Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 108

Wątek: Fotografuj i zarabiaj, czy to możliwe

  1. #1
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria

    Fotografuj i zarabiaj, czy to możliwe

    Witam

    Każdy z nas chciałby zarobić na lepszy sprzęt, ale jak?? To pytanie nurtuje każdego z nas

    Chciałbym w małym skrócie przedstawić jeden z sposobów zarabiania wykorzystując do tego nasze wspólne hobby czyli fotografia
    Każdy z nas słyszał o stockach (bankach zdjęć) a przypuszczam że i na tym forum znajdzie się wielu co wystawia na nich zdjęcia i nieźle zarabia
    Ja chciałbym przedstawić tylko parę z nich:

    iStock
    jeden z największych stocków i najbardziej popularny a zarazem najbardziej wymagający dla fotografa. Aby się zarejestrować najpierw musimy przejść szkolenie dotyczące zasad wystawiania zdjęć i jakości jaka jest wymagana od naszych prac, potem wysyłamy trzy zdjęcia testowe i po zatwierdzeniu możemy już sprzedawać i zarabiać. Jednak nie łudźmy się że zyski będą natychmiastowe, zdjęcia naprawdę muszą być dobre aby się tu mogły wybić z pośród 11 tyś nowych zdjęć tygodniowo jakie tu się pojawiają.
    Jednak warto tu się zarejestrować chociażby po to aby zobaczyć jak inni robią wspaniałe fotografie na sprzedaż
    Ceny za nasze zdjęcia s w przedziale 1-40$ z czego dla nas jest 20% tej kwoty

    Shutterstock
    Drugi, co do popularności stock po iStocku (moim zdaniem). Tu mogą spróbować miej doświadczeni w temacie. Wszyscy wystawiający zdjęcia mają równe szanse gdyż nie ma tu żadnych rankingów i promowane są tu zdjęcia nowo dodane.
    Aby się zarejestrować wystarczy wysłać 10 zdjęć testowych, z których minimum 7 musi być zatwierdzonych. Częstotliwość ściąganych waszych zdjęć może tu mile zaskoczyć.
    Za każde ściągnięcie naszego zdjęcia dostajemy 0,25$ może to i nie za dużo, ale gwarantuje, że właśnie tu na początku możecie więcej zarobić niż na innych Stocka. Dodatkowo można zarabiać promując serwis zarabiając wtedy 0,03$ za każde ściągnięcie zdjęcia osoby, która zarejestrowała się przez link przypisany do Twojej osoby.
    Mój wygląda tak:http://submit.shutterstock.com/?ref=68975
    Acha jeszcze jedna ważna rzecz, serwis jest podzielony na dwie części, jedna dla kupujący druga dla sprzedających tak, więc nie pomylcie się przy rejestracji aby uniknąć pomyłek polecam rejestracje z mojego linku

    Fotolia
    Serwis młody szybko się rozwijający. Oczywiście tez można tu nieźle zarobić zważywszy że ceny za zdjęcia kształtują się tu w przedziale od 1 do nawet 1000, dodatkowym plusem jest to, że jeżeli nasze zdjęcia nie zostaną przyjęte można oddać je do działu free i otrzymywać dywidenda z reklam.

    Stocxpert
    To bank fotografii który ostatnio znalazłem jego wielkim atutem jest to że mamy do dyspozycji wersję po polsku, czyli można bez problemy szybko samemu poczytać i łatwo się odnaleźć. Aby się zarejestrować trzeba wysłać 3 swoje zdjęcia do oceny i uzbroić się w cierpliwość gdyż ja czekałem 10 dni na zatwierdzenie mojego wniosku. Co do zysków nie będę się wypowiadał, bo jeszcze nie wiem jak tam wygląda za krótko (2dni) tam jestem

    Na niektórych Stocka przy rejestracji trzeba będzie posłać skan paszportu lub prawo jazdy (iStock, Shutterstock)

    Mam nadzieję że pomoże to chciaż w małym stopniu osobom, którzy chcą trochę zarobić robiąc to co lubią

    Pozdrawiam i zapraszam warto
    Waldek

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Zastanawia mnie czy ten temat jest tak mało interesujący dla fanów olympusa czy umieściłem go w mało ciekawym miejscu

    Oczywiście nie jestem znawcą stocków więc zpraszam urzytkowników znających się w temacie jak i osoby które chcę się więcej dowiedzieć o zabieranie głosu w tym poście

    Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania, na które znam odpowiedź

  3. #3
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    gdybyś umieścił w dziale E-system to by był popularny, ale nie przejmuj sie tu też zaglądaja a nie długo może będzie lepiej z widocznąścia ostatnich wątków.

    dzięki za informację, napewno sie przyda.
    dobra robota.
    było sobie życie

  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Zastanawiałem się nad umieszczeniem w dziele E-system lecz nie chciałem wyróżniać tylko pewnej grupy ludzi.
    Ten sposób jest dla wszystkich, którzy potrafią zrobic dobre zdjęcie, wystawić je na stronie i czekać na pieniądze- to tak w skrócie

    Zaczołem się tym interesowac od niedawna, długo o tym myslałem bo nie znam angielskiego, ale to nie przeszkoda kożystam z translatora i daje sobie jakoś radę

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    rozczarowaliście mnie
    czyżby was nie interesowal ten temat??

