Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Porównanie Sp-500 i inne

  1. #1
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Porównanie Sp-500 i inne

    na różnych forach mn. na www.recencje.net, pojawił się troll, który absurdalnie jeździ po olku SP-500 i Fuj S5600 a wychawala, zgadnijcie co Panasłoika !

    podpiera się jakąś recenzją z dziwnej SOWIECKIEJ strony, której link nie pozwala normalnie odczytać, recenzje innych.

    Dla odważnych
    Link do Ruskich

    a może zna ktoś tę stronę ?? Czy to porównianie, można brać pod uwagę ?
    Niestety, nie zapisałem co napisał o Fuji, ale mam co napisal o olku, bo już go wycięto
    Cytuję:

    Jak zwykle - super oceny i kibel...
    Ludzie - TO NAJGORSZY GNIOT JAKI WYPUSCIŁ OLYMPUS - tak samo jak następca SP-510.
    Az dziwne ze taka firma pozwoliła sobie na taką lipe!!! Jak oglądam fotki z tego aparatu, to mnie mdli. Jakość bardzo mizerna.

    Juz lepszym wyborem bedzie tez nie najwyzszych lotów Fuji S5600, a i troche kasy mniej kosztuje (na dzis w MM za 818 zł).
    Fuji mimo ze duzo tańszy - prawie 300 zł - miażdży tego Olympusa pod kazdym względem. Ponizej test porównawczy -
    polecam chociazby przeanalizowac tabele na koncu artykułu (2 części):


    W podobmyn tonie opisał Fuji S5600 w drugim poście i gorąco zareklamował panasłoika .
    Oczywiśnie pełny anonim nawet maila nie podał.
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Re: Porównanie Sp-500 i inne

    Cytat Zamieszczone przez zibi1303
    podpiera się jakąś recenzją z dziwnej SOWIECKIEJ strony
    Po pierwsze - nie sowieckiej tylko rosyjskiej.
    Po drugie, to bardzo znana strona (videozona.ru), więc nie wiem co w niej takiego dziwnego.

    Jeśli czytać bez babelfish'a to wszystko ładnie się otwiera.

    Autor testów (Koeniger) podaje metody testowania i umieszcza zdjęcia - wnioski każdy może wyciągać sam.
    Zresztą wnioski Koeniger'a nie maja nic wspólnego z darciem gęby w stylu "NAJGORSZY GNIOT".
    Tak wypowiadają się ci co nie mają nic w głowie, więc nie rozumiem po co przejmować się?
    Wiadomo że idiotów nie brakuje.

    Pozdr!

  3. #3
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Re: Porównanie Sp-500 i inne

    Cytat Zamieszczone przez zdrip
    Cytat Zamieszczone przez zibi1303
    podpiera się jakąś recenzją z dziwnej SOWIECKIEJ strony
    Po pierwsze - nie sowieckiej tylko rosyjskiej.
    Po drugie, to bardzo znana strona (videozona.ru), więc nie wiem co w niej takiego dziwnego.
    Jeśli czytać bez babelfish'a to wszystko ładnie się otwiera.
    Autor testów (Koeniger) podaje metody testowania i umieszcza zdjęcia - wnioski każdy może wyciągać sam.
    Zresztą wnioski Koeniger'a nie maja nic wspólnego z darciem gęby w stylu "NAJGORSZY GNIOT".
    Tak wypowiadają się ci co nie mają nic w głowie, więc nie rozumiem po co przejmować się?
    Wiadomo że idiotów nie brakuje.
    Pozdr!
    Ja tej strony nie znam akurat, a jak widzę strony z końcówką "RU" to zerkam na firewalla czy działa . Przeglądałem trochę to porównanie, czy te fotki jak mówisz, ale mam wrażenie że są zrobione tendencyjnie. Po pierwsze ani aberracji takiej nie zauważyłe u siebie jak oni pokazują ani takiego rozmycia. Ja się tym akurat nie przejmuję , bo mnie satrysfakcjonuje to co mam. Bo żaden kompakt nie da mi tego czego oczekuję. Teraz tylko E-400
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Na tym forum SP-500 też ma nienajlepszą opinię. Czym się oburzasz? Że źle piszą?

