Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Czy kupic E-10?

  1. #1
    gawu
    Gość

    Czy kupic E-10?

    Proszę was bardzo poradzcie mi, czy warto wydać pieniądze na Olimpusa E10, czy może zainwestować w inny aparat o podobnych parametrach?

  2. #2
    czornyj
    Gość

    e-10

    tak, Nikon D100 albo Canon D10

  3. #3
    Tomek
    Gość

    Kup E-10

    Witam!

    polecam Ci zakup E-10 jest wart swych pieniędzy. Pracuje na nim w studiu, plenerze jak i robie nim zdjęcia prasowe (m.in. na planach filmów - fotosy). Na D100 lub Canona musisz wydać dwa razy więcej kasy. E-10 jest i dla fotoamatora jak i dla zawodowca. Polecam i wiem co mówie bo wykonałem nim ok. 20000 zdjęć od września.

  4. #4
    Pyt
    Gość

    Re: Kup E-10

    Czy E-10 nie jest za wolny? A wogóle to jakby opisać szybkość zapamiętywania zdjęć. Wyobrażam sobie to jako laik, że najperw idzie to do pamięci "podręcznej" potem do jakiegoś innego nośnika. Jak to wygląda w rzeczywistości? Ile trwa zapamiętanie zdjęć i jak to wygląda pewnie w zalęzności od rozdz.? Czy Coolpix 5700 albo Minolta 7i są w tym przypadku lepsze?

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    e-10 ma 32 MB bufor pamięci podręcznej, pozwalający na wykonanie serii 4 zdjęć (niezależnie od rozdzielczości) z prędkością 3 klatki/s. Po wykonaniu serii, aparat potrzebuje chwilunię aby ją zapisać na nośnik - od jego prędkości zależy jak szybko się z tym uwinie. Z tego co wiem, w przypadku Nikona i Minolty wielkiej różnicy nie ma.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2003
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    czytająć niektóre opinie o E-10 jestem zdziwiony
    np autofokus jest ok działanie hybrydowe na podczerwień i przez obiektyw działa to w ten sposób że aparat otrzymuje informację o odległości i ostrzy obiektyw a następnie otycznie doostrza dla przykładu ustawienie ostrości w minolcie 7i to meka i krzyż pański trzy czujniki a aparat w dzień potrafi poinformować że nie może ustawić ostrości używałem i sprzedałem, w olympusie można ustawic ostrość prawie idealną w ciemnościach
    kilka rad nie zasłaniamy ręką czujnika podczerwieni, przy robieniu zdjęc przez szybę trzeba zasłonic i aparat wyostrzy na obiekt a nie na szybę,
    co do jednego czujnika ostrości to powiem w skrócie że to fotograf kadruje zdjęcie i wie co powinno być ostre a nie elektronika aparatu przy 35 czujnikach (bajer w większości aparatów, ciekawe po co producenci udostepniają możliwość ograniczenia liczby pól autofokusa nawet do jednego albo wyboru grupy)
    szybkość zapisu zdjęcia zależy od formatu jaki zapisujemy i od karty w przypadku CF ponieważ ma wewnętrzny kontroler a nie aparat, kto ma dużo pieniędzy polecam karty z szybszym transferem danych sprawdzone i działa - odpada ultra san disk zero różnicy jedynie w kasie
    optyka zadowoli większość aparat robi zdjęcia jak tradycyjna lustrzanka - naturalne a nie jak niektóre posiadające wodotryski w postaci softu poprawiającego jakość obrazu
    zróbcie zdjęcia w RAWIE lub TIFIE na 80 ISO ostrość HARD i porównajcie zdjęcia w JPG potęzna róznica
    jeśli chodzi zakup odradzam minoltę polecam canona D-60 i olympusy E-10 i E-20
    kontakt ARF-FOTO

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    do: foriutek

    Autofocus w E-10 JEST DO ****!!! Nie wiem, jaki jest w Minolcie, ale w porównaniu do tych w Nikonach 90X czy 80 na których pracowałem, to jest fatalny. Nie jestem zwolennikiem 50 pozycyjnych układów, ale mogli dać chociaż krzyżowy, a nie pionowy układ. Trzeba ciągle tym kręcić żeby złapać ostrość!

  8. #8
    | OlyJedi Awatar than
    Dołączył
    Aug 2003
    Mieszka w
    gdynia
    Posty
    30
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    nie wiem stary czym ty kręcisz? mam e 20 (niestety służbowy) i strzeliłem jakies 30000000 fotek od jakiegoś roku e10 ...polecam wart pieniedzy
    oli E 20p , canon 20D www.plfoto.com ==>> than

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    "kręcenie" E-10

    Nie mówię, że E-10 jest zły. Nie mówię, że nie zrobiłem nim kosmicznych ilości zdjęć (które notabene można również zrobić aparatem Zorka 5. Twierdzę tylko, że autofocus w tym aparacie jest kiszkowaty, jak na kasę którą ten rupieć (szczególnie w momencie wejścia na rynek) kosztował. Z "kręceniem" sprawa ma się tak, że aparat jest wyposażony w czujnik poziomy, tzn uczulony na obiekty o przebiegu wertykalnym np. drzewko. Natomiast aby zrobić fotę np. żaluzji musi się go przekręcić na bok, aby horyzontalne przebiegi przecięły takież pole autofocusa. We współczesnych lustrzanach stosuje się KRZYŻOWE pola autofocusa, które czają zarówno poziome jak i pionowe linie. I zrobienie nawet 10 mln zdjęć nie zmieni faktu że takie rozwiązanie jest zdecydowanie WYGODNIEJSZE, HAI!

  10. #10
    | OlyJedi Awatar than
    Dołączył
    Aug 2003
    Mieszka w
    gdynia
    Posty
    30
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    tak masz racje teraz pojołem o co ci chodziło ... no jest na szczęście jeszcze manual focus więc nie ma tragedii
    oli E 20p , canon 20D www.plfoto.com ==>> than

Podobne wątki

  1. Co kupić ????
    By andrzej1991 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18.10.08, 10:25
  2. co kupić?
    By konap in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 21.09.07, 13:43
  3. E 300 - kupić ?
    By imat in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 8.07.05, 14:14
  4. C8080 - kupić - nie kupić...?
    By Kamil in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29.05.05, 13:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.