Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: Olek C750uz - nie pamięta ustawień

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Paweł Rogowski
    ...Czy ktoś wie, gdzie w Trójmieście wymienię bateryjkę. POMOCY !!!
    Niegwarancyjne naprawy Olków zrobi bardzo rozsądna firma O.K.Serwis w Gdańsku, Czarny Dwór 4b.
    Jack
    P.S. To nie spam, ani kryptoreklama (nie biorę od nich kasy), chłopaki naprawdę sie starają

  2. #22

    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    prawie Gorzów Wlkp.
    Posty
    42
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Mój Olek C-725UZ też traci ustawienia przy wymianie akumulatorków

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam mam C-740 trzy lata i właśnie też dopadło mnie nie trzymanie ustawień przy wymianie bateri. Jesli ktoś już rozebrał to czekam na wskazówki jak to zrobic.

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Juz rozebrałem ,bardzo łatwo ,tylko mam pytanie jakie są parametry tego akumulatorka?.

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Po rozkręceniu C-740 wg fotek w linku, złożyłem go i tak jak radzono na forum, poszedłem do znajomego zegarmistrza on wylutował padnięty akumulatorek a wlutował kondensator. Aparacik sprawny pamięta ustawienia.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam
    Jakie były parametry wlutowanego kondensatora ( pojemność, napięcie, dokładność oraz typ )?

  7. #27
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    699
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez B.R.
    Witam
    Jakie były parametry wlutowanego kondensatora ( pojemność, napięcie, dokładność oraz typ )?
    Witam
    To jest kondensator 0,2F(arada)/3,3V
    Datasheet:
    http://industrial.panasonic.com/www-...BC0000CE19.pdf
    kondensator jest na lewo od konektora dla karty xD (nad nim jest napis X3002)
    jak wynika z danych katalogowych tego kondensatora, max prąd jego ładowania wynosi max 10uA (mikroamper)
    Podłączając zamiast niego zwyczajny kondensator 220uF (mikrofarad = 0,00022F, pomimo że się nie zmieści w aparacie) podtrzyma on ustawienia przez ok. 20sekund.
    Kondensatora z większą pojemnością nie warto sprawdzać ponieważ i tak się nie zmieści.
    Co najistotniejsze – po włożeniu akumulatorków do aparatu – kondensator ten jest ładowany prądem dużo większym od 10uA (ok. 100uA), po wyjęciu akumulatorków z aparatu – pobór prądu z tego kondensatora wzrasta na parę sekund do ok. 30uA, a potem maleje do ok. 5uA.
    Problem jest więc z niepoprawnym obliczeniem przez konstruktorów tych aparatów (C7xx) prądu ładowania kondensatora 0,2F, po prostu są przekraczane dane katalogowe i kondensator ulega uszkodzeniu (prawdopodobnie przepalają się wyprowadzenia o grubości ułamków mikrometra). W każdym przypadku kiedy zamiast tego kondensatora zastosuje się 3V baterią litową, układy będą działać poprawnie. Przy włożonych akumulatorach aparat nie pobiera z niej żadnego prądu (słabsza bateria jest ładowana prądem <1uA co nie przeszkadza), po wyjęciu akumulatorków, jest podobnie jak podano dla kondensatora (chwilkę 30uA i potem 5uA).
    Można zastosować baterię BR 1225-1HDE o pojemność 45mAh (ma wyprowadzenia do lutowania), może ona utrzymać ustawione dane przez 375 dni przy wyjętych akumulatorkach z aparatu.
    Jest to więcej niż potrzeba. Ta bateria jest większa od pierwotnego kondensatora i musi zostać przylutowana do pierwotnych kontaktów przewodami poprawnie zaizolowanymi aby nie doszło do zwarcia. Oczywiście są tańsze baterie ale bez wyprowadzeń do lutowania, próba przylutowania przewodów bezpośrednio do baterii skończy się wyciekiem elektrolitu i uszkodzeniem (chyba że posiada się klej elektroprzewodzący).
    Można również zastosować jakąś mniejszą baterię litową np. CR1025 3V, którą po odpowiednim zaizolowaniu dwustronną taśmą klejącą można przykleić np. do mikroukładu ponad poprzednim miejscem umocowania kondensatora 0,2F (wyprowadzenia jak uwagi powyżej).
    Myślę że te wyjaśnienia pomogą wszystkim użytkownikom aparatów C7xx.
    Pozdrawiam
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za wyczerpującą informacje.
    Teraz pozostało tylko rozebrać Olka.

    Pozdrawiam

  9. #29
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    699
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez B.R.
    Dzięki za wyczerpującą informacje.
    Teraz pozostało tylko rozebrać Olka.

    Pozdrawiam
    Można ale nie koniecznie, można również skorzystać z
    - zakładka „My Mode Setup” – przystosowuje ustawienia, które będą aktywne w trybie My Mode, mamy tutaj:
    Current – zachowuje bieżące ustawienia aparatu,
    Reset – przywraca domyślne ustawienia fabryczne,
    Custom – zachowuje kolejne ustawienia.
    Uaktywnianie w każdym przypadku jednego z czterech schowków, do których wcześniej wpisano określone ustawienia aparatu.
    Jeżeli aparat jest w trybie P, A/S/M można zachować bieżące ustawienia w trybie My Mode.
    Domyślne ustawienia fabryczne wybrane zostały jedynie dla My Mode 1.
    Dzięki tej funkcji, można mieć, jakby cztery wirtualne aparaty w jednym, z których każdy ma ustawione całkiem odmienne parametry. Tych czterech schowków, nie zdołamy chyba nawet zapełnić, a właściwie to i po co, ciągłe pamiętanie - gdzie co zaprogramowano, doprowadziło by do szaleństwa.
    Jeśli decydujemy się na rozbiórkę - koniecznie korzystać z podglądu w linku podanym przez zdrip http://www.pbase.com/ociepka/750
    lub
    http://olympus.partak.ru/forum/files/razborka/
    Pozdrawiam
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  10. #30

    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Bełchatów
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzisiaj rozebrałem swojego C750. Zamiast kondensatorka wstawiłem baterię DURACELL DL1220 3V 36mAh. Działa prawidłowo. Żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej i przez rok męczyłem się przy wymianie akumulatorków. Korzystając z poradnika ze zdjęciami jak rozebrać aparat to naprawdę nic trudnego.
    Pozdrawiam
    Olympus C-750 + 512MB + 256MB + 128MB + 16MB xD + tuleja + UV HOYA + DF-50

Podobne wątki

  1. PANORAMA w C750UZ
    By Jakub in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15.10.03, 09:01
  2. c750uz problem
    By jasiu in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.09.03, 21:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.