Witam,

Przygotowuję się do zakupu dwóch obiektywów Sigma do systemu 4/3. Zamierzam to zrobić kupując je poza granicami naszego "drogiego" kraju, konkretnie w US. Z kwestiami logistycznymi sobie poradzę bez problemu. Nurtuje mnie natomiast problem gwarancji. Żeby się dowiedzieć więcej, zadałem zapytanie pocztą elektroniczną do Sigma US, Sigma UK oraz Sigma PL jak to mianowicie z tą gwarancją typu "worldwide" jest? Z US i UK przyszła odpowiedź następnego dnia, że nie ma żadnego problemu. Warunkiem honorowania gwarancji z np. US w PL jest dowód zakupu i poprawnie wypełniona przez sprzedawcę sama karta gwarancyjna. Odpowiedzi z Sigma PL nie doczekałem się do dzisiaj, a minęły już dwa tygodnie.

Wszystko niby pięknie ładnie, tyle tylko, że teoria swoje, a praktyka czyli życie, swoje. Czy ktoś z szanownych forumowiczów próbował kiedykolwiek naprawiać jakiś obiektyw Sigmy, niekoniecznie w systemie 4/3, w Polsce? Oczywiście taki zakupiony poza granicami naszego kraju. Podzielcie się swoimi doświadczeniam proszę.