Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Filmy ze zdjęć (sekwencje poklatkowe)

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Arras
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    311
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Filmy ze zdjęć (sekwencje poklatkowe)

    Wymyśliłem sobie zrobienie sekwencji wideo ze zdjęć robionych np. co minutę... i ciekawy jestem czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie. Ja to zrobiłem tak: dobrze umocowany aparat na statywie (i to mocnym), i trzaskanie fotek w jedno miejsce co jedną minutę. Oczywiście w moim wypadku nie obyło się bez zewnętrznej linki wyzwalacza, ponieważ wciskanie spustu ręką powodowało zruszenie pozycji statywu i w efekcie zdjęcia nie były wykonane idealnie z tego samego miejsca. Czekałem na pogodę w postaci chmur w celu uzyskania filmu jakby w przyśpieszonym tempie. NIestety pogody się nie doczekałem i zrobiłem to tak :

    zobacz gotowy film

    Chciałbym popróbować w tym temacie coś więcej i dlatego jeżeli ktoś kiedykolwiek cos podobnego próbował, robił swoim aparacikiem - czekam na odzew.

    Dane dotyczące tego filmu:
    51 zdjęć w formacie 640x480 skompresowanych do filmu mpeg-2 /24 fps/ o takiej samej rozdzielczości. Kompresja filmu - 90. Film ma rozmiar 738 KB.


    ps. Nadal czekam na dobrą pogodę lub padający śnieg - wtedy nową sekwencję wkleję w miejsce aktualnej.[/i]
    C750&C720 + cla4/UV/sva-20/sm128/xD256 + wyzwalacz do C720/C725 + zasilacz

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    kurcze ale super efekt... niebo...

    BTW chyba zaczne szukac takiej linki wyzwalacza (jesli wogle jest cos takiego do mojego aparatu).... Wie ktos ile taki bajer kosztuje? (bo w sumie do zdjec makro sie tez przyda)
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Arras
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    311
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    heh. Z tą linką wyzwalacza to chyba będziesz miał problem... ... ja mam taki patent zrobiony z linki od starego zenita i zmyślna nakładka na spust.
    C750&C720 + cla4/UV/sva-20/sm128/xD256 + wyzwalacz do C720/C725 + zasilacz

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    no to dobrze trafilem

    Ja wlasnie znalazlem taka linke tez od zenita... mozesz mi opisac swoj patent na sput i ewentualnie walnac fotki. PLZ
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2003
    Posty
    25
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    anima

    Fajnie!!
    myślę ze animacja z chmurami na niebie będzie zaje....ta! szczególnie jak zrobisz przejscie z dnia do nocy

    Przy takim odstepie czasu (1sek) w jakim wykonujesz zdjęcia musisz uwazać na jedną rzecz - pojawia się to w tym filmie -
    wszystko co znajduje się na odległych planach będzie wychodziło płynnie, ale kazdy szybki ruch na pierwszym planie moze praktycznie nie wyjsc ( tak jak to jest teraz z twojim człowieniem w filmie). Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego tak jest?
    Chyba ze taki był plan tego filmu ...
    Ja bym chyba troche zainscenizował albo wybrał takie miejsce gdzie wszystko dzieje się wolniej na pierwszym planie.
    np. przystanek autobusowy, tam ludzie chodzą wolniej,po parę kroczków

    pozdrawiam,
    i czekam na następne realizacje
    gie - dee

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Arras
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    311
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    zgadza się. To tylko filmik pierwszy i próbny. Pracuję dodatkowo nad samoczynnym procesorowym wyzwalaczem (automatycznym) który będzie można ustawić na dowolną częstotliwość, np. w sekundach lub minutach, abym mógł aparat zostawić samodzielnie na oknie i robić coś innego, bo wciskanie aparatu co minutę przez cały dzień to nie lada wyczyn zabierający praktycznie cały czas. I tak jak mówię to tylko narazie próby... może coś ciekawego z tego wyjdzie kiedyś.

    ps. a ten pomysł z przystankiem jest niezły! spróbuję chyba!
    C750&C720 + cla4/UV/sva-20/sm128/xD256 + wyzwalacz do C720/C725 + zasilacz

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    a tak wogle to w czym robiles ten filmik? jaki jest odstep czasowy pomiedzy poszczegolnym zdjeciem? a moze by tak wiekszy format w avi'ku zrobic

    Pozdro
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Arras
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    311
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    film zrobiony w ulead'zie . Odstęp czasowy między klatkami to 2 fps'y czyli jakieś 0.08 sekundy. zdjęcia robiłem w formacie sq2 > 640x480 pix. W takim formacie zużywając całą kartę można uchwycić 13 godzin w odstępach jednominutowych pomiędzy robionymi zdjęciami A na dodatek musiałem ekspresowo dorobić sobie zasilacz, bo mi aku padały co chwilkę ale teraz jest już ok i myślę o zrobieniu filmiku z ludźmi na przystanku ale jeszcze muszę sobie dorobić zasilanie aparatu z samochodowego gniazdka zapalniczki aby nie mordować akumlatorów...

    ps. tutaj jest drugi filmik przed zachodem - z tego samego ujęcia.

    drugi filmik

    ps2. zauważyłem że na zasilaczu można mieć lcd włączony cały czas i sam aaparat się nie wyłącza automatycznie jak to ma miejsce na aku. Heh... jednak człowiek się uczy cały czas...
    C750&C720 + cla4/UV/sva-20/sm128/xD256 + wyzwalacz do C720/C725 + zasilacz

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Arras
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    311
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    i jeszcze jeden film wykonany serią zdjęć co 3 sekundy. Trochę mi sie statyw zruszł i aprat miał zawachania w ostrzeniu, ale chodzi o przykład. Troche nieładny temat do fotografowania, ale cóż - narazie nic nie wymyśliłem innego...

    film nr.3
    C750&C720 + cla4/UV/sva-20/sm128/xD256 + wyzwalacz do C720/C725 + zasilacz

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2003
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Posty
    28
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    @Arras
    Może mógłbyś opisac i sfotografowac konstrukcję swojego węzyka spustowego do 720 ja posiadam C740 i denerwuje mnie te 12 sekund wyzwalacza i myslalem o czyms takim.

Podobne wątki

  1. Filmy do fotografii cz.-b
    By Don Pedro in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 19.12.08, 21:41
  2. Filmy w SP 510 UZ
    By sonya in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17.05.08, 23:11
  3. SP-570 a filmy
    By PitD in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.05.08, 00:29
  4. C-700 i sekwencje video
    By Luz in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 7.11.03, 19:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.