Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Dwaj ciecie przy zagrodzie, za nimi samochód przy samochodzi

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.586
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria

    Dwaj ciecie przy zagrodzie, za nimi samochód przy samochodzi

    Prosze o uwagi na temat portretu podwójnego.


    Pzdr, TJ

    P.S.

    Tytuł i wymowa zdjęcia sugerują, to co sugerują (dwaj ciecie przy zagrodzie...). Pragnę zapewnić, że są to dwaj inteligentni, rzeczowi, porządni ludzie, to są moi koledzy.
    W związklu z tym mozna się zadumać nad siłą medium, jakim jest fotografia, która może być składnikiem zarówno czarnego PRu, jak i białego i nad tym, ile zależy od uczciwości fotografa i ludzi kwalifikujących zestawy zdjęć do publikacji.

    Pzdr, TJ

  2. #2
    dinx6
    Gość
    rzadko komentuję czyjeś prace, ale w tym i paru innych wypadkach nie mogę oprzeć się wrażeniu, że często usiłujesz zwrócić uwagę na metafizykę i wieloznaczność tam, gdzie ich po prostu nie ma. bez urazy.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Witaj

    Dla mnie "cieć" to obraźliwe słowo - nawet bardzo - tak to jest u mnie na wsi

    Szkoda, że w tle są te auta - ale do rzeczy - gościu po prawej kojarzy mi się z jakimś yazmenem, (tak nazywaliśmy za młodu wszystkich dziwnych ludzi - z długimi włosami i brodą ) luzak który swoją młodość przehulał na imprezach typu obecny "Przystanek Woodstock" przenosi swoje oblicze w dzisiejsze czasy zachowując długie włosy i solidną bródkę ten po lewej - jest podobny do kogoś z kabaretu - nie pamiętam - w każdym razie piwko stojące na kołku (od płotu) daje mu dużą satysfakcję i myśl o nim rozwesela mu twarz...

    Takie moje odczucia

    Pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  4. #4
    Awatar Homek
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    179
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Mnie podoba się pozorny kontrast - chodzi o twarze Twoich kolegów. Różne, a przecież jednakowo pogodne.
    Efekt psuje, moim zdaniem, wyostrzony drugi plan z samochodami, a także fragment postaci chłopca z lewej.
    Pozdrawiam. Dariusz Żak

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Przeworsk
    Posty
    271
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    A mnie sie podoba do tego wszystkiego jeszcze to piwo po lewej

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.586
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    dinx,

    Napisałeś:

    „rzadko komentuję czyjeś prace, ale w tym i paru innych wypadkach nie mogę oprzeć się wrażeniu, że często usiłujesz zwrócić uwagę na metafizykę i wieloznaczność tam, gdzie ich po prostu nie ma. bez urazy.”

    1) Fakt, że rzadko komentujesz czyjeś prace tutaj, na forum, ale w jakim celu podałeś tę wiadomość? Chyba, że chciałeś podkreślić swoje zniecierpliwienie.

    2) W tych kilku słowach, które dołączyłem do zdjęć, nie ma ani jednej wzmianki o metafizyce, jak również o wieloznaczności. Jest tytuł zdjęcia (usiłowałem uczynić go żartobliwym). Wzmianka o PR w żaden sposób nie dotyka metafizyki.

    3) Bez urazy dinx, ale nie możesz tak autorytarnie stwierdzać, że:
    „często usiłujesz zwrócić uwagę na metafizykę i wieloznaczność tam, gdzie ich po prostu nie ma”, Lepiej by brzmiało - ...”gdzie po prostu ja dinx tego nie widzę”. Zresztą zakładam, ze skoro Ty ten tekst napisałeś, to jest tylko Twoja opinia.

    4) Dziwię się dlaczego ta metafizyka wbiła Ci się w pamięć. Na ogół najmniej piszę o sprawach metafizycznych. I tu też dodam (złośliwie) – a może dużo piszę, tylko o tym nie wiem.

    5) Oczekiwałem jakiejś opinii na temat tego konkretnego zdjęcia.

