Strona 2 z 55 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 541

Wątek: Olympus ZD ED 50-200mm 1:2.8-3.5

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    54
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Posiadam ten obiektyw od okolo miesiaca. Moim zdaniem to super szkielko. Optycznie i mechanicznie jest bardzo dobry, natomiast AF nie jest zadna rewelacja. Jest szybki ale nie bardzo szybki. Czasami denerwuje gdy chce sie szybko sfocic cos daleko od nas,a wczesniej fotografowalismy z bliska, wtedy obiektyw gubi sie i poluje w tyl i przod nie mogac zlapac ostrosci. No ale to ekstremalne sytuacje. Przy fotografowaniu obiektow polozonych dosc blisko siebie AF jest bardzo szybki i pewny. Robiac zdjecia obiektow w ruchu nalezy liczyc sie z tym, ze sporo fajnych klatek nam umknie ale do sportu i reporterki nadaje sie jak najbardziej.
    Przykladowa fota wywolana na szybko z rawa https://forum.olympusclub.pl/album_page.htm?pic_id=335
    Obiektyw jest super do portetu. Bardzo ladnie oddaje kolorki i rozmywa tlo. Focenie w plenerze to sama przyjemnosc. W pomieszczeniach jednak minimalna odleglosc ogniskowania 1,2m troche przeszkadza i chcialoby sie nieraz podejsc troche blizej.
    50-200 nie jest dla mnie za ciezki i nawet dluzsza praca z nim nie sprawia problemow. Co prawda wraz z oslona przeciwsloneczna i wysuniety na max wyglada dosc groznie.
    Super sprawuje sie w domowym studio. Moim zdaniem to bardzo dobry wybor do fotografii reklamowej, dla mnie lepszy niz stalki ZD. Mialem sytuacje gdzie dla zamierzonego efektu musialem ustawic aprat nad softboxem. Odleglosc od obiektu byla na tyle duza, ze stalka nijak bym do tego nie podszedl. Uniwersalnosc zooma jest w takich sytuacjach nieoceniona, a jakosc fotek nie odbiega znaczaco od topowych obiektywow staloogniskowych.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ma łady bokeh - jak to zuiko, ale troszke ostrzejszy niż 50mm f2 więc do portretu mimo, ze dobry to 50mm lepsza.
    Pewnych rzeczy nie da się zrobić stałka i wtedy bym go stosował.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    o własnie, o takie opinie tu chodzi....
    fotka ostra jak żyleta....i tu Magus ma rację - w portrecie to nie zawsze jest dobre, ale w sofcie można wtedy trochę zmiękczyć, choc to oczywiście nie to samo.
    Tak czy inaczej teraz wiem że dobrze się napalam....

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    50 f2 jest ostre niezmiernie - ja pisałem o "ostrości przedmiotów poza głębią ostrości" czyli o "ostrości nieostrości", które to sa ostrzejsze w 50-200

    Kumasz czaczę?

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    798
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    200mm pelna klatka, zdjecie zrobione w raw i w OV zapisane do jpg`a nic wiecej nie robione:

    [center:39bc00a74e]50-200mm - gołąb[/center:39bc00a74e]

  6. #16
    | OlyJedi Awatar olifant
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    540
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    no nie powiem, żyletka. ja dzisiaj odebrałem od pana kuriera 40-150 i też jest fajnie - precz z m42<150mm!!!
    .

  7. #17
    robin102
    Gość
    Łooo matko obiektywik dla mnie . Kiedy bedzie mnie na niego stać ???.
    Kolega DRAXAN chyba kiedyś robił takie porównawcze fotki rożnymi szkłami olka plenerowe portretowki takiej rudawej panny , czy się nie pomylilem ???. Tamte foty są super do porównania klasy szkieł. Chyba 50mm wypadło wtedy najlepiej.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Właśnie dzieki testowi draxana i męczeniu go PW nabyłem 50mm f2 i jestem nieziemsko z tego szkła zadowolony

  9. #19

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robin102
    ...Kolega DRAXAN chyba kiedyś robił takie porównawcze fotki rożnymi szkłami olka plenerowe portretowki takiej rudawej panny , czy się nie pomylilem ???. Tamte foty są super do porównania klasy szkieł...
    Owszem, w tym wątku https://forum.olympusclub.pl/forum22...ghlight=#30778

    Na cytowanej stronie są zdjęcia Szwedowskiego. Dorobek Draxana, na następnej stronie wątku, niestety jest już niedostępny Niemniej ja je chyba mam gdzieś na prywatnym komputerze w prywatnym folderze pochowane... Pościągałem je, żeby się im na spokojnie przyglądać. Podobnie jak przypadku Magusa, wątek ów spowodował u mnie zakup ZD 50 f2

    Jeśli Draxan pozwoli mogę je spróbować odszukać...
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    kumam czaczę i wiem co to bokeh Magus

Podobne wątki

  1. Sigma 55-200mm -Olympus
    By Peterek in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 10:47
  2. Olympus Zuiko MF 200mm f/4.0 Auto-T OM
    By ootbak in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12.05.09, 11:33
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 9.05.07, 22:36
  4. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.01.06, 13:49
  5. Olympus ZUIKO DIGITAL ED 50-200mm/f 2.8-3.5
    By FoToFuN in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27.12.05, 23:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.