Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Między filmem, a fotografią

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Między filmem, a fotografią

    Między filmem a fotografią znajduje się fotografia poklatkowa. W tym celu zanabyłem SP350, z którego wstępnych testów wyszedł pierwszy film pt. ''Bezsensu'', na który zapraszam:
    http://www.cyfrowka.neostrada.pl/temp/bezsensu.avi

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    lower silesia
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    hmm...
    pomysł co najmniej powalający..
    choć jestem wyjątkowo płytki (artystycznie) facet - ogólna koncepcja, jak i 'dopasowanie' ścieżki dźwiękowej do obrazu, wpadają w oko (i ucho)...
    generalnie - nie byłbym w stanie stworzyć samemu czegoś podobnego... a to w moich oczach - duży pluuuuuuuus

    pzdr

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lopez
    hmm...
    pomysł co najmniej powalający..
    choć jestem wyjątkowo płytki (artystycznie) facet - ogólna koncepcja, jak i 'dopasowanie' ścieżki dźwiękowej do obrazu, wpadają w oko (i ucho)...
    generalnie - nie byłbym w stanie stworzyć samemu czegoś podobnego... a to w moich oczach - duży pluuuuuuuus pzdr
    Oj, to tylko zabawa, bez koneptu i przygotowań. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś zrobić coś porządnego.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Bardzo fajne. Oryginalne podejscie. Moja ocena dotyczy nie tresci przekazu, ale sposobu i realizacji.
    Jestem na duze TAK.
    ...był Olek jest A6000

  5. #5
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Witam

    Ciekawe, niecodzienne, technicznie spodziewałem się ostatnio popularnego słowa na forum: "gniotu" - a to jest profesjonalny montaż!

    Zdradzisz jak to wszystko powstało, jakim sposobem, czym składane.. itd?

    Gratuluję pomysłu i realizacji

    Pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Podoba mi się. Napracowałeś się przy tym trochę.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Janko - może powinieneś zarzucić fotografię i skupić się na filmie? Coś czuję, że w tej materii masz talent chłopie... (mówię poważnie, żeby nie było...)
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez john100
    Zdradzisz jak to wszystko powstało, jakim sposobem, czym składane.. itd?
    Pozwalam sobie wkleić krótki opis za prfc:

    ''Zabawa nie jest trudna. Potrzeba:
    - aparat z trybem manualnym (na początek wystarczy nawet małpa, ale będzie mrugać) na solidnym statywie.
    - jakieś światło, scenografia, pomysł itd. To, co tu widzimy to nie jest żadna koncepcja, tylko sprawdzanie, czy wszystko działa
    - możliwość kontroli z peceta, ale niekoniecznie.

    Następnie robimy serię zdjęć w niskiej rozdzielczości (1024x768 wystarczy) oczywiście co zdjęcie modyfikując nieco scenę. To jest najtrudniejsze i trzeba się tego długo uczyć. Uważamy, by nie ruszyć aparatu i całości sceny.
    Gotową serię klatek renumerujemy i sortujemy. Wstępne efekty widać już w IrfanView, gdy przytrzymać przewijanie.
    Wrzucamy do VirtualDub pierwsze zdjęcie, zasysa się reszta, którą zapisujemy jako nieskompresowane avi.
    Do zrobienia filmu z napisami potrzeba jakiegoś edytora. Jest nawet w Windows XP, ale ograniczony. Polecam EditStudio, z Enterem są pełne wersje (i takiego właśnie używam).
    W edytorze tniemy materiał na kawałki, wstawiamy przejścia, napisy, tła, stopklatki itd.
    Muzyka - możemy sobie zrobić własną - kto nie ma talentu muzycznego, może potworzyć jakieś dziwne odgłosy w jednym z wielu programów do tego służących (są to najczęściej tzw. wtyczki vst), można też skorzystać z gotowców sklejając tylko jakoś całość sensownie. O audio to temat rzeka, nie dziś, nie tu.
    Wrzucamy naszą ścieżkę audio do edytora. Możemy zmiksować akcenty w miejscach, gdzie ma być synchronizacja obrazu z muzyką. Lepiej się to robi w edytorach audio z obsługa video.
    Na końcu generujemy plik avi, najlepiej bez kompresji.
    Za pomocą VirtualDub, lub bardzo wygodnego, darmowego PocketDivX kompresujemy materiał na www itp. Polecam jednak zostawić sobie kopię skompresowaną czymś w wysokiej jakości (np. czymś z Nero czy Indeo 5.10).''

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny
    Podoba mi się. Napracowałeś się przy tym trochę.
    Nie aż tak dużo, co widać. Pracy to by było przy dłuższych ujęciach i przede wszytkich dopracowanych jeśli chodzi o tło i staranność.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez blady
    Janko - może powinieneś zarzucić fotografię i skupić się na filmie? Coś czuję, że w tej materii masz talent chłopie... (mówię poważnie, żeby nie było...)
    Ja tam lubię dużo rzeczy. Fotografia, muzyka, film, malarstwo... tego ostatniego od wielu lat że tak powiem ''nie uprawiam'', bo jakoś czasu brakuje. Podobnie z muzyką - od kilku lat gywam sobie sam do ucha. Ale z filmami mam pewne plany, głównie ze względu na to, że to synteza kilku dziedzin. Chciałbym coś zrobić w technice ''hybrydowej'' - czyli miks fotografii, planów rzeczywistych z obrazami generowanymi przez komputer (ale z przewagą tych pierwszych). Do tego muzyka zmieszana i stworzona z dźwięków otoczenia. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, technicznie mamy piękne czasy do takich dziwactw, stabilny komputerek, aparat z pełną kontrolą, fajnie jest

Podobne wątki

  1. Luz między korpusem a obiektywem w E520
    By wojtek1234 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 7.08.10, 22:00
  2. Różnica między kartami 2GB typ M Olympusa
    By dembik79 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 1.02.08, 14:18
  3. Ciekawostka - Konwerter miedzy RF-11 i OM
    By fotomic in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10.01.07, 01:20
  4. Różnica między c725 a c720 UZ????
    By sokram in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 7.06.04, 23:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.