Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Wątek: Sigma 105mm f2,8 Macro-czy warto?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    przeczytalem i wlasnie zdalem sobie sprawe z jednej przykrej rzeczy: kupujac sigme nie bede mogl korzystac z pierscieniowej lampy blyskowej Olympusa. czy to prawda? Sigma tez robi pierscieniowa lampe do makrofotografii, ale nie robi takiej dwu-palnikowej i ponadto nie wiem, czy zgadza sie ona z systemem blysku olympusa:/
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  2. #12
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    O, Zuiko 100mm? Wiadomo juz, z jakim swiatlem?
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    ja nic nie wiem wiem tylko, ze ma byc. czy ktos wie jak to jest z tymi lampami?
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  4. #14
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar
    przeczytalem i wlasnie zdalem sobie sprawe z jednej przykrej rzeczy: kupujac sigme nie bede mogl korzystac z pierscieniowej lampy blyskowej Olympusa. czy to prawda? Sigma tez robi pierscieniowa lampe do makrofotografii, ale nie robi takiej dwu-palnikowej i ponadto nie wiem, czy zgadza sie ona z systemem blysku olympusa:/
    Napisz dlaczego tak uważasz? Nie chce mi się szukać specyfikacji 105 macro, czy ona ma przednie szkło większe od 67mm?
    ps. O ile dobrze pamiętam, to na Photokinie nie było tego szkiełka do macania, więc napal się na nie za pół roku, kiedy zawita do naszego kraju.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  5. #15
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    moge byc w bledzie, dlatego napisalem "czy to prawda?". otoz w roznych opisach lamp TF-22 i RF-11 czytalem, ze maja one specjalne pierscienie sluzace do zamontowania ich na obiektywach zuiko 35mm Macro i 50mm Macro, a poniewaz Sigma ma gwint 58mm (wczesniej wymienione zuiko maja 52) to doszedlem do wniosku, ze na sigme tych lamp nie zaloze. bardzo mozliwe ze rozumuje blednie, bo np te lampy mocuje sie inaczej, albo sa jakies przejsciowki. jesli pisze nieprawde, to wyprowadzcie mnie prosze z bledu
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Znalazłem info, że:
    Olympus RF 11 możemy zamontować na obiektywie do zdjęć makro Zuiko Digital 50 mm za pomocą pierścienia adaptera lampy błyskowej FS- FR1. Poza tym RF 11 można stosować do optyki Zuiko Digital 14-54 mm oraz 50- 200 mm, które posiadają mocowanie bagnetowe.
    To samo tyczy się Olympus Twin Flash F-22

  7. #17
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Miałem napisać wczoraj, w końcu nie poszedłem do studio zrobić fotki objaśniające.
    Do TF22 dodawana jest specjalna i dosyć specyficzna tulejka. Ta tulejka pozwala zapiąć lampę na korpusie obiektywu (by nie obciążać tubusu wysuwającego się podczas ostrzenia). Tulejka "zapina się" na ranciku, który jest w obu obiektywach macro. Wątpię, by dało się to zrobić na szkle obcego producenta, ale kto to wie?

    Lampę można zakręcić do dowolnego obiektywu o średnicy 67 mm bezpośrednio poprze gwint na ramie, lub z pomocą tulejki.

    W sklepach można dostać redukcje 67 -> dowolna mniejsza średnica. Z taką redukcją da się zamontować TF 22 do Sigmy (ma 58mm). Pytanie, czy przeżyje to mechanika aparatu (lampka swoje waży). Zapewne wszystkie obiektywy z wewnętrznym ogniskowaniem dadzą radę, ale w specyfikacji 105 nic na ten temat nie znalazłem:
    http://www.sigma-photo.com/lenses/le...53&navigator=5
    Te, które wysuwają mordkę do ostrzenia, mogą mieć problem.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ciekawe jak taki ringflash spisuje się w portrecie??

  9. #19
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Jedyne co znalazlem to tyle, ze "Podczas pracy autofokusa pierścień mocowania filtrów pozostaje nieruchomy. Ułatwia to wykorzystanie kołowych filtrów polaryzacyjnych. Macro zostało wyposażone w system DF (Dual Focus), który ułatwia trzymanie obiektywu, ponieważ nie obraca się podczas automatycznego ustawiania ostrości zwiększając szybkość ogniskowania. Poza tym zapobiega uszkodzeniu silnika autofokusa." Chwala sie tym, ale nie chwala brakiem wysuwania mordki, wiec pewnie sie wysuwa :/ No coz, mi w najblizszym czasie i tak zakup takiej lampy pierscieniowej nie grozi, ale byc moze kiedys bede chcial takowa zakupic i glupio byloby zmieniac wtedy obiektyw tylko z tego powodu i wydawac kolejne 2 tysiace. Moze ktos wie jak sprawdza sie w makro lampa fl36, bo taka mam zamiar niedlugo zakupic (mocniejsza nie bedzie mi mysle potrzebna, a milo by bylo moc ja uzywac rowniez w makro)?
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  10. #20
    robin102
    Gość
    Fajne oświetlenie do makro i zarówno do portretu można samemu zrobić.
    Idziesz do stolarza zamawiasz sobie koło ze skleji takiej z 10mm grubosci o zewnętrznej srednicy ok 90cm wewnętrznej 80 cm . Mocujesz z jednej strony do tego kola oprawki na zarówki w ilosci 12 sztuk . Kupujesz żarówki z odbłyśnikiem i montujesz to wszystko. Żarowki tak z 75 wat. Koszt calosci nie przekrocz100-150 zl . Mocujesz to na jakimś stojaku.
    Nie ma bata każde makro da się tym zrobić i każdy portret super oswietlony model. Średnica tego ustrojstwa nie jest bez znaczenia. Widzłem jak to działa w praktyce . Rewelacja!!! Jestem w trakcie konstukcji tego wynalazku.

Podobne wątki

  1. Sigma 105mm - wg Iwa
    By Iwo in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 7.11.10, 14:18
  2. AF w Sigma 105mm f/2.8 EX DG Makro
    By vtec in forum E-System
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 10:51
  3. Sigma 150 f/2.8 EX DG HSM APO Macro
    By Oleryk in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25.10.07, 17:27
  4. Sigma 24 f/1.8 EX DG ASP Macro
    By Oleryk in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7.10.07, 09:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.