Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 140

Wątek: Lustrzanka cyfrowa do 4k zł. Co wybrać?

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kapitan KloSs
    Canon 20D czy Olympus E 330 KIT ?
    Kapitanie KloSsie,
    dawno tu nie było takiego dylematu co wybrać. A zadałeś sobie pytanie co fotografujesz? Bo jeśli lubisz dziwne ujecia z poziomu ziemi, albo znad głowy, albo jest to fotografia makro, to e-330 to kapitańskie rozwiązanie. Sam się zastanawiam, ale chyba poczekam na coś nowego z LV.

    Olek ma jedną zasadniczą wadę - dość wolny AF i drugą mniejszą, trochę wyraźniej szumi niż konkurencja ale tylko trochę i jest to pomijalne. Obecnie najbardziej szumiącym systemem jest system Alfa firmy Sony. To są jednak rzeczy które przy odrobinie wprawy można ominąć.

    20D ma dwie zasadniecze wady - brak pomiaru punktowego (tego się nie da ominąć) i druga sprawa to potencjalnie większe prawdopodbieństwo BF/FF niż w Olku. I trzecia sprawa, 20D jeszcze jest do kupienia w sklepie z gwarancją PL?

    Jakbym miał ograniczony budżet albo nie chciał za bardzo inwestować w osprzęt to brałbym jednak Olympusa, ale jak bym miał więcej kasy na lepsze szkła to brałbym zdecydowanie coś innego. Najchętniej kupiłbym teraz Nikona D80 - ma super kolorki, szybki AF, duży wizjer, chociaż nie tak duży jak LV w E-330, albo coś z Pentaxa ale to bez większego entuzjazmu bo trzeba opierać system na szkłach manualnych. No i na końcu 30D - też fajny aparat ale drogi w porównaniu do D80.

    4/3 świetnie współpracuje ze szkłami manualnymi - wystarczy odpowiednia przejściówka, kwestia bokehu to nie tylko matryca, to też kwestia przysłony i ogniskowej. Popatrz sobie na zdjęcia robione 4/3 i zobaczysz czy zdjecia mają dla Ciebie dużą GO czy nie.

    Gary, podaj mi alternatywę dla zuiko 14-54mm w Nikonie/Pentaxie/Canonie/Sony? (jak olek nic nie wypuści ciekawego i będę miał alternatywę dla 14-54mm, to w pierwszej kolejności pobiegnę sobie kupić D80 albo coś innego jak mi padnie E-500 ... )
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  2. #22
    | OlyJedi Awatar gary
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    484
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lgrabun
    [
    Biorąc pod uwagę fakt, że amator uprawia fotografię wakacyjno-dziecięco-rodzinno-uroczystościową, to tak, chodzi o to, żeby mieć zestaw.
    no prosze czyli nie jestem amatorem
    ok, koniec przepychanek, chcialem wtracic swoje 0,03PLN, gdyz ja nie mam zakresu i wcale nie zamierzam go miec, a cykam amatorsko, co wleci
    Blady nic Ci nie powiem, bo powiesz ze za cięzkie
    pzdr!

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gary
    no prosze czyli nie jestem amatorem :mrgreen:
    Jasne, że nie. Jak i większość osób na tym forum :-)

  4. #24
    robin102
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez gary
    Cytat Zamieszczone przez lgrabun
    ma się piękny zestaw.
    ale czy o to chodzi? zeby mieć zestaw? czy jedno dobre szklo do fotografii ktorą sie uprawia?
    Ja uwielbiam mieć zestaw , albo i zastawę i JEDNO dobre szkiełko tak do używania np. SIGMA 30mm f1,4 pod 4/3 by się zdała.

  5. #25
    robin102
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez west73
    Olympus e-330 jest napewno fajnym apartem, ale dać 4000.

    Moze to Cię nie zaitreresuje, lecz ja zainwestowałbym w coś taniego np:

    E-300, 14-45, 40-150, fl-36- tu powinieneś się zmieścić w 3200

    do tego możesz jeszcze zainwestowac w oświetlenie studyjne gdyby Cię interesowała fotografia studyjna

    Czyż nie warto pomysleć nad takim rozwiązanie. Przesiadka z kompaktu na E-300 i tak będzie ogromna a bedziesz miał sprzet do fotografii prawie w każdych warunkach

    PS Ja bym tak zrobił. Pozdrawiam
    TAK TAK TAK kolega dobrze mówi

    wystarczy nawet 3000 zł żeby to mieć plus dodatkowe rzeczy . Pisz do mnie na PRIVA i masz sprzęt nowszy niż w sklepie za dwa dni u siebie

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robin102
    Cytat Zamieszczone przez west73
    Olympus e-330 jest napewno fajnym apartem, ale dać 4000.

