Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Problem z Aparatem

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Problem z Aparatem

    Witam
    Moj problem polega na tym, ze jak wlanczam aparat to wyswietla mi sie niebieskie tlo i na tym tle sa 2 opcje do wyboru. Power OFF i FORMAT. Mniejwiecej wyglada to tak:

    Card Setup

    Fower OFF

    FORMAT
    Co jest z tym aparatem ?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar gofer111
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Trzebiatów
    Posty
    157
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Witam,
    spróbuj wybrać druga opcję czyli formatowanie karty.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Krzysztof W.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Re: Problem z Aparatem

    Cytat Zamieszczone przez Spawn
    ...
    Co jest z tym aparatem ?
    Na 99,8% z aparatem jest wszystko O.K., a problem tkwi w samej karcie. Aparat C-150 obsługuje wyłącznie karty typ standard, które są już trudno dostępne, sprawdź, czy Twoja karta nie jest przypadkiem typu M lub H, jeżeli tak, to zarówno karta, jak i aparat jest wporzo ino nie pasuje do siebie (tabela kompatybilności: http://www.olympus.co.jp/en/support/.../di000374e.cfm). Te 0,2% niepewności zostawiłem sobie na wypadek faktycznej awarii karty pamięci.
    Jack

  4. #4
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Wczoraj fociłem i pstrykałem w RAWach z BKT - zapisywało b. długo (BKT to seryjne - 5 fot...) nie zauwazyłem ze sie zapisuje i wyłaczyłem - po właczeniu wyskoczyło to okno - dałem power off, przy kolejnym, któryms tam z rzedu zapisywaniu wczoraj też wyskoczyło... poza tym zapisywała ok.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    ...podobny problem jest z moim aparatem (olek 765uz), ten sam ekran (niebieski, z opcją power off lub format)

    .. a cała sytuacja wyglądała tak:
    aparat upadł mi pewnego dnia na ziemie (z 0,5metra i począwszy od tego czasu podczas włączania mam ten niebieski ekranik, w aparacie miałem wtedy xD-512mb, na drugi dzień próbowałem odpalić aparat z orginalną kartą xD-16mb i znowu ten sam niebieski ekranik - co by sugerowało jakieś uszkodzenie samego aparatu. Pare dni puźniej chcąc zgrać zdjęcia z karty (xD-512), włożyłem moją kartę do aparatu kolegi (olek 740) ale i tam pojawił się ten niebieski ekranik (a xD-16 chodzi u niego bez problemu)
    ... teraz nie wiem sam, ale wygląda na to że uszkodził się zarówno aparat jak i karta? (czy może jest jeszcze jakaś logiczna możliwość że tak nie jest?)

    ... ciekawe czy serwis mógł by mi naprawić taki aparat w ramach gwarancji?
    ... zastanawiam się też czy da rade coś zrobić z tą kartą, raz że nie była tania, a dwa że szkoda mi na niej zapisanych zdjęć :/
    ...jeżeli możecie mi coś doradzić byłbym niezmiernie wdzięczny
    pozdro

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    gofer111: jak daje format to wyskakuje mi komunikat: Card Error.

    Jack: Ale na tej karcie wczesniej mi aparat dzialal... normalnie mi zapisywlo zdjecia. Ta karta to:
    Olympus
    XD
    xD-picture Card
    32MB

    Link do tej tabeli nie dziala.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    W przypadku błędów logicznych karty można spróbować manewru niedozwolonego instrukcją obsługi karty, co z reguły pomaga . Wystarczy sformatować kartę Windą na FAT (ale NIE 32!), a Olki nawet te sprzed 2 lat zaakceptują kartę.
    Jack
    PS. Spawn: link działa, tylko ja nie zrobiłem odstępu przed nawiasem i ten nieszczęsny automat publikujący dołączył nawias i kropkę do adresu strony.
    Ukasz: zgłaszając aparat do serwisu musisz się z nim rozstac na jakiś czas - to jest jedyny koszt, niezależnie od rodzaju uszkodzenia Jeżeli maszynka jest jeszcze na gwarancji, nie widziałbym jakichkolwiek przeciwwskazań do korzystania z serwisu

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ukasz
    ...zastanawiam się też czy da rade coś zrobić z tą kartą, raz że nie była tania, a dwa że szkoda mi na niej zapisanych zdjęć...
    Jednej rady udzieliłem, zapomniałem dodać, że przed brutalnym formatem należy spróbować odzyskać zdjęcia, była na forum dyskusja o programach. Moim zdaniem z bezpłatnych - najskuteczniejszym będzie Zero Assumption: http://www.z-a-recovery.com
    Jack

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    ... odnośnie karty xD512 -, musze jeszcze znaleźć jakąś stację dokująca karty xD i wtedy spróbować użyć tych programów, bo gdy podłączam kartę za pośrednictwem kabla usb i aparatu to programy odzyskujące (typu Recovery) widzą aparat a nie widzą dysku (dysk niedostępny) - wnioskuje ze aparat musi mieć uszkodzony również port/komunikację z samą kartą, (ale u kolegi na olku c-740uz też niewidział tej karty?) ... wkażdym razie łatwo sie nie poddam;] , moja szansa w jakimś czytniku i tych programach.

    ...a w kwesti samego aparatu, radzicie żeby odrazu słać go do serwisu. Obawiam sie jednak że mogą oni tam nie uznać takiej naprawy jako gwarancyjnej; jak wspomniałem aparat mi upadł, jest porysowany na obudowie, kilka miesięcy wcześniej sie lekko zapiaszczył (ale dało rade z tym żyć i nigdzie go nie wysyłąłem, ogólnie nic szczególnego (wygląd doby, jak przy takiej eksploatacji , ale czytałem wcześniej na forum że może to stanowić przeszkodę w uznaniu gwarancji? - z drugiej strony warto spróbować?, może trafie na jakiś "wyrozumiałych i dobrodusznych" serwisantów co mi to naprawią w ramach gwarancji?? ;] kto wie...

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jack
    W przypadku błędów logicznych karty można spróbować manewru niedozwolonego instrukcją obsługi karty, co z reguły pomaga . Wystarczy sformatować kartę Windą na FAT (ale NIE 32!), a Olki nawet te sprzed 2 lat zaakceptują kartę.
    A w jaks sposob zrobic tego formata? i czy zawsze te odzyskliwanie zdjec za pomoca tego programu tak dlugo trwa?

Podobne wątki

  1. Problem z aparatem Sp 510UZ
    By maclav60 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21.06.09, 22:22
  2. Problem z kartą bądź aparatem
    By Ivett in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 3.12.08, 22:04
  3. PROBLEM Z APARATEM OLYMPUS
    By ADAM12 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11.08.06, 11:24
  4. Problem z Aparatem
    By tgtgtg in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.06.04, 10:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.