, 400D, D80, 30D, K100. Olympusa brak, w PL już jest lepiej. Chyba tylko jeszcze Samsunga nie widziałem z dslr. Nie wiem jak można wykorzystać wzrost sprzedaży, nic nie mając na półce do sprzedania? Olympus zmienia sposób sprzedaży tradycyjnej w EU na sprzedaż a'la avon czy co?

    Mnie zastanawia czy Olympus może prywatnej firmie/sklep zabronić ściągania "zakazanego" sprzętu do USA
    Canon coś tam kiedyś marudził o ściaganiu z USA. Prywatnej osobie nic nie można zrobić, firmom robiącym import też, można jedynie nie przyjmować aparatu do serwisu na terenie USA.
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  6. #6
    robin102
    Gość

    Re: E-400 w USA...???

    [quote="RadioErewan"]
    Cytat Zamieszczone przez ktotek
    Plotka mówi też, że E-400 to ostatni aparat z matrycą od Kodaka i tu dopatrywał bym się rozwiązania krzyżówki. Tak czy inaczej, sprawa rozwiąże się dopiero wczesną wiosną (za 3-4 miesiące).

    Pozdrawiam
    W następnych modelach podobno mają być matryce FUJIKA - też plotka , gdzie zaczerpnięta nie zdradzę.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar motoko
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Szkocja
    Posty
    290
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez blady
    Byłem ostatnio na wyspie UK i zwiedzałem sklepy z aparatami, tak w trzech byłem Wszystkie nowe modele dostępne, od A100, 400D, D80, 30D, K100. Olympusa brak, w PL już jest lepiej. Chyba tylko jeszcze Samsunga nie widziałem z dslr. Nie wiem jak można wykorzystać wzrost sprzedaży, nic nie mając na półce do sprzedania? Olympus zmienia sposób sprzedaży tradycyjnej w EU na sprzedaż a'la avon czy co?
    Nic nowego pod słońcem. Ostatni raz widziałem Olympusa w Jessopsie (duża sieć sklepów foto w UK) to był E-300 jakieś półtora roku temu. Dixons i Curry's (takie ichnie mediamarkty) mają w ofercie E-500 w kilku wariantach kitowych. E-400 na razie tylko w Warehouse express (TUTAJ) i w Pixmanii (sami znajdziecie). Kilka innych się zapowaiada, ale na stronach jeszcze oferty nie widziałem. Widziałem za to reklamę w prasie (Amateur Photographer). Ceny z lekka zaporowe, Pixmania 557 funtów za body (Canon 400D równo o stówę taniej). Porównanie zestawów z obiektywem wypada jeszcze gorzej. No i boli nieobecność w dużych sieciach sklepów foto i RTV/AGD. Już kiedyś pisałem, że my maniacy foto i olka zawsze znajdziemy czego szukamy, ale zwykli zjadacze chleba już nie. A my sami sprzedaży nie nakręcimy.
    O, jeszcze jeden sklep (netowy niestety): UK DIGITAL

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    w USA pod tym względem jest ok - w zasadzie każda sieć ma Olki - na stanowiskach do "macania" jest E-500 (CompUsa, Circuitcity itd.) nie mówiąc już o poważniejszych sprzedawcach (B&H), gdzie na takowym stanowisku jest zarówno E-500 jak i E-330... E-500 dość często ma duże banery reklamowe oznajmiające, że to najlepiej wyposażony aparat w swojej klasie... (datavision) i pod względem reklamy jest tak jak z Sony Alpha, inne firmy raczej w tyle...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez motoko
    A my sami sprzedaży nie nakręcimy.
    Ja w ostatnim miesiącu dwóch niewiernych nawróciłem, a trzeci jest na dobrej drodze Wystarczy pokazać i stworzyć przedmiot pożądania

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Ceberity - ja w zeszłym roku sprzedałem 3 x e-500 i 1 x e-1

    to mam więcej Konwersacji na prawdziwą wiarę niż ty

    ale sprzedałem też jedno d50, jedno fuji s5600
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.