Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Leica DIGILUX 3

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Leica DIGILUX 3

    Nie zakładałem nowego wątku, bo po co mnożyć byty... Z dzisiejszych "nowości" w 4/3 to jest jeszcze Leica DIGILUX 3 http://www.dpreview.com/news/0609/06...cadigilux3.asp
    Ten przynajmniej ma fajny kit w zestawie Myślicie, że Leica i Panasonic pchałyby się w schyłkowy system? Sam nie wiem co myśleć... Olek będzie dla ludu? Panasonic dla wymagających? Leica, jak zawsze zresztą , dla nienormalnych, sorry: dla koneserów

    Jeronimo: post wydzielony z tematu Olympus E400
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Nikt chyba nie zauważył, że Leica firmuje teraz w pełni system 4/3 modelem Digilux3 , więc jeśli kogoś parzy nadmiar gotówki może ją wydać na tę exkluzywną markę !
    http://www.dpreview.com/news/0609/06...cadigilux3.asp
    Zauważył prawie jednocześnie P
    Świat fotograficzny zmienił się radykalnie skoro najbardziej konserwatywna firma czyli Leica sprzedaje cyfrę z Live View, strząsarką kurzu i stabilizacją obrazu. Takie fanaberie nie śniły się nikomu jeszcze 5lat temu!
    Ale wielką przyjemność mi ta Leica sprawia -- Nie przyszedł Mahomet do góry (z braku gotówki) więc góra przyszła do Mahometa... przynajmniej teoretycznie

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50
    Takie fanaberie nie śniły się nikomu jeszcze 5lat temu!
    Ale wielką przyjemność mi ta Leica sprawia -- Nie przyszedł Mahomet do góry (z braku gotówki) więc góra przyszła do Mahometa... przynajmniej teoretycznie
    Ładnie powiedziane, mam dokładnie takie same odczucia
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    the leica lens roadmap is:
    this year: kit lens.
    2007:
    14-150 F3.5-5.6 OIS
    50-150 F3.5-5.6 OIS
    25 F1.4
    45 F2.0 Macro OIS
    I co niedowiarki? Chyba 4 firmy z których trzy produkują body i trzy obiektywy nie pozwolą na śmierć systemu? A to pewnie nie koniec rewelacji

  5. #5
    | OlyJedi Awatar YxasoR
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Nie przenoście nam stolicy do Krakowa...
    Posty
    950
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ale po co dwa takie same aparaty? Jeden droższy od drugiego tylko dlatego, że znana firma
    Coś E-system to system wewnętrznej konkurencji...chyba. Może coś będzie ciekawego ale to dopiero przed nami...chyba.
    P.S. FZ50 tylko Leici... http://www.dpreview.com/news/0609/06...leicavlux1.asp
    "A na resztę zamknij oczy moja miła
    pod powieką znacznie lepsze są obrazy
    i w tym nasza siła
    i w tym nasza siła
    że umiemy jeszcze czasem marzyć"

  6. #6
    | OlyJedi Awatar motoko
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Szkocja
    Posty
    290
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    A tą fotkę Leiki D-lux 3 to jakimś 3D studio renderowali? Mam nadzieję, że pokażą działający egzemplarz, bo zdjęcię wygląda jakby body było z jednej bajki a obiektyw z całkiem innej.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    motoko:

    dobre, tak chamską jakość można uzyskać chyba tylko programem 3d g....
    działający egzemplarz to nie sztuka, możesz sam mieć taki przed targami:
    - kupujesz Panasa L1
    - kupujesz 2 dobre spraye
    - idziesz do graficiarza z "fotką" zamieszczoną na dpreview
    - wychodzisz z najnowszym dzieckiem firmy Leica

    p.s. ktoś kiedyś napisał, że pewnie Leica przemaluje Panasa i wypuści pod swoim szyldem - sprawdziło się...

    wszystko fajnie, ale gdzie jest jakiś aparat dla ciut bardziej wymagających?

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Przeciez Leica to tylko marka... to i tak panas... ot jak ktoś woli dopłacać za retro wygląd i czerwoną kropkę to proszę bardzo. Popatrzcie na zaawansowane kompakty leici.panasa... tez to samo w troszkę zmienionej obudowie.

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    Przeciez Leica to tylko marka... to i tak panas... ot jak ktoś woli dopłacać za retro wygląd i czerwoną kropkę to proszę bardzo. Popatrzcie na zaawansowane kompakty leici.panasa... tez to samo w troszkę zmienionej obudowie.
    Cytat Zamieszczone przez Fotopolis
    Zacytujmy punkt pierwszy paragrafu poświęconego różnicom między Digilux 3 a L1: Marka LEICA: Dzięki czerwonej kropce, aparat ma wyższą wartość dla użytkownika końcowego. Ponadto użytkownik może korzystać z systemu obsługi klienta firmy Leica. Czy trzeba coś dodawać? Może garść informacji technicznych: podstawowe parametry oprogramowania wewnętrznego aparatu zostały stworzone w całości przez Leikę, inne są "parametry obrazu", największy nacisk położono na wierną reprodukcję koloru skóry i ogólny "realizm kolorów".

    Ponadto do zestawu oferowanego przez Niemców dołączony będzie program Adobe Photoshop Elements, a także - i co znacznie ważniejsze - karta pamięci SD o pojemności 1 GB! Co więcej, Digilux 3 będzie objęty 2-letnią gwarancją. Czy to wystarczy, by przekonać przyszłych właścicieli do wydania nieco większej kwoty za niemal identyczny aparat. Śmiemy twierdzić, że tak. Dla porządku dodajmy, że do zetsawu dołączany będzie obiektyw LEICA D VARIO-ELMARIT 2.8-3.5/14-50 mm ASPH, który odpowiada zakresowi 28 - 100 mm w nomenklaturze małoobrazkowej.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Pisaliście kiedyś:
    Przeciez Panas to olek E-330, teraz piszeciecie przecież Leica to Panas, więc

    Leica to Olek E-330

Podobne wątki

  1. Panasonic L1/Leica Digilux 3
    By Rafał Czarny in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27.02.10, 20:16
  2. Leica Digilux 2
    By sn00p in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21.01.10, 10:47
  3. leica digilux 2
    By mynameisnobody in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13.10.09, 07:20
  4. Leica Digilux 3
    By diabolique in forum E-System
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 16.09.08, 13:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.