Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Utopiłem C5050 i potrzebuje service manual

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    warszawa
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Utopiłem C5050 i potrzebuje service manual

    Witam szukam service manuala do C-5050 . Niestety aparat się utopił w wodzie... - może ktoś umie rozebrać i złożyć w nim obiektyw - zeby wyczyścić soczewki? Elektronika tez nie daje objawów życia. Może ktoś ma pomysł co z tym zrobić żeby nie robił za młotek do wbijania gwoździ w ścianę?

    Pozdrawiam

    CZarek

  2. #2
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Re: Utopiłem C5050 i potrzebuje service manual

    Cytat Zamieszczone przez DIVER
    Witam szukam service manuala do C-5050 . Niestety aparat się utopił w wodzie... - może ktoś umie rozebrać i złożyć w nim obiektyw - zeby wyczyścić soczewki? Elektronika tez nie daje objawów życia. Może ktoś ma pomysł co z tym zrobić żeby nie robił za młotek do wbijania gwoździ w ścianę?

    Pozdrawiam

    CZarek
    serwis ,koszt około 700zł. Nic więcj nie da się zrobić
    było sobie życie

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Re: Utopiłem C5050 i potrzebuje service manual

    Cytat Zamieszczone przez DIVER
    ... może ktoś umie rozebrać i złożyć w nim obiektyw - zeby wyczyścić soczewki?...
    Obawiam się, że nie znajdziesz takiej osoby, zgodnie z procedurą serwisową nie robiera się obiektywu, lecz go wymienia - jest on z serwisowego punktu widzenia jednolitym zespołem (nr kat. VJ188300). Ewentualnie, jeżeli kiepski jest tylko obiektyw, a elektroniki nie ruszyła korozja, ewentualnie możesz dokupić zeszmelcowany drugi aparat (ale ze sprawnym obiektywem) i każdy inteligentny zegarmistrz (albo lepiej - technik w zakładzie napraw) wymieni go bez problemu. Również - jeżeli elektronika jest cała, możesz skorzystać z rady fotomica, fabryczny serwis Olympus, to koszt ok. 625,- złotych
    Jack

  4. #4
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Jack, mały OT: gdzie można dostać rozpiske co znaczą poszczególne skróty katalogowe ? Odebrałem aparat i dostąłem liste co wymieniono, ale takie numerki mi nic nie mówią :/
    było sobie życie

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    ...gdzie można dostać rozpiske co znaczą poszczególne skróty ...
    W dokumencie towarzyszącym aparatowi, można znaleźć kod błędu (np. B00052), na jaki "wycenili" technicy obsługujący logistykę, natomiast w statusie naprawy (ale chyba to już nie jest "dokładane" do aparatu), faktyczny kod błędu podany przez technika naprawiajacego aparat oraz numery katalogowe części, jakie zostały wymienione w aparacie. Parts List (wykaz części konstrukcyjnych) aparatu jest niedostępny poza Centrum Serwisowym (w Czechach) i trzeba się dobrze uprzeć i trochę pokorespondować, aby uzyskać "ludzkie" nazwy elementów oznaczonych symbolami.
    Jack

  6. #6
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jack
    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    ...gdzie można dostać rozpiske co znaczą poszczególne skróty ...
    W dokumencie towarzyszącym aparatowi, można znaleźć kod błędu (np. B00052), na jaki "wycenili" technicy obsługujący logistykę, natomiast w statusie naprawy (ale chyba to już nie jest "dokładane" do aparatu), faktyczny kod błędu podany przez technika naprawiajacego aparat oraz numery katalogowe części, jakie zostały wymienione w aparacie. Parts List (wykaz części konstrukcyjnych) aparatu jest niedostępny poza Centrum Serwisowym (w Czechach) i trzeba się dobrze uprzeć i trochę pokorespondować, aby uzyskać "ludzkie" nazwy elementów oznaczonych symbolami.
    Jack
    jestem z reguły uparty (zależy także od okoliczności).
    Acha tam w Centrum mają bardzo miłą Panią(odbierającą tele takich jak ja), myślę że mi pomoże.
    było sobie życie

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    warszawa
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No to widzę ,że serwisówki do C-5050 nikt nie ma, BARDZO KIEPSKO !- rozebrać aparat i złożyć już umiem- trenowałem na tym utopionym - niestety obiektywu w aparacie znajomej nie udało mi się naprawić więc myślę że i w tym będę miał problem ale jak mi się uda to chyba konkurencujny serwis założę...
    Czarek

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Mam "Exploded parts diagrams" (pdf) do C-5050, E-1 i nie tylko.

    Gdzie wrzucić?

  9. #9
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zdrip
    Mam "Exploded parts diagrams" (pdf) do C-5050, E-1 i nie tylko.

    Gdzie wrzucić?
    tu
    napewno się przyda, podlinkuj chociaż to pobierzemy i umieści sie aby było dla wszystkich, mi zalezy na całym e-system
    było sobie życie

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Niestety server nie chce dodać załącznik - pewnie za duży bo ponad 4M.
    Na serwerze z którego kiedyś ściągałem dawno nic niema.
    Cały archiwum waży 105M.
    Z E je tylko E-1 (jeszcze E-20 i E-100).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 6.05.09, 20:49
  2. manual
    By coolin in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13.07.04, 15:58
  3. Manual focus - C-740
    By CyberZBIR in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.07.03, 11:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.