Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 87 z 87

Wątek: HDR - kompendium

  1. #81
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Podstawą HDRów jest jedno ujęcie złożone z kilku klatek o różnych czasach ekspozycji. Z założenia w kadrze mamy zawsze to samo oświetlenie, jedyne co się zmienia ilość zarejestrowanego światła.

    W twojej metodzie oświetlenia, jak mi się wydaje, światło nie tylko nie jest stałe, ale też zmienia kąt padania na przedmioty oświetlone w ten sposób. Jakoś nie widzę sensu zastosowania techniki HDR w tym wypadku.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 13.04.10 o 12:25 Powód: dopisek

  2. #82
    | OlyJedi Awatar Pebal
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    105
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hispo33 Zobacz posta
    A jak mogę zrobić HDR ze zdjęć robionych w całkowitych ciemnościach. Albo inaczej - jak mam zrobić te zdjęcia, żeby nadawały się do przerobienia w HDR.

    Wykonuję zdjęcia przy dłuższych czasach naświetlania używając światła latarki (taki trochę light painting).

    Czy mogę wykonać np. 3 ujęcia każde przy innym czasie naświetlania (2,6,10sek) i takie zdjęcia złożyć w HDR?
    Jak najbardziej możesz wykonać więcej ujęć o różnych czasach naświetlania i złożyć je w HDR. Możesz także niektóre ujęcia powtórzyć, zmieniając kąt padania oświetlenia, to może dać bardzo ciekawe efekty.
    Pamiętaj tylko, że jeżeli oświetlenie nie jest stabilne, lub jest celowo zmienione to HDR-y należy tworzyć metodą fuzji ekspozycji.

  3. #83
    | OlyJedi Awatar Largo
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Słupca
    Posty
    151
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    hispo33
    Widzę, że średnio się orientujesz w temacie :/ Poczytaj trochę o tym jak się robi HDR...
    Przede wszystkim to zdjęcia wykonujesz tylko przy różnych czasach, bo przecież zmiana przysłony to zmiana GO (głębio ostrości). W całkowitej ciemności zdjęcia nie zrobisz bo i jak? Fotografia polega właśnie na zapisywaniu światła (zazwyczaj odbitego od innych przedmiotów - ludzi, drzew etc.), więc bez niego nie podziałasz...
    Aha jeszcze jedna istotna rzecz - HDR tworzysz z np 3 TAKICH SAMYCH zdjęć. Pisząc takich samych mam na myśli kadr i GO. Minimalne różnice w kadrze kompensuje nam Photomatix.
    qubic napisał świetny poradnik, który jest gdzieś na stronie głównej, więc tam poszukaj i przeczytaj ze dwa lub trzy razy, bo to złożony temat.
    Ostatnio edytowane przez Largo ; 14.04.10 o 12:26
    Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło...
    www.adamkrol.com

  4. #84
    | OlyJedi Awatar kurokial
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    755
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    zZz

  5. #85

    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Niniejszym więc informuję, że HDR'y wychodzą w zupełnych ciemnościach przy świetle z ręki (a więc pewnie lekko ruszonym).

    Nie bacząc na malkontentów poszedłem cyknąłem tak jak pisałem poprzednio kilka klatek przy rozpiętości czasów naświetlania 1/2-8sek i wyszedł bardzo ładny HDR

    Muszę się jeszcze pobawić właśnie rzucaniem światła z innych kątów dla kolejnych klatek - być może da to jakieś ciekawe efekty.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    https://galeria.olympusclub.pl/displ...php?pos=-44107
    Ostatnio edytowane przez hispo33 ; 15.04.10 o 12:47 Powód: Automatyczne scalenie postów

  6. #86
    | OlyJedi Awatar kurokial
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    755
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    W moim subiektywnym odczucie nie wydaje mi się, że jest czym na tej fotce się pochwalić, szarobura jakaś.

    Gdybyś zrobił kilka klatek z tym samym czasem, ale za każdym razem inną część byś oświetlał to wyszłoby chyba to samo. Tak mnie się wydaje. Koniec.
    zZz

  7. #87

    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kiedy ja nie mówię, że fotka piękna tylko, że HDR jak najbardziej wychodzi.
    Fotka jest testowa i zapewniam, że bez efektu HDR jest dużo mniej ciekawie

    Jak uda mi się zrobić coś ładnego - podzielę się.

Podobne wątki

  1. Kompendium o tabletach - testy i opinie
    By dzemski in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15.01.13, 15:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.