Strona 2 z 43 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 425

Wątek: Olympus Zuiko Digital 50 1:2 makro

  1. #11
    robin102
    Gość
    Karol dobrze prawi , posłuchaj go . 50mm to porządny obiektyw ale o ograniczonych zastosowaniach , ja sprzedałem 14-45 za 400 zł to też jakaś kasa.

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Ja też się przymieżam do 50.... Mam do wyboru albo 50 albo zamienić FL 36 na FL50. Stwierdziłem, że bez mocnej lampy się obejdę i foto w światle zastanym to jest to
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    wybór między dobrym zoom'em a dobrą stałką to sprawa indywidualna, więc nie wnikam.

    robin102:
    pchnąłeś 14-45 na rzecz 35 czy przymierzasz się do 14-54?

    luc4s:
    wszystko fajnie, tyle że OLKI (poza E-330) średnio spisują się w zastanym...

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    a ja mam trzy amatorskie szkielka i jestem zadowolony. Nie wiem dlaczego tak wieszacie psy na 14-45 przeciez ten obiektyw tez robi zdjecia (chociaz z tych 3ch jest najgorszy :P). Jesli bede kupowal cos nowego to bedzie to 50-200mm Jesli jednak mialbym taki dylemat jak ty to wybralbym bez dwoch zdan 50tke
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  5. #15

    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    226
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    luc4s:
    wszystko fajnie, tyle że OLKI (poza E-330) średnio spisują się w zastanym...
    Ciekawe, możesz rozwinąć tą myśl... Na czym polega ta gorsza reakcja przy zastanym??
    Pozdrowionka

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

  7. #17

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg / W-wa
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    To może tak:

    Co mi rozszerzy możliwości fotograficzne, jeśli posiadam 14-45 i 40-150 oraz FL-36: zakup 14-54mm czy 50mm? Co mi da więcej radości?

    Co mi da 14-54mm a co 50mm?

    14-54 szybszy autofocus, lepszy komfort, zdjęcia przy warunkach o 1EV gorszych (niż 14-45). Czy też lepszą jakość zdjęć? Świetna rzecz - jeden obiektyw do 80% zastosowań.
    Ale czy nie będzie tak, że kupię 14-54 i stwierdzę, że owszem, wygodniej, szybciej, lepiej ale ogólnie to mam prawie to samo co miałem. Tylko około 2 tys. złotych mniej.

    50mm zdjęcia (ograniczone, bo tylko przy ekwiwalencie 100mm) w warunkach o 2EV gorszych. Piękną GO (czy duża różnica w stosunku do 14-54?) której nie ma w 14-45 a i przy 40-150 też nie powala. Świetne do portretów (przynajmniej 50% zdjeć to portrety) na pewno, ale trzeba przyzwyczaić się do stałki. Cóż, to też sztuka.
    No i makro. Do tej pory nie bawiłem się w to, ale zawsze to dodatkowy dział fotografii do opanowania.

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Piotrze... samo sobie odpowiedziałeś,,,, ta decyzja jest uzależniona od twoich własnych potrzeb i rodzaju wykonywanych przez ciebie zdjęć,,, napewno 50 będzie dużym skokiem jakościowym, a 14-54 skokiem w konforcie pracy - ale czy w jakości? - wydaje mi się ze głownie w zdjęciach o gorszym oświetleniu ( o 1,7 EV jaśniej na końcu, to dużo to tak jakbyś musiał robić na iso 1600 a naglę wystarczyło ci 640)
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Magus no takie fotki na zechete to ja rozumiem.... jeszcz pare takich i bede zmuszony kupic 50tke A mozesz wrzucic oryginal tej fotki.
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Jeronimo:

    obiektyw Magusa to pikuś, ale Muza którą pojął za żonę - to jest 70% sukcesu w portretach. reszta to głównie skill, który rośnie i rośnie - gość się wyrabia. Pani jest otwarta na różne tematy, fotograf nie ustaje w próbach, więc i efekty są grube.
    myślę że Magus nawet 40-150 nieźle by powalczył...


    nex:

    chodziło mi o to, co dzieje się w cieniach jeśli niedoświetlimy albo jest ciemnawo. o lekką sieczkę przy ISO800 i wyżej.

Podobne wątki

  1. Olympus Zuiko Digital 35mm 1:3.5 makro (subiektywnie)
    By robin102 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 598
    Ostatni post / autor: 1.08.14, 01:13
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.