Strona 33 z 43 PierwszyPierwszy ... 233132333435 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 425

Wątek: Olympus Zuiko Digital 50 1:2 makro

  1. #321
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja niemal tradycyjnie proszę, o podawanie odległości między przednią soczewką (czy końcem obiektywu), a fotografowanym przedmiotem. W przypadku zdjęć makro to dla mnie kluczowa wielkość.

    Pozdrawiam

  2. #322
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ggrzesiek Zobacz posta
    Ja niemal tradycyjnie proszę, o podawanie odległości między przednią soczewką (czy końcem obiektywu), a fotografowanym przedmiotem. W przypadku zdjęć makro to dla mnie kluczowa wielkość.
    Nie wiem czy Twoje pytanie nawiązuje do opisywanego wcześniej w tym wątku łączenia ZD 50 z czymś tam czy chcesz po prostu wiedzieć jak blisko możesz podejść tym obiektywem? Jak to drugie to "gołym" obiektywem najbardziej rozsuniętym możesz podejść nie bliżej niż około 9 cm licząc od gwintu nakręcania filtrów do fotografowanego przedmiotu.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #323
    | OlyJedi Awatar tank_driver
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Phalsbourg / Francja
    Posty
    387
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    GGrzesiek - sprawdziłem i ja z jakiej odległości ostrzy.
    Gołe ZD50 wychodzi mi nieco więcej niż Ktotkowi, bo 9,5cm (pewnie błąd pomiaru lub inne body?).
    Z EX25 - 5cm.
    Obiektyw maksymalnie wyciągnięty, czyli największa skala odwzorowania. Mierzone od krańca obiektywu.
    Telepie Ci się lampa ? Sprawdź to !
    http://forum.olympusclub.pl/showthre...a+stopki+lampy
    Jeśli poznałeś kobietę swoich marzeń, to od razu zapomnij o jakichkolwiek innych !

  4. #324
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    hej! Jakie macro robie? Z regoly wszystko co male, w praktyce wiekszosc to robaczki. Jesli chodzi o obiektyw to sigma mi raczej nie podchodzi. Z zd50 bede musial jednak troche jeszcze poczekac (bo bede je mial napewno). Czekam juz na zd35 . Wiem ze bedzie to troche klopotliwe szkielo, zwlaszcza przy 1:1, ale mam nadzieje ze efekty to wynagrodza. Mialem kiedys cosine100mm3,5 ktora 1:1 dawala dopiero po dokreceniu dedykowanej soczewki-oj latwo tez nie bylo, ale dawala rade. Po przesiadce na tamrona90 bylo juz bardzo przyjemnie. Swoja droga szkoda ze nie ma jeszcze w e systemie takiego zd100/70 z 1:1. Wracajac do zd50 to chyba naprawde fenomen szklo, i mam nadzieje ze niedlugo bede to mogl zdiagnozowac(szkoda ze czlowiek jest tak ograniczony, zwlaszcza finansowo)

  5. #325
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    hej! Jakie macro robie? Z regoly wszystko co male, w praktyce wiekszosc to robaczki. Jesli chodzi o obiektyw to sigma mi raczej nie podchodzi. Z zd50 bede musial jednak troche jeszcze poczekac (bo bede je mial napewno). Czekam juz na zd35 . Wiem ze bedzie to troche klopotliwe szkielo, zwlaszcza przy 1:1, ale mam nadzieje ze efekty to wynagrodza. Mialem kiedys cosine100mm3,5 ktora 1:1 dawala dopiero po dokreceniu dedykowanej soczewki-oj latwo tez nie bylo, ale dawala rade. Po przesiadce na tamrona90 bylo juz bardzo przyjemnie. Swoja droga szkoda ze nie ma jeszcze w e systemie takiego zd100/70 z 1:1. Wracajac do zd50 to chyba naprawde fenomen szklo, i mam nadzieje ze niedlugo bede to mogl zdiagnozowac(szkoda ze czlowiek jest tak ograniczony, zwlaszcza finansowo)
    ZD100 jest zapowiedziane od kilku lat
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  6. #326
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ktotek, Tank-Driver,
    dziękuję bardzo za informacje. Chodziło mi głównie o odległość z pierścieniem pośrednim. Ewentualnie z telekonwerterem. To jak dla mnie najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o zdjęcia nieoswojonych owadów.

    Swoją drogą, to faktycznie dziwne, że Olympus mając w ofercie modele E-3 i E-30, jakby stworzone do fotografii makro (obrotowy wyświetlacz, Live View, większa głębia ostrości, wydajna stabilizacja) nie oferuje narzędzia z okolic 75-100mm. Myślałem, że długo zapowiadany ZD 100mm, ukaże się właśnie z E-30. Niestety, póki co cisza na jego temat. Choć i tak pewnie byłby poza moim zasięgiem.
    Miałem za to okazję używać Sigmy 105mm i moim zdaniem to idealna ogniskowa do przyrodniczego makro.