    Moze to Cię nie zaitreresuje, lecz ja zainwestowałbym w coś taniego np:

    E-300, 14-45, 40-150, fl-36- tu powinieneś się zmieścić w 3200

    do tego możesz jeszcze zainwestowac w oświetlenie studyjne gdyby Cię interesowała fotografia studyjna

    Czyż nie warto pomysleć nad takim rozwiązanie. Przesiadka z kompaktu na E-300 i tak będzie ogromna a bedziesz miał sprzet do fotografii prawie w każdych warunkach

    PS Ja bym tak zrobił. Pozdrawiam
    TAK TAK TAK kolega dobrze mówi

    wystarczy nawet 3000 zł żeby to mieć plus dodatkowe rzeczy . Pisz do mnie na PRIVA i masz sprzęt nowszy niż w sklepie za dwa dni u siebie
    Heh dzieki jak coś będę potrzebował to sie zgłoszę..

    blady:
    Dzięki za odpowiedź. Słuchaj robię zdjęcia wszelakie, nie mam jednego punktu widzenia. Eksperymentuje jeszcze... Tak myślałem, że będzie podobna sytuacja Canon vs Olympus i dwa obozy Heh co ja mam wybrać?!
    Olympus E 400. ZUIKO DIGITAL 14-42 i 40-150, CompactFlash Cheetah III x133 2 GB

  7. #27
    | OlyJedi Awatar YxasoR
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Nie przenoście nam stolicy do Krakowa...
    Posty
    950
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Olympusa
    Live View to świetna sprawa. Szumy nie są aż takie wielkie w E-330. A co do obiektywów to chyba 14-45 i 40-150 na początek pokryją Twoje wymagania

  8. #28
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kapitan KloSs
    Cytat Zamieszczone przez robin102
    Cytat Zamieszczone przez west73
    Olympus e-330 jest napewno fajnym apartem, ale dać 4000.

    Moze to Cię nie zaitreresuje, lecz ja zainwestowałbym w coś taniego np:

    E-300, 14-45, 40-150, fl-36- tu powinieneś się zmieścić w 3200

    do tego możesz jeszcze zainwestowac w oświetlenie studyjne gdyby Cię interesowała fotografia studyjna

    Czyż nie warto pomysleć nad takim rozwiązanie. Przesiadka z kompaktu na E-300 i tak będzie ogromna a bedziesz miał sprzet do fotografii prawie w każdych warunkach

    PS Ja bym tak zrobił. Pozdrawiam
    TAK TAK TAK kolega dobrze mówi

    wystarczy nawet 3000 zł żeby to mieć plus dodatkowe rzeczy . Pisz do mnie na PRIVA i masz sprzęt nowszy niż w sklepie za dwa dni u siebie
    Heh dzieki jak coś będę potrzebował to sie zgłoszę..

    blady:
    Dzięki za odpowiedź. Słuchaj robię zdjęcia wszelakie, nie mam jednego punktu widzenia. Eksperymentuje jeszcze... Tak myślałem, że będzie podobna sytuacja Canon vs Olympus i dwa obozy Heh co ja mam wybrać?!
    patrzysz na puszke czy na system ? bo z tego co widze to na puszke, a to nie jest logiczne.
    było sobie życie

  9. #29
    Awatar Michal_4
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Też niedawno miałem problem jak Ty Kapitanie, wybrałem E500 i nie żałuję, Nikon o tych samych parametrach kosztuje 2 razy tyle (może jest lepszy - nie wiem), Canon - miałem wcześniej 300D i po jego wykonaniu strasznie się zraziłem. Co do drogich obiektywów, to popieram przedmówców, dobre szkła są w podobnej cenie jak u konkurencji, a szkła kitowe są bardzo dobre - w przeciwieństwie np Canona.
    Pozdrawiam

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gary
    Blady nic Ci nie powiem, bo powiesz ze za cięzkie
    pzdr!
    dawaj! sam jestem ciekawy co podasz. Najwyżej zamontuję do d40 i waga się zniesie...
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

Podobne wątki

  1. Co wybrac?? (lustrzanka ok. 2000zł)
    By fotoamator2891 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 21.04.11, 14:25
  2. Ramka cyfrowa
    By NightCrawler in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 1.09.09, 21:58
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16.12.08, 00:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.