Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Jak zrobić w zdjęciu czrnobiałym jeden wybrany element kolor

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Nowa Dęba
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jak zrobić w zdjęciu czrnobiałym jeden wybrany element kolor

    Jak zrobić w zdjęciu czrnobiałym jeden wybrany element kolorowy?
    CZy ma ktos jakis program który to zrobi???????????

    Prosze o podanie nazwy


    DZIEX

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Dempsey
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Poznań/Buk
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Program to na przykład GIMP (darmowy), czy też Photoshop (drogi)... w zasadzie każdy program do obrabiania grafiki obsługujący skomplikowane zaznaczanie, operacje na warstwach i operacje kolorem. Zasada jest prosta - musisz "wyciąć" (zaznaczyć) obiekt, który chcesz pozostawić kolorowym i po jego zaznaczeniu zmniejszyć do zera saturację pozostałej części zdjęcia. To w każdym razie najprostsza możliwość... zamiast zwykłej desaturacji barw można też zastosować miksowanie kanałów, lub też filtrowane przestwarzanie B&W... opcji jest wiele w zależności od tego jaki chcesz uzyskać dokładnie efekt (na przykład zamiast zwykłej czerni-bieli odcień sephi...)
    P.S. Techniki zaznaczania skomplikowanych obiektów na zdjęciu to już historia na wiele postów i to w zasadzie jest najtrudniejsze w takiej obróbce zdjęć jaką chcesz wykonać.
    OLYMPUS E-500, ZD 12-60/2.8-4.0, ZD 14-45/3.5-5.6, ZD 40-150/3.5-4.5, FL-36, filry HOYA polaryzacyjny LINIOWY i połówkowy-szary

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Re: Jak zrobić w zdjęciu czrnobiałym jeden wybrany element k

    Cytat Zamieszczone przez krzysiek_nd
    Jak zrobić w zdjęciu czrnobiałym jeden wybrany element kolorowy?
    CZy ma ktos jakis program który to zrobi???????????
    Prosze o podanie nazwy
    Nazwa: GIMP.

    Opis: tutaj - http://www.gimpguru.org/Tutorials/Se...eColorization/

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Można również nałożyć warstwę B&W na kolorową i wymazać gumką to co chcemy, żeby było kolorowe, a na końcu spłaszczyć obrazek.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Puławy
    Posty
    97
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    NA przykladzie PS CS1 lub CS2 moze byc wersja trial... Z marstwy kolorowej tworzysz nowa warstwe ALT+CTRL+O usuwasz z niej kolor SHIFT+CTRL+U teraz na tej warstwie tworzysz MASKE WARSTW... Biezesz kolor czarny pedzla i ukrywasz obszary nie potrzebne jesli chcesz poprawic to zamieniasz kolor na bialy i odkrywasz szczegoly... Na warstwie kolorowej mozesz wprowadzic rozne efekty ja najczesciej stosuje rozmycie gaussowe lub poruszenie.... Wszystko splaszczasz i to jest koniec... POZDRAWIAM... i mam nadzieje ze pomoglem...
    C4000z + Tulejka + Filtr Polaryzacyjny + Sky + Soczewka 10d + 2x128MB + 16MB + GP2100

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Nowa Dęba
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    mam aparat od wczoraj i niejestem za bardzo obczajony w tym programie Adobe Photoshop 7.0 w dodatku mam w wersji angielskiej. Czy ktos mógł by mi wytłumaczyc co mam zrobic aby uzyskac ten spox efekt?????????? BYŁBYM NIEZMIERNIE WDZIĘCZNY

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Dempsey
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Poznań/Buk
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Krzysiek_nd najprostszy będzie do opisania sposób zaproponowany przez Celebrity plus
    1) kopiowanie warstwy zrobisz po otwarciu zdjęcia i kliknięciu prawym klawiszem na ikonkę tegoż zdjęcia na przyborniku, wybierając "duplikate layer" to stworzy drugą warstwę, która będzie kopią tej podstawowej
    2) na wierzchniej, świeżo skopiowanej warstwie wybierasz ctrl+shift+u to powinno przerobić zdjęcie na czarno-białe
    3) teraz wybierasz z przybornika narzędzi "eraser" (gumkę) i wymazujesz z czarno-białego zdjęcia to co chcesz by było kolorowe (wymazując na wierzchniej warstwie czarno-białej odsłaniasz to co jest pod nią, czyli pierwotne kolorowe zdjęcie)
    4) po wymazaniu tego co chciałeś by było kolorowe ctrl+shift+e, co połączy wszystkie warstwy w jedno zdjęcie, które bez problemu możesz zapisać jako jpg.

    Jednak proponuję zaopatrzyć się w jakiś podręcznik o Photoshopie, lub przeszukać internet na tę okoliczność.
    OLYMPUS E-500, ZD 12-60/2.8-4.0, ZD 14-45/3.5-5.6, ZD 40-150/3.5-4.5, FL-36, filry HOYA polaryzacyjny LINIOWY i połówkowy-szary

  8. #8
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Jeżeli chcesz uzyskać nie tylko jeden element kolorowy, ale np. część obszaru, to możesz użyć odpowiedniego filtra z Picasy - dziaą bardzo przyzwoicie.
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Nowa Dęba
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    no to Bardzo mi Pan pomógł DZiekuje bardzo

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Dempsey
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Poznań/Buk
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    uu... chyba muszę zmienić avatara, skoro tak staro na nim wyglądam, że już mi się przez Pan pisze (chyba, że to do RobertaW3D) hahaha
    OLYMPUS E-500, ZD 12-60/2.8-4.0, ZD 14-45/3.5-5.6, ZD 40-150/3.5-4.5, FL-36, filry HOYA polaryzacyjny LINIOWY i połówkowy-szary

Podobne wątki

  1. e-520 wypadł element w środku :/
    By bartek86 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19.01.10, 10:04
  2. Adobe Element 7
    By Mirek54 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23.10.08, 14:57
  3. Jak zrobić w PSie winietę na zdjęciu?
    By Rafał Czarny in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11.08.08, 21:12
  4. e-510, porysowany element
    By acrux in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14.06.08, 22:06
  5. kolor nieba
    By aranek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25.05.05, 11:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.