  7. #327
    | OlyJedi Awatar studioart
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kaszuby
    Posty
    109
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Chciałem kupić ZD50mmF2.0. Kiedy już odłożyłem odpowiednią kwotę na szkło to na rynku pojawiła sie sigma 50mmF1.4 z naszym mocowaniem. Oba są w podobnej cenie z tym, że ZD trochę tańsze. ZD koszt 1600PLN, zaś SIGMA 1800PLN

    Na optyczne.pl są testy obu.
    http://optyczne.pl/132.1-Test_obiekt...SM-Wstęp.html
    i
    http://optyczne.pl/86.1-Test_obiekty...ED-Wstęp.html

    Która będzie lepsza?
    Wizualnie oba szkła są fładne, z tym, że Sigma ma ładniejszy dekielek
    Pierwsza rzecz, która mnie zainteresowała to rozdzielczość szkła. Które będzie ostrzejsze?
    I to był aspkt gdzie Zuiko bije na głowę sigmę. Poniżej w MTF50 na podstawie wykresów:
    świetło: 1.4 2.0 4.0 16 22
    sigma 28 35 45 29 xx lpmm
    zuiko xx 45 50 35 29 lpmm

    w/w to centrum kadru. zaś na brzegu zuiko tylko kilka lpmm mniej, zaś sigma prawie 10 mniej.

    Zuiko jest bardzo ostre! Sigma nie może się domknąć do F22. Sigma przy F1.4 jest mydełkiem. Chciałbym zobaczyć zdjęcia z tej sigmy. O ZD50 dużo się naczytałem i oglądałem fotki przez to szkło zrobione więc mam wyrobione pozytywnie zdanie. Posiadam ZD35, więc mam świadomość, że szkło jest rewelacyjne pod względem ostrości i wysokiej rozdzielczości.

    Kolejna sprawa to AF. W ZD podobno jest bardzo wolny. Z artykułu nie mogę sie niestety odnieść co do obiektywnej szybkości Sigmy. Jest to jeden z poważnych argumentów, które biorę pod uwagę w wyborze szkła. Lubię szybkie i automatyczne ostrzenie. Dlatego kupuję drogie nowoczesne szkła a nie oldschool'owe OM'y.
    Sigma wg. testu 0.5s., zaś ZD = 2.5 sekundy, a w drugą stronę nawet 4 sekundy

    Aberacja chromatyczna przy F2.0 dla ZD = 0.02%, zaś dla Sigmy 0.11%.
    Dystorsja ZD=-0.26%, Sigma=-0.69%
    Koma i astygmatyzm ZD=3%, Sigma=od 4.5 do 7%
    Winietowanie od 3% do 19%, Sigma=od 23 do 34%
    Odblaski od słońca - tu zuiko wychodzi gorzej ("przebarwienia, lekkie duszki i ogólny spadek kontrastu").

    Jest jeszcze problem serwisu (np.słynne FF), jednak przy założeniu, że będzie to nowe szkło to oddam szkiełko do ustawienia.

    Nie widziałem, żadnych zdjęć sigmy, więc nie mogę sie obiektywnie odnieść, które by mi bardziej się podobało. Na razie w dalszym ciągu obstawiam na ZD50, tylko ten AF (trochę boli).
    EM5MII i od Olka: 17F1.8 + 45F2.0 + 60F2.8 + 75F1.8 + 7-14F.2.8 + 40-150F2.8 + Voigtlander 25mm F/0.95 (kiedyś EM5 + Panas20F1.7 + Oly12F2.0 + Sigma30F2.
    E300+E620+ Samyang8Fish-Eye i 85mmF1.4+ZD35mmF3.5+ZD14-54F2.8-3.5+Sigma50F1.4+ZD50-200F2.8-3.5+FL-50R;C5060WZ
    Moje prace fotograficzne można zobaczyć na szwajcaria-kaszubska.pl.

  8. #328
    | OlyJedi Awatar dka
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Łódź, Radomsko
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    studioart: mam taka sama rozterke. jednak testuje sobie zuiko. co do szybkosci af jestem mile zaskoczony. (olympus e-3). balem sie tego parametru ale smiga w sposob mnie jaknajbardziej zadowalajacy. ktos porownywal do szybkosci ostrzenia 40-150 ale 50tka jest o wiele wiele szybsza. no i ostrzy bardziej niz pewnie.

  9. #329
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Pod względem jakości optycznej zuiko będzie wyraźnie lepsze od sigmy. Tyle, że to obiektyw do makro, więc AF jest wolniejszy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #330
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Wzialbym do rozwazan jeszcze to, ze 50/2 to obiketyw zasadniczo Macro. To wada i zaleta, w zaleznosci jak bardzo uniwersalny obiektyw chcesz posiadac.
    Rolleicord, Canon
    flickr

Podobne wątki

  1. Olympus Zuiko Digital 35mm 1:3.5 makro (subiektywnie)
    By robin102 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 598
    Ostatni post / autor: 1.08.14, 01:13
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.