    6) Pisząc o braku metafizyki i wieloznaczności, czyli podstawowych wartości dzieła artystycznego, dobrze wiesz jaki PR robisz – odbierasz wszelką wartość komentowanym fotkom, nie przedstawiają one nic poza czystym obrazowaniem. Tak to wygląda.

    john100

    Dziękuję za bogatą recenzję. Szkoda, że auta są zbyt ostre, a może ich jest zbyt dużo w tle. Fotkę zinterpretowałeś, jak byś tam stał, może nie trafiłeś w zawody, ale (przepraszem, że może wyglądać to na zawoalowaną przechwałkę, że niby taki dobry portret) cała reszta jest wierna.

    homek,

    Auta w tle mogłyby być mniej ostre. Zbytnio ingerują w temat. Postać z lewej weszła w kadr nieoczekiwanie i jest całkowicie niepotrzebna.
    Jeśli chodzi o sam portret, to gdyby byli to obcy ludzie, to sądzę, że niemożliwym było sportretowanie ich w takim klimacie.

    kuba_psk,

    To piwo po lewej robi nastrój? –Chyba tak.

    Pzdr, TJ

  7. #7
    Awatar Homek
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    179
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Tadeuszu, a gdyby to zdjęcie nosiło tytuł Przyjaciele...

    Staram się mijać powszedni schemat oglądu rzeczywistości (być może dlatego nie zasłużę na smyczkę Olympusa ) i dlatego taka myśl dotycząca tytułu, pokazująca - nomen omen - jak widzę to zdjęcie.
    Pozdrawiam. Dariusz Żak

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.586
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    homek,

    Czuję, że przesadziłem z tym "dwaj ciecie", głupio mi trochę, że przedłożyłem reklamowy cel w tytule ponad treść zdjęcia. Zostałem dwukrotnie w pewien sposób naprostowany - przez johna100 i Ciebie homek. Tak, tytuł proponowany lepiej pasuje, tym bardziej, że są to realni dwaj przyjaciele.

    Pzdr, TJ

  9. #9
    excel
    Gość
    Witam,

    nie wiem czy uda mi sie jasno oddac moj odbior zdjecia i - jak sie okazuje, dosc kontrowersyjnego tytulu nadanego przez Tadeusza.
    Otoz ja widze dwoch facetow, po szklance piwa mozna sadzic, ze bawia sie gdzies przy kufelku, ot dwaj ciecie na piwie. Nic, ale to nic, nie wskazuje na ich, jak to Tadeusz podkresla, inteligencje, ewentualnie spasne stanowisko, funkcje, itd. Wiadomo, ze nie sa "zulami" (tego nauczono mnie na forum!), prawy pan wyglada na chlopa z roznymi doswiadczeniami, lubiacego zycie, ktory nie chcac zapomniec o mlodosci zostawil sobie kitke. Lewy pan zdazyl sie pozbierac z mlodzienczych wybrykow i poukladal sobie wszelkie zyciowe klocki. Moze i nawet sa przyjaciolmi, jak sugeruje Homek. Ze zdjecia to jednak wynika.

    Tak czy owak, dla mnie jest to dobrze zrobiony portret dwoch panow, ktorzy rownie dobrze mogli przypadkiem stanac obok siebie, ogladajac np. tresure koni.

    Pozdrawiam,
    excel

  10. #10
    excel
    Gość
    Tadeuszu,

    szkoda, ze ze swoim postem wszedles przede mnie. Informacje, ktore mi dotad byly nieznane, ujawniles w swoim ostatnim poscie, przez co wiarygodnosc wynikow mojej obserwacji mozna poddac watpliwosci. Telepatia?

    Pozdrawiam,
    excel

Podobne wątki

  1. 1/40 migawka przy F22 ciemniej a przy F4 jaśniej
    By yymm in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 4.06.08, 17:29
  2. Przy kadrowaniu sp550uz
    By haski63 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19.04.07, 12:00
  3. miałem E-1 i zostałem... przy E-500... :)
    By blady in forum E-System
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 13.01.06, 16:30
  4. Portret przy świeczce.
    By szmyk in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16.12.05, 11:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.