Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Wątek: Olek C750uz - nie pamięta ustawień

  1. #1

    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    32
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Olek C750uz - nie pamięta ustawień

    Czy ktoś z was miał jakiś problem z utratą wszystkich ustawień aparatu w momencie wymiany baterii?
    Ja mam olka c750 (już 2 lata) i do tej pory nie miałem takich problemów. Ale od jakichś 2 tyg. przy każdej wymianie baterii wszystkie ustawienia wracają do wartości fabrycznych co jest bardzo denerwujące...
    Czy wiecie co można na to poradzić?
    Czy w środku jest jakaś bateryjka podtrzymująca ustawienia aparatu? może sie wyczerpała po 2 latach?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar siwyjohn
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Cz-wa, Wa-wa
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Tego modelu akurat nie rozkręcałem, ale praktycznie w każdym tego typu sprzęcie taka bateryjka jest. Da się ją wymienić - musisz rozkręcić aparat i jej poszukać. Zazwyczaj wystarczy zdjąć obudowę i już ją widać Prawdopodobnie będzie przylutowana, więc uzbrój się w lutownicę o cienkim grocie. Jeśli nigdy w życiu nie lutowałeś to lepiej zanieś aparat do zegarmistrza - poradzi sobie na pewno i ma takie bateryjki na miejscu

    Pozdrawiam,
    siwyjohn
    E-1 | HLD-2 | GS-2 ** 14-54/f:2.8-3.5 | 40-150/f:3.5-4.5 ** FL-50 | FP-1
    Praktica Nova B ** Flektogon 20mm/f4 | Tessar 50/f2.8 | Pentacon Electric 100/f2.8 | Sonnar 180/f2.8

  3. #3

    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    32
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    A czy rozkręcenie aparatu nie jest nazbyt ryzykowne?
    Kiedys próbowałem naprawić migawkę w starym zenicie i już go nie skręciłem spowrotem.
    Generalnie jeśli to jest tylko wina bateryjki to zaniósłbym go do serwisu, ale boje sie że nawymyślają mi niewiadomo jakich awarii i wystawią rachunek na 200zł...bo tak to zwykle bywa jak człowiek na czymś sie nie zna.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar siwyjohn
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Cz-wa, Wa-wa
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Wystarczy zdjąć obudowę, niczego więcej potem prócz tej nieszczęsnej bateryjki ruszać nie trzeba. Jeśli się zdecydujesz na samodzielną wymianę to zmierz przed odlutowaniem napięcie na bateryjce - może to w ogóle nie to. Jeśli jest to ogniwo litowe (a prawdopodobnie jest), to powinno wykazywać różnicę potencjałów ponad 3V.

    Serwis policzy sobie zapewne słono, dlatego właśnie polecam zegarmistrza - serio
    E-1 | HLD-2 | GS-2 ** 14-54/f:2.8-3.5 | 40-150/f:3.5-4.5 ** FL-50 | FP-1
    Praktica Nova B ** Flektogon 20mm/f4 | Tessar 50/f2.8 | Pentacon Electric 100/f2.8 | Sonnar 180/f2.8

  5. #5

    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    32
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    No dobrze, ale co mi da zmierzenie napięcia, skoro bateria i tak już padła, więc jaka by nie była i tak nie będzie mieć własciwego napięcia....

  6. #6
    | OlyJedi Awatar siwyjohn
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Cz-wa, Wa-wa
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Bedziesz wiedział czy to na pewno bateria - jeśli trzyma napięcie to możliwe, że to coś innego.
    E-1 | HLD-2 | GS-2 ** 14-54/f:2.8-3.5 | 40-150/f:3.5-4.5 ** FL-50 | FP-1
    Praktica Nova B ** Flektogon 20mm/f4 | Tessar 50/f2.8 | Pentacon Electric 100/f2.8 | Sonnar 180/f2.8

  7. #7
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    a może masz po prostu ustawione to na aparacie? w menu jest do wyboru czy aparat ma pamiętać ustawienia, czy po każdym wyłączeniu resetować...

    to tylko taka propozycja - może rzeczywiście bateria

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    witam
    rzeczywiscie apartay serii c-7xx mają opcje resetowania ustawien po wyłączeniu. Trzeba w takim razie w menu zmienic parametr ALL RESET na pozycje OFF.
    Choć czasem zdarza sie przy wymianie baterii i przy pozycji OFF w w/w funkcji aparat utraci ustawienia gdy tylko dłużej "poleży" bez prądu
    pozdrawiam

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    To znana przypadłość C-750 - wysiada akumulatorek na płycie głównej.

    Serwis wymieni całą płytę i koszt imprezy będzie taki że bardziej opłacalne kupno nowego aparatu.

    Jak ktoś jest pewny siebie to może spróbować go wylutować i wymienić.

    Pozdr!

  10. #10

    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    32
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    A powiedzcie czy łatwo jest się dobrać do tego akumulatorka?
    Bo jeśli trzeba rozkładać aparat na części pierwsze to chyba sobie daruję

Podobne wątki

  1. PANORAMA w C750UZ
    By Jakub in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15.10.03, 09:01
  2. c750uz problem
    By jasiu in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.09.03, 21:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.