  6. #6
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez west73
    rozczarowaliście mnie
    czyżby was nie interesowal ten temat??
    Cierpliwości, niektóre tematy wymagają czasu, by się przebić.
    Co do stoków, ja tam zarabiam niestety tylko na lody. By mieć przyzwoite przychody ze stoku, trzeba dobrze hodować swoją ofertę. Kupa pracy wbrew pozorom.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Znam osobę która na istock'u wyciąga całkiem sensowne pieniądze ( $300 na dwa miesiące ? ).
    Dużo nie dużo. Ale zawsze jakiś grosz, za fotki które i tak leżą w sieci i nie trzeba ich dokarmiać i płacić za miejsce przechowania. Umieszczonych ma tam jakieś 800 zdjęć.

    Jednak hobby zarabiania na tych fotografiach jest wymagające. Największy popyt jest na zdjęcia które żeby wykonać trzeba mieć dobre studio. Znajoma niedawno zakupiła specjalnie do tego celu lampy, parasole, itp - śmiejemy się, że niedługo dom w jedno wielkie studio przerobi. No i modele/modelki. Te społeczności istock'owe co jakiś czas organizują warsztaty ( przynajmniej istock ) dla fotografów, powiązane ze zjazdem i wtedy do woli pstrykają sobie modeli, modelki, czy co kto tam chce.

    Zatem, nie jest tak, żeby nie dało się na tym zarobić, ale wymagania co do tematyki zdjęć często skutecznie ograniczają ofertę jaką można złożyć na takim stocku.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Kupa pracy wbrew pozorom.
    Zgadza się ale jest to też praca nad tym aby fotografia dobrze wygladała, także wiąże się to z naszm hobby

    Znam osobę która na istock'u wyciąga całkiem sensowne pieniądze ( $300 na dwa miesiące ? ).
    Ja również znam osoby które zarabiają, np ok 100$ dzinnie, aby nie być gołosłownym podaję link do galerii Andrzeja Buraka i jego żony Ewy
    i zauważcie że 90% zdjęć to nie żedne modelki ale jego żona.

    Jednak hobby zarabiania na tych fotografiach jest wymagające.
    Fotografia jest wymagająca, jeżeli nie wymagasz nic od swoich fotografii to czy to są zdjęcia stockowe czy też wakacyjne abumiki nic w sobie nie mają więc po co fotografować

    ale wymagania co do tematyki zdjęć często skutecznie ograniczają ofertę jaką można złożyć na takim stocku.
    Każdy temat mozna sprzedać


    Dziękuje za odzew pozdr Waldek

  9. #9
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez west73
    Ja również znam osoby które zarabiają, np ok 100$ dzinnie, aby nie być gołosłownym podaję link do galerii Andrzeja Buraka i jego żony Ewy
    Też się kiedyś zastanawiałem nad stockami, ale mój dawny aparat (3mpix) nie nadawał się do tego. Teraz E-500 już mogę powalczyć, ale chwilowo mam dużo ważniejszych rzeczy do zrobenia tak czy inaczej dzięki za to opracowanie
    A co do linka, który umieściłeś - jakbym miał taką żonę, to też bym na niej zarabiał (sorry jeżeli zabrzmiało to niedwuznacznie, ale nie mogłem się powstrzymać ) Ale fakt faktem, że zdjęcia są pierwsza klasa
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez west73
    rozczarowaliście mnie
    czyżby was nie interesowal ten temat??
    spokojnie masz jakies profity z tego ze ktos sie zapisze? :P
    Temat bardzo ciekawy i do spokojnego przeanalizowania co wybrac i czy wogle jest sens. Dobrych zdjec stockowych odrazu sie nie robi... trzeba miec bardzo dobre wyczucie kompozycji, male mini studio (stol bezcienowy czy cosik) no i duzo czasu...

    BTW.
    To moja idolka (ktora podobno niezla kase foci na stockach) - Matka Wariatka
    http://matka.suns.pl/ & http://plfoto.com/9336/autor.html
    Chcecie duzo zarobic to IMHO musicie prezentowac podobny poziom (na stocku gdzies ma jeszcze lepsze zdjecia)


    W sumie w tym watku fajnie jakby zabraly glos osoby ktore maja jakies doswiadczenia z tego typu dzialalnoscia/serwerami...

    pozdrawiam (dobra robota west73)
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

Podobne wątki

  1. [Fotografuj.pl] PEN E-PL2 już wkrótce?
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.01.11, 18:40
  2. współpraca zd 50-200 z E-410- czy to możliwe?
    By historikus in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26.10.08, 21:25
  3. E-300 + dwie lampy. Czy to możliwe?
    By FotoAmator in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 3.12.06, 22:25
  4. Ostre zdjęcie z ręki-czy to możliwe ?
    By Pablo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 1.06.04, 20:56

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.