  5. #5
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez agapiet
    Na tym forum SP-500 też ma nienajlepszą opinię. Czym się oburzasz? Że źle piszą?
    W ogóle się nie oburzam, ale komentuje bezsadne opinie nie poparte rzeczowa argumentacją. Sam porównywałem ten aparat z H5 i twierdzę, że jest bardzo dobry. Nie zamieniłbym sie na H5. Twierdzę że posiadacze C-770 źle o nim pisża bo sa rozżaleni, że nie jest wystarczająco dobry, aby był duży skok jakościowy. Nie mniej napewno pod wieloma względami przewyższa C-770.
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Łatwo pisać o innych, zapominając lub nie zwracając uwagi na siebie.
    Sam piszesz: PANSŁOIK. To jest OK?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mad
    Łatwo pisać o innych, zapominając lub nie zwracając uwagi na siebie.
    Sam piszesz: PANSŁOIK. To jest OK?
    Po pierwsze to jest , zartobliwe określenie, a nie złośliwe i piszę tak tylko na tym forum.
    Nigdy tak bym nie napisał, na forum ogólnym.
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Re: Porównanie Sp-500 i inne

    Cytat Zamieszczone przez zibi1303
    Przeglądałem trochę to porównanie, czy te fotki jak mówisz, ale mam wrażenie że są zrobione tendencyjnie. Po pierwsze ani aberracji takiej nie zauważyłe u siebie jak oni pokazują ani takiego rozmycia.
    Nie tendencyjnie tylko tak jak należy. Przecież nie chodzi o to żeby ukryć aberracje, tylko zrobić jak największe - wtedy lepiej widać różnice.
    A rozmycie pewnie bierze się z tego że zdjęcia były robione w RAW i nie wyostrzane.

    IMHO, nie należy spodziewać się że SP-500 i SP-510 będą rewelacją (na dzień dzisiejszy) pod względem optycznym.
    Przecież maja ten sam obiektyw co cała seria ultrazoomów poczynając od C-740, który wszedł na rynek w 2003r.
    Olympus postanowił że będzie bardziej opłacalne zrobić jedynie kosmetyczne zmiany i dalej jechać na tym co już jest.

    Cytat Zamieszczone przez zibi1303
    Twierdzę że posiadacze C-770 źle o nim pisża bo sa rozżaleni, że nie jest wystarczająco dobry, aby był duży skok jakościowy. Nie mniej napewno pod wieloma względami przewyższa C-770.
    Jak chociaż by?...

  9. #9
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Re: Porównanie Sp-500 i inne

    Cytat Zamieszczone przez zdrip
    Jak chociaż by?...
    Czemu się obruszasz, przecież tak jest !. Sam chciałem kupić C-770, ale skoro wyszedł SP-500 , a mi nie zalezy na filmach, to czemu mialbym szukać poaalegro starego C-760 czy C-770 ?
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Re: Porównanie Sp-500 i inne

    Cytat Zamieszczone przez zibi1303
    Czemu się obruszasz, przecież tak jest !
    Nie obruszam się.
    Raczej jestem rozbawiony.
    Sądzę że kiedy wymienisz walory SP-500 i zostaną one przedyskutowane, sam dojdziesz do wniosku że SP-500 wcale tak nie przewyższa C-770.

    Pozdr!

Podobne wątki

  1. Porównanie GO
    By glos_ludu in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 8.06.10, 21:45
  2. 7-14 vs 9-18 vs 12-60 porownanie Fov
    By qbic in forum E-System
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 3.11.09, 08:11
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16.07.07, 19:23
  4. porównanie 18-180 i 40-150
    By fotomic in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 1.02.06, 13:27
  5. porównanie ZD i USM
    By kallafiorr in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.01.06, 